Author Topic: Konacno kuci... :) .. odradio 1. ugovor na Ruby Princess ...  (Read 8950 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile

A preko koje agencije si isao?
mozes li mi pomoci oko toga posto sam ja pocetnik a voleo bi da odem.
 Moj komsija je mladji od mene godinu on je 92 godiste i uspio je otici, a ja u decembru punim 21 godinu, pa sad kontam da li ce meni biti problem sto jos nisam napunio?!



sa sigurnošću ti mogu potvrditi da carnival vise od ove godine ne zaposljava mlađe od 21. ne možes ni intervju pristupiti, ali neka ti to ne bude spuštalica. utrosi tih pola godine na neko usavrsanje ili jezika ili nađi neki honorani posao na koji se mozes pozvati pri razgovoru za posao. pol godine tako brzo prodju a mogu se dobro unovčit :)
don't dream your life live your dreams

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
sa sigurnošću ti mogu potvrditi da carnival vise od ove godine ne zaposljava mlađe od 21. ne možes ni intervju pristupiti, ali neka ti to ne bude spuštalica. utrosi tih pola godine na neko usavrsanje ili jezika ili nađi neki honorani posao na koji se mozes pozvati pri razgovoru za posao. pol godine tako brzo prodju a mogu se dobro unovčit :)

Agent iz Banjaluke mi je predlozio da odem zavrsim kurs za internacionalne koktele, sto cu i uraditi najvjerovatnije, za poziciju u baru. Pa sad kako je to placeno znas li ti :) ps. hvala ti za ovo do 21. godine da ne primaju da se ne zalecem :)

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
samo citaj forum, ali evo ti link.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=12.0

dobra odluka, s time da kad budes na intervju slobodno napomeni regruteru da vec duze vrijeme razmišljaš o brodu i da je dobna granica bila prepreka i da si to vrijeme čekanja iskoristio na ucenje jezika i stjecanja iskustva. to ti moze biti samo veliki +.

ovo dolje za trajanje intervjua ti vrijedi za carnival:
svakako si nadji i neki poslić gdje ćeš upražnjavat te koktele i kasnije trazi preporuku. makar njima nije mjerodavna preporuka od njekog xy bara ali ako ju imaš mozes pricu za vrijeme razgovora okrenuti u svoju korist. umjesto da te regruter propituje glupa pitanjca, koji film si pogledao i sl, ti mu pričaš o iskustvima i ako lijepo pričaš ostavljaš dobar dojam.
5 minuta, koliko intervju traje, ti se na taj nacin rastope na malo pozdravljanja, pitanja formalnosti (kako ste i sl), tvog predstavljanja, nekog sitnog pitanja od strane regrutera i preostaje ti zadnja minuta koja se utroši na potpisivanje papireka za brod :D

i amen
don't dream your life live your dreams

Offline Lidija983

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Life is a journey
    • View Profile
Sto se tice godine mozda ce neki od agenata i probati da te progura, iako jos nisi napunio 21-nu, ali male su sanse za to. Ali to te ne sprecava, kao sto je vec neko u prethodnim postovima napisao, da vec sada polako gledas koje pozicije bi te zanimale i prikupis neke informacije. Zavrsi i taj kurs, uvek je dobrodosao, mada iako se radi o internacionalnom kursu, sigurno da ces na brodu imati jos dosta stvari novih da naucis.
A sto se intervjua tice nemoj se previse uzbudjavati jer nisu svi kandidati isti, pa ni svi regruteri, tj. ti koji dolaze da vrse intervju. Tako mozda tebi budu neka sasvim fina pitanja, uopste, a kandidatu pre/posle tebe i neka konkretna pitanja, tipa ako apliciras za ass. waiter-a da navede neka hladna/topla predjela, ponuda vina i sl. Stvarno nema pravila!
Srecno ti bilo! :)

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Bojane da te pitam,kad se vracas?tj koliko ti traje odmor?2 meseca ili vise? :)

 Ko radi za Princess Cruse ide ovako sa godisnjim:
 
 Ko je na brodu 6 meseci radio dobija 2 meseca odmora

 Ko je na brodu 8 meseci radio dobija 4 meseca odmora

 zzz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

 Ko je na brodu 8 meseci radio dobija 4 meseca odmora


Zaista? Ne znam za nijedan slučaj.

