Author Topic: Zdravstveni pregled - Sarajevo.  (Read 56436 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #30 on: 06/June/2012 »
Ja kako god okrenem kad mi ovih dana jave za ljekarski, 57.5 km preko indexa povratna karta Banjaluka - Beograd, i 100eura kako on kaze sve skoro izadje ! Radije cu 50 eura potrositi tamo i napiti se poslije ljekarskog jos imam prijatelja tamo nego da idem u mutavo Sa  :run:  :yahoo:

Banjalucanine Sarajevo nije mutavo  :tuctuc:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline moonwalker

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #31 on: 06/June/2012 »
Da li je to obicni ljekarski pregled kao sto se vadi npr. kada se treba polagati ili je to  neka druga vrsta ljekarskog ?

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #32 on: 09/July/2012 »
upravo zavrsio pa rekoh da se i ja tuspasim  :plovim:
moj komentar je ja pregleda i govana..zasto ja dadoh 330 km  :nono: ocekivao sam neki ozbiljan pregled (kao npr  kod regrutacije) kad ono smjesan pregled.....sve je trajao ne vise od 20-30 min..... :smack:
za one koji dolaze prvi puta:
iza merkatora na dobrinji  je zelena zgrada...u produzetku te zgrade  (desno) je zgrada sa cigama a dalje u produzetku je bijela...iza te bijele je zgrada gdje se nalazi ordinacija

Offline melylem

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
  • Frankly, my dear, I dont give a damn!
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #33 on: 09/July/2012 »
Ma lako je naći, Dobinja 2, blok zgrada gdje je ćevabdžinica Mrkva pa iza. I djevojke moraju donijti ginekološki nalaz pored rtg snimka sa očitanjem što dodatno poskupljuje cijenu pregleda...330 KM pregled + 30 KM RTG plućaa sa očitanjem + ginekološki pregled (cca 100 KM) .....ma ludilooooo  :run:
Ship happens

Offline elvisssssss

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #34 on: 15/January/2013 »
Oni koji nemaju MMR vakcinu morace da idu na Ilidzu u Zavod za javno zdravstvo kantona Sarajevo da bih dobili potvrdu da su primili vakcinu jel ovaj doktor nema licencu za MMR.
Adresa.
Mustafe Pintola 1
Treci sprat

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #35 on: 30/March/2013 »
Pozz momci !

Da li doktor pita / pregleda na alergije , konkretno alergican sam na penicilin , da li bih to rekao doktoru ili da presutim ?

Posto nisam siguran kakva je tolerancija prema toj vrsti alergije na brodu !

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #36 on: 31/March/2013 »
Pozz momci !

Da li doktor pita / pregleda na alergije , konkretno alergican sam na penicilin , da li bih to rekao doktoru ili da presutim ?

Posto nisam siguran kakva je tolerancija prema toj vrsti alergije na brodu !

nemoj to nikako da presutis! ne vjerujem da ta cinjenica moze utjecati na dobivanje posla - a ako je zatajis, nesto ti se dogodi i zatrebas lijecenje, a u tvojim podacima pise da nisi alergican na penicilin i daju ti lijek, penicilin - znas i sam koje su potencijalne posljedice
Once a sailor, always a sailor.

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #37 on: 31/March/2013 »
Ima dosta supsidijarnih lijekova za Penicili ali eto morao sam pitat , raspitat cu se i kod agenta ali sam istog uvjerenja kao i ti legionare , ne bi trebalo utical pa vidjet cemo jos malo :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #38 on: 31/March/2013 »
Ima dosta supsidijarnih lijekova za Penicili ali eto morao sam pitat , raspitat cu se i kod agenta ali sam istog uvjerenja kao i ti legionare , ne bi trebalo utical pa vidjet cemo jos malo :D

Naravno da ima, ali u nekoj hipotetskoj situaciji u kojoj im nisi u stanju reći da si alergičan...sh*t can happen! provjeri ti svakako, ali to ne smije imati utjecaja na tvoje zaposlenje
Once a sailor, always a sailor.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #39 on: 31/March/2013 »
Nije brod napravljen od penicilina. :giggle: Alergije su nešto relativno normalno i dok god ne radiš sa stvarima na koje si alergičan, to nema nikakvog uticaja na posao (ili dobijanje istog). :deda: Na tvom mestu se ne bih opterećivao time, ali ako će ti biti lakše - pitaj.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #40 on: 31/March/2013 »
Naravno da treba to da naglasis, pa nemoj se saliti sa takvim stvarima!!! I ja sam alergicna na Penicilin i napomenula sam to na medicalu i upisano je u formulare... nikakav problem nisam imala zbog toga.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #41 on: 02/April/2013 »
Evo i da potvrdim !

Pozvao sam Dr. Odobasica zakazao termin , pa sam pitao i za alergije.

Naravno ukazao mi je da to nece uticati na dobijanje posla ali se mora zavesti , dolazili su i ljudi sa alergijama na polen i svime i svacime pa su bili primljeni.

Hvala vam na odgovorima !

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #42 on: 05/April/2013 »
Je li obavezno sve kompanije traže informacije o primljenim vakcinama? I pitanje za raju iz Sarajeva je kako su došli do toga?
Ja sam mjenjala puno adresa i mada sam stalno slala zahtjeve nikada mi nisu iz ambulante x prebacili karton u ambulantu y gdje bih preselila, a naravno nisu dali ni da ja sama prenesem svoj karton i veze nemam kako bih sad došla do toga...  :nono:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #43 on: 05/April/2013 »
Ako se ne varam, u pitanju je samo jedna vakcina, tzv. MMR.

Mnogi od nas sa foruma se ili nisu trudili da jure karton ili nisu mogli da dođu do kartona/potvrde da su vakcinu dobili.

Nije ni skupo, niti štetno tu vakcinu ponovo dobiti... i zatim potvrdu o prijemu iste dostaviti kompaniji, čime se taj "problem" lako i zauvek rešava.

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Zdravstveni pregled - Sarajevo.
« Reply #44 on: 05/April/2013 »
Nije ni skupo, niti štetno tu vakcinu ponovo dobiti...

Odlično. Hvala za informaciju.