Author Topic: Assistant Waiter vs Assistant Stateroom Steward, šta da odaberem???  (Read 4723 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sylver

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
poz svima.....

imam biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig problem.

uglavnom išao sam na razgovor u agncija za rad na kruzeru,sve prošlo super osim jednog malog detalja....

uglavnom s obzirom da radim cijeli život kao konobar oni su me preporučili za Assistant Waiter-a, ali meni je tog posla pomalo dosta i onda su mi preporučili Assistant Stateroom Steward.....
šta da odaberem???please help.....imam par dana za razmišljanje ali ni sam nisam siguran što da odlučim.....

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
poz svima.....

imam biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig problem.

uglavnom išao sam na razgovor u agncija za rad na kruzeru,sve prošlo super osim jednog malog detalja....

uglavnom s obzirom da radim cijeli život kao konobar oni su me preporučili za ass waitera,ali meni je tog posla pomalo dosta i onda su mi preporučili stateroom stwd ass.....
šta da odaberem???please help.....imam par dana za razmišljanje ali ni sam nisam siguran što da odlučim.....

Koja je kompanija u pitanju?
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline sylver

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Koja je kompanija u pitanju?

Carnival

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
I ako ovo ne baš rado govorim, pošto je Carnival u pitanju, ja bih uzeo asst. stateroom steward-a, imaćeš više para nego asst. waiter, a nekad ćeš i dočekati promociju u cabin stewarda. U boljem slučaju ćeš dobiti permanent sekciju, da radiš service i ujutro i naveče, pa ćeš imati 50% veću zaradu od običnih asst. stateroom stewarda. Da je sistem na Carnivalu kao dok ja sam bio, 2006. godine, što se tiče restorana, tipa ti si asst. waiter i tako radiš jedan ugovor, max 2 ugovora, pa ideš na college za team waitera, i onda počinje ozbiljniji cash, ali ovako, kad su na sve to ubacili još i poziciju asst. team waiter između tu, i produžili generalno proceduru i mogućnost relativno brze tranzicije od asst. waitera u team waitera... ??? ne znam baš...naradićeš se ti i u HK departmentu, ali ćeš bar imati više novaca...ako ima neko ko je svježiji sa Carnivalom u oba departmenta, neka napiše nešto. Ja sam zadnji put na Carnival brodovima bio prije godinu dana, kao gost, i mogao sam zaključiti u kakvoj su zeznutoj situaciji asst. waiteri sa našeg regiona.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline sylver

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
I ako ovo ne baš rado govorim, pošto je Carnival u pitanju, ja bih uzeo asst. stateroom steward-a, imaćeš više para nego Assistant Waiter, a nekad ćeš i dočekati promociju u cabin stewarda. U boljem slučaju ćeš dobiti permanent sekciju, da radiš service i ujutro i naveče, pa ćeš imati 50% veću zaradu od običnih asst. stateroom stewarda. Da je sistem na Carnivalu kao dok ja sam bio, 2006. godine, što se tiče restorana, tipa ti si asst. waiter i tako radiš jedan ugovor, max 2 ugovora, pa ideš na college za team waitera, i onda počinje ozbiljniji cash, ali ovako, kad su na sve to ubacili još i poziciju asst. team waiter između tu, i produžili generalno proceduru i mogućnost relativno brze tranzicije od asst. waitera u team waitera... ??? ne znam baš...naradićeš se ti i u HK departmentu, ali ćeš bar imati više novaca...ako ima neko ko je svježiji sa Carnivalom u oba departmenta, neka napiše nešto.
Ja sam zadnji put na Carnival brodovima bio prije godinu dana, kao gost, i mogao sam zaključiti u kakvoj su zeznutoj situaciji Assistant Waiter-i sa našeg regiona.

ipak hvala na ovom odgovoru....

naravno ovo sve u agenciji nisu ni spomenuli...samo su mi rekli da bi kao Assistant Waiter mogao brže napredovati,za plaću nisu ništa govorili...
mislim da si mi sad puno olakšao izbor,mada eto do utorka moram njima javiti u agenciju pa će se do tada možda još netko oglasiti sa svojim mišljenjem...
hvala još jednom na odgovoru....

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
malo kasnim sa odgovorom,ali mislim da od pozicija u housekeepingu treba bježat posebno na Carnivalovom brodu,gdje se kompanija ne drži nikakvih propisa i zakona ni ljudskih prava.
Svoja iskustva sam napisao pod temom u ovom odjeljenju "povratak sa Carnivala i utisci" pa neću sve da ponavljam.Kad se radi o plaći 1050dolara za assistant waitera ili u prosjeku 1200dolara za posao assistant cabin stewarta šta izabrat?
Razlika u plaći je mala,a prosjećna dnevna radna satnica assistant cabin stewarta je veća.Asisistant waiteri rade oko 9.5-11sati dnevno,dok assistant cabin stewarti rade minimum 12sati dnevno,na embarakation day ponekad i 14sati,uz to ih se po novim pravilima tjera da unutar kabine uče i imena gostiju što zna uzet još dosta vremena.
A tempo rada je najčešće "udri iz sve snage" pogotovo ko je permanent i oče više zaradit više,taj radi nonstop divljački.A onda od nesanice(nemože se naspavat teoretski),žestokog tempa,nonstop nekog čučavskog položaja,kemikalija i sve to bez dana odmora kreću i fizički preblemi u vidu kičmobolje,krvarenja na nos ujutro,vena po nogama,itd.
I početnik nemože stić makar radio iz sve snage pa