Koliko ja znam, za svaki mjesec dana na brodu dobiješ jedan tjedan kod kuće slobodan.

6 mjeseci na brodu = 6 tjedana kod kuće (mjesec i pol)
8 mjeseci na brodu = 8 tjedana kod kuće (nepuna 2 mjeseca)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Zaista? Ne znam za nijedan slučaj.

Koliko ja znam, za svaki mjesec dana na brodu dobiješ jedan tjedan kod kuće slobodan.

6 mjeseci na brodu = 6 tjedana kod kuće (mjesec i pol)
8 mjeseci na brodu = 8 tjedana kod kuće (nepuna 2 mjeseca)

Agreed!
Ja sam radio prvi ugovor 10 mjeseci (ispalio sam na sva cetiri ljudska otvora) a dobio sam tacno 2 mjeseca mozda dan manje  :yeah:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Sto se tice godine mozda ce neki od agenata i probati da te progura, iako jos nisi napunio 21-nu, ali male su sanse za to. Ali to te ne sprecava, kao sto je vec neko u prethodnim postovima napisao, da vec sada polako gledas koje pozicije bi te zanimale i prikupis neke informacije. Zavrsi i taj kurs, uvek je dobrodosao, mada iako se radi o internacionalnom kursu, sigurno da ces na brodu imati jos dosta stvari novih da naucis.
A sto se intervjua tice nemoj se previse uzbudjavati jer nisu svi kandidati isti, pa ni svi regruteri, tj. ti koji dolaze da vrse intervju. Tako mozda tebi budu neka sasvim fina pitanja, uopste, a kandidatu pre/posle tebe i neka konkretna pitanja, tipa ako apliciras za ass. waiter-a da navede neka hladna/topla predjela, ponuda vina i sl. Stvarno nema pravila!
Srecno ti bilo! :)

Hvala ti u svakom slucaju :) ovu godinu imam ispred sebe da se skontam i sredim  :party:

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
samo citaj forum, ali evo ti link.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=12.0

dobra odluka, s time da kad budes na intervju slobodno napomeni regruteru da vec duze vrijeme razmišljaš o brodu i da je dobna granica bila prepreka i da si to vrijeme čekanja iskoristio na ucenje jezika i stjecanja iskustva. to ti moze biti samo veliki +.

ovo dolje za trajanje intervjua ti vrijedi za carnival:
svakako si nadji i neki poslić gdje ćeš upražnjavat te koktele i kasnije trazi preporuku. makar njima nije mjerodavna preporuka od njekog xy bara ali ako ju imaš mozes pricu za vrijeme razgovora okrenuti u svoju korist. umjesto da te regruter propituje glupa pitanjca, koji film si pogledao i sl, ti mu pričaš o iskustvima i ako lijepo pričaš ostavljaš dobar dojam.
5 minuta, koliko intervju traje, ti se na taj nacin rastope na malo pozdravljanja, pitanja formalnosti (kako ste i sl), tvog predstavljanja, nekog sitnog pitanja od strane regrutera i preostaje ti zadnja minuta koja se utroši na potpisivanje papireka za brod :D

i amen

Hvala na savjetim valjda cu nesto rjesiti :)

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Zaista? Ne znam za nijedan slučaj.

Koliko ja znam, za svaki mjesec dana na brodu dobiješ jedan tjedan kod kuće slobodan.

6 mjeseci na brodu = 6 tjedana kod kuće (mjesec i pol)
8 mjeseci na brodu = 8 tjedana kod kuće (nepuna 2 mjeseca)


 Kolko ja znam Sefe taj kako da kazem odnos meseci na brodu i nedelja onda kuci je za Carnival, posto to znam i ja posto imam neke drugare koji su tamo u Cazino Departmantu.

 Ali za Princess nejde tako,kao za Carnival. Ja mislim da sam ipak ja u pravu,posto su mi to rekli ljudi koji su vec odradili ugovore na Princessu i jos uvek rade. Evo imate i ovde na forumu, decko sa nikom Telep_26 on je odradio 8 meseci ugovor i onda je dobio 4 meseca kuci. Znate i sami da je hteo da se vrati ranije na brod ali ipak nije, jos uvek je u Srbiji putuje sada neznam tacno kod Maja na Emerald Princess. I kuci je proveo skoro puna 4 meseca.

zzz