Author Topic: Zdravstveni pregled - Sarajevo.  (Read 56534 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #15 on: 07/April/2012 »
Evo i ja da kazem da znam provjereno da je u BL sve 300km,i ides na 66 000 mjesta da odradis :pop1:
Zato lagano sutra u Bg ici se nadojiti pa na ljekarski u ponedeljak :waiting:

Offline dzidzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #16 on: 07/April/2012 »
Ja sam isla ljetos kod dr. Odobasic... pregled je bio 300 KM za Carnival, a za Royal je 330, s tim da moras ponijeti potvrdu vakcinacije, snimak pluca i ginekoloski pregled sa odradjenim testom trudnoce ( ukoliko ste zensko naravno )... toliko o tih " 300 KM "... u sustini izadje 400 ^^

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #17 on: 08/April/2012 »
Ovako dragi moji forumasi.

Goofy je prosao ljekarski sve je uredno  :run: :banana:

Dosta sam citao kako se cimaju po 2 dana da izganjaju ljekarski.
Ja sam juce bio tamo dosao sam u 8h i sve nalaze sam imao u 10 gotove.
Teta te ubode vadi ti krv , urin ponijeo , ciko te malo pregleda usi oci nos grlo zubice kicmu bla blaa..
Odradio sve cijena je 330km tacno + 40km sam platio x-ray pluca sve ukupno me izaslo 370km
U blizini imate dobru cevabdzicnicu.

Za one koji dolaze prvi put dolaze ja sam dosao iz centra sarajeva samo pravo idete bar 5kilometara i onda skretanje ljevo imate uglavnom iz kojeg kod pravca da dolazite docete do merkatora pored puta je odma i ne mozete ga promasiti.
Kada stanete na semaforu bukvalno pored merkatora na sledecem semaforu skrenete ljevo i nakon toga odma prvo skretanje lijevo malo je zeznuto ja sam se gubio jako komplikovane ulicice.
Eto nadam se da sam iole pomogao.

Goofy over and out  :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #18 on: 10/April/2012 »
To je opsta pljacka. Evo ja sam upravo dosao iz Beograda,isao sam bas namjerno tamo da radim ljekarski. Sve me izaslo 100e,X-Ray,test na hepatitis koji sam posebno isao privatno da odradim itd.. Sve je bilo u dan gotovo,tako da mislim da je isplatnije otici u Beograd busom i odraditi,kupiti povratnu kartu i zdravo.   :uzdravlje:

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #19 on: 10/April/2012 »
ja sad stvarno ne znam sta da raidm..
ustediti 100 evra nije mala stvar pogotovo sad kad se odlazi i kad je svaki dinar bitan.
narucio sam se sutra u sarajevu ali poslije ovog posta sam stvarno u nedoumici sta da radim.

Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #20 on: 10/April/2012 »
Moj ti je savjet da ides u Bg,pogotovo jos ako imas kod koga prespavati,ali i ako nemas,imas bus iz Bl mislim oko 5 ujutro ili tako nesto,i tamo kad dodjes u npr.u pola 11h opet ces uspijeti sve da odradis i isto tako da se vratis isti dan. Uopste nije tesko naci.A ako vec i Bg ti je daleko onda ti je bolja varijanta za BL od Sa 1000x.  :uzdravlje:

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #21 on: 11/April/2012 »
ja sad stvarno ne znam sta da raidm..
ustediti 100 evra nije mala stvar pogotovo sad kad se odlazi i kad je svaki dinar bitan.
narucio sam se sutra u sarajevu ali poslije ovog posta sam stvarno u nedoumici sta da radim.




Racunaj povratnu do BG-a i eventualno prenociste! I naravno nedo bog da nesto ne bude okay mrao bi se ponovo njima vracat.
Ja sam isao na varijantu gdje mi je blize. A tu je to negdje kada sve uracunas ;) a sad dal mozes bas 100€ ustedit no way.
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #22 on: 11/April/2012 »
Ne mozes mozda 100e ustedit,ali ako si zainteresovan,nacices uvijek nekog kamiondziju koji ide za Bg za 30 km,znam iz raznih slucajeva,ili ces naci par drugara,kao npr,danas kad se igra derbi  :sprda:

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #23 on: 12/April/2012 »
otisao sam ipak u sarajevo.
sve odradjeno i sve uredno.
cijena 330 km, cekao sam malo vise od 3 sata da sve bude gotovo. malo duze nego guffi no doktor je izgleda imao neke privatne poslove. :)

za one koji idu ubuduce, da ne trose pare na taksi kao ja kada sam isao prvi put (kad sam se vracao po nalaze onda sam isao trolom i a ovaj nacin):
dakle, ukoliko izadjete sa autobuske stanice ili bilo gdje u SA pitajte odmah gdje se ceka trolejbus za Dobrinju. nailaze svakih 5 minuta.
zamolite vozaca ili nekog od putnika da vam kaze kada budete na 2 stanice prije poslednje, kod Merkatora i tu izadjite.
idite tom ulicom kraj Merkatora i onda desno, tu se nalazi ulica u kojoj je ova poliklinika.
zgrade su zelene, uocljive.
srecno svima :)
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #24 on: 12/April/2012 »
otisao sam ipak u sarajevo.
sve odradjeno i sve uredno.
cijena 330 km, cekao sam malo vise od 3 sata da sve bude gotovo. malo duze nego guffi no doktor je izgleda imao neke privatne poslove. :)

za one koji idu ubuduce, da ne trose pare na taksi kao ja kada sam isao prvi put (kad sam se vracao po nalaze onda sam isao trolom i a ovaj nacin):
dakle, ukoliko izadjete sa autobuske stanice ili bilo gdje u SA pitajte odmah gdje se ceka trolejbus za Dobrinju. nailaze svakih 5 minuta.
zamolite vozaca ili nekog od putnika da vam kaze kada budete na 2 stanice prije poslednje, kod Merkatora i tu izadjite.
idite tom ulicom kraj Merkatora i onda desno, tu se nalazi ulica u kojoj je ova poliklinika.
zgrade su zelene, uocljive.
srecno svima :)



Da tako je i extra je sve ispalo?
Sada nam valja pricekat do septembra.
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #25 on: 12/April/2012 »
ma sve u dure. :)
pa i bolje septembar, taman ovdje provedemo ljeto i onda kad krene zima i depresija put pod noge.  ;D
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #26 on: 16/May/2012 »
Eh ovako dragi moji forumaši.
Sada sam došao sa jednom novom informacijom za polikliniku Dr.Odobašić-a

Naime ja sam uradio ljekarski i sve je bilo "uredno" međutim kada sam poslao agenciji oni su to poslali u Medic gore u Miami da to provjere.
Došla mi je obavijest šta fali. Neka pitanja nisu bila popunjena i falio nalaz jedan HAV IgM.
Kontaktirao sam kliniku i zamolio ih da mi to isprave i uputio ih e-mail-om šta nije uredu naravno i juče dobijem poštu od istih.
Otvorim i sve pregledam detaljno ispravio je neke greške ali je pogrijesio na jednom mjestu i to je korektorom ispravljeno ne profesionalno posve :( i šta treba da pomisle ovi da sam ja ispravio.
I na jednoj aplikaciji je zaboravio PEČAT I POTPIS :S Možete mislit PONOVO
Zato forumaši ja vam strogo preporučujem sjednite tamo odma i detaljno sve ali bas sve pregledajte i ako nadete nesto odma ukazite na to.

Hvala svima i pozdrav.  :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline greatgoddess

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #27 on: 05/June/2012 »
E dragi moji , ja sam juce bila u Sarajevu kod dr Odobasica.. Ako dodjete busom u Istocno Sarajevo, pitatajte gdje je trolejbuska okretnica, treba vam 2min.. Onda jos dvije stanice i tu je Merkator(desna strana), a mozete i pjeske, nije to daleko..znaci samo pravo od trolejbuske.. Ako dodjete u grad Sarajevo(federalno) sjednete na bilo koji trolejbus ili bus na kome pise Dobrinja i dve stanice pre okretnice izlazite, pitajte nekoga za Merkator..Kada dodjete do Merkatora, pitajte, znace neko za polikliniku Odobasic.. E sad ordinacija je u stambenoj zgradi, prvi sprat.. Ima zelena tabla sa zutim slovima.. Ja sam platila 330, jer idem za Celebrity.. Donela sam snimak pluca(koji treba da bude ocitan, moj nije bio oT ), ginekoloski( papa test i ultrazvuk), potvrdu o vakncinaciji i uzorak stolice i urina (mozete ovo  i tamo dati, ne morate nositi). Snimak pluca 8km, ginekoloski 10km, vakcinacija nista.. Ove tri stavke su me toliko kostale u mom domu zdravlja, sa osiguranjem.. Eto, i ja odoh sad  :run: . Ako treba sta pitajte..  I da, moram da napomenem, da su bili super ljubazni i profesionalni..

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #28 on: 05/June/2012 »
E dragi moji , ja sam juce bila u Sarajevu kod dr Odobasica.. Ako dodjete busom u Istocno Sarajevo, pitatajte gdje je trolejbuska okretnica, treba vam 2min.. Onda jos dvije stanice i tu je Merkator(desna strana), a mozete i pjeske, nije to daleko..znaci samo pravo od trolejbuske.. Ako dodjete u grad Sarajevo(federalno) sjednete na bilo koji trolejbus ili bus na kome pise Dobrinja i dve stanice pre okretnice izlazite, pitajte nekoga za Merkator..Kada dodjete do Merkatora, pitajte, znace neko za polikliniku Odobasic.. E sad ordinacija je u stambenoj zgradi, prvi sprat.. Ima zelena tabla sa zutim slovima.. Ja sam platila 330, jer idem za Celebrity.. Donela sam snimak pluca(koji treba da bude ocitan, moj nije bio oT ), ginekoloski( papa test i ultrazvuk), potvrdu o vakncinaciji i uzorak stolice i urina (mozete ovo  i tamo dati, ne morate nositi). Snimak pluca 8km, ginekoloski 10km, vakcinacija nista.. Ove tri stavke su me toliko kostale u mom domu zdravlja, sa osiguranjem.. Eto, i ja odoh sad  :run: . Ako treba sta pitajte..  I da, moram da napomenem, da su bili super ljubazni i profesionalni..

Jesil provjerila dali su ti sve lijepo ispunili da nisu gdje fulali kao meni i aleksu??
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline Banjalucanin

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #29 on: 05/June/2012 »
Ja kako god okrenem kad mi ovih dana jave za ljekarski, 57.5 km preko indexa povratna karta Banjaluka - Beograd, i 100eura kako on kaze sve skoro izadje ! Radije cu 50 eura potrositi tamo i napiti se poslije ljekarskog jos imam prijatelja tamo nego da idem u mutavo Sa  :run:  :yahoo: