Author Topic: Zdravstveni pregled - Sarajevo.  (Read 56624 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #45 on: 10/April/2013 »
Pozdrav svima !

Dana 10.04.2013 ( Danas ) , sam isao na medicinski pregled u polikliniku kod doktora Odobasica.

Posto vidim da je tema malo zapustena zelio bih je updatovati sa svojim iskustvom od danas.

Prije nego sto dodjete ili se najavite recicete iz koje agencije su vas uputili tamo , svoju poziciju , kompaniju za koji radite medical.

U Zavisnosti od kompanije / pozicije sestra ce vam reci sta cete sve ponijeti sa sobom na pregled.

Obicno je to : RTG snimak pluca sa ocitanjem , uzorak stolice , potvrdu o vakcinaciji.

Ukoliko nemate neke vakcine raspitajte se u svom domu zdravlja gdje ih mozete primiti prije nego sto odete na pregled.

Na samom pregledu uzima se krv , doktor ce vam pregledati oci , zube , motorne fukncije , palpirati bolna mjesta od zglobova do vrata itd , ugalvnom nista strasno.

Posle se radi EKG i vi ste zavrsili sa pregledom.

Rezultati su obicno 1h do 2h vi kupite svoje nalaze i kuci :D

Naravno cijena je 330 km za Royal Carrebian ... !!

Nadam se da je ovo nekome pomoglo ako imate pitanja slobodno pucajte :D




Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #46 on: 01/August/2013 »
bio sam i ja danas kod tog doktora i nema razlike izmedju dr. u zagrebu i dr. u sarajevu ...Batarela i Odobasica ili kako vec. Pregled je isti, profesionalni su maximalno i zavrsi se sve za 45 min. Rezultati analize krvi se cekaju nekih 2-3 sata, ali najbitnije bude isti dan. Razlika izmedju Batarela i Odobasica je sto kod Odo-a je sve na jednom mjestu i morate ponjeti snimak pluca, Batarelo vas salje u bolnicu koja je 2 min udaljena od njegove ordinacije da snimite pluca. Cijena je vise manje ista kod svih ...oko 160 eura +-10 eura.


Off the topic...jako zgodna doktorica vadi krv kod Odobasica :)
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.

Offline Terma

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #47 on: 01/August/2013 »
bio sam i ja danas kod tog doktora i nema razlike izmedju dr. u zagrebu i dr. u sarajevu ...Batarela i Odobasica ili kako vec. Pregled je isti, profesionalni su maximalno i zavrsi se sve za 45 min. Rezultati analize krvi se cekaju nekih 2-3 sata, ali najbitnije bude isti dan. Razlika izmedju Batarela i Odobasica je sto kod Odo-a je sve na jednom mjestu i morate ponjeti snimak pluca, Batarelo vas salje u bolnicu koja je 2 min udaljena od njegove ordinacije da snimite pluca. Cijena je vise manje ista kod svih ...oko 160 eura +-10 eura.


Off the topic...jako zgodna doktorica vadi krv kod Odobasica :)

haha nek si ti doktorku primjetio =), i ja sam danas uradio :D brzi su koliko toliko

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #48 on: 25/April/2014 »
I ja trebam da idem kod Doktora Odobasica, ima li neko da je u skorije vrijeme isao? Ja pokusavam dobiti oba broja cijelo jutro ali non-stop samo zauzece :S

Zbunjuje me malo i ovo sto je kolega GUFF| napisao "Teta te ubode vadi ti krv , urin ponijeo , ciko te malo pregleda usi oci nos grlo zubice kicmu bla blaa.." Konkretno to sto je napisao "urin ponjeo" o.O Zar se moze ponjeti a ne tamo da se mora tek popiskiti?


P.S. student sam a vidim da su neki spominjali i neke nize cijene uz index pa me interesuje da li i ja to mogu iskoristiti? :)

Offline DoubleJnC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #49 on: 26/April/2014 »
I ja trebam da idem kod Doktora Odobasica, ima li neko da je u skorije vrijeme isao? Ja pokusavam dobiti oba broja cijelo jutro ali non-stop samo zauzece :S

Zbunjuje me malo i ovo sto je kolega GUFF| napisao "Teta te ubode vadi ti krv , urin ponijeo , ciko te malo pregleda usi oci nos grlo zubice kicmu bla blaa.." Konkretno to sto je napisao "urin ponjeo" o.O Zar se moze ponjeti a ne tamo da se mora tek popiskiti?


P.S. student sam a vidim da su neki spominjali i neke nize cijene uz index pa me interesuje da li i ja to mogu iskoristiti? :)

Broj telefona je 033 766 630, stolicu i urin dajes tamo s tim da stolicu mozes i ponijeti. Za cijenu nisam siguran da se moze spustati, pitaj kad budes zvao ali cisto sumnjam.

Offline harirock

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess - Caribbean
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Assistant Provision Master
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #50 on: 05/December/2014 »
Sada je 300KM za DCL  :clapping: :clapping:

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #51 on: 05/August/2016 »
Pozdrav svima !

Dana 10.04.2013 ( Danas ) , sam isao na medicinski pregled u polikliniku kod doktora Odobasica ............

Da potvrdim ovo,i ja sam jutros radio medikal kod dr.Odobasica.Stvarno,nemam niti jednu zamjerku,covjek je vrh.
Krv,urin,stolica,EKG,nalaz pluca i karton vakcina ponesete sa sobom,pregled vida,sluha,usta,mjerenje visine,tezine,neka pitanja da li ste imali kada operacije,neke bolesti,nasljedne bolesti itd...uglavnom,zavrsio sam pregled za nekih pola sata,cekao sat,sat i po nalaze i to je to.

Offline goja91

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #52 on: 07/June/2017 »
Radio ljekarsi  kod Odobasica prvi put 2015 god.. Danas ga zovem on mi kaze ne mozes da dodjes bez potvrde o primljenom tetanusu i "zute groznice" (vakcinacije). Kakva bolan zuta groznica  :facepalm: ja pitao 5-6 prijatelja sa NCL-a koji su radili prosli i ovaj mjesec niko im nije trazio da prime tu inekciju. Zna li neko nesto vise? U pitanju je NCL kompanija.

Offline Juli

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #53 on: 07/June/2017 »
Vakcinu protiv zute groznice mozes da primis u Vrazovoj u Sarajevu. Kosta oko 80KM.
Sailing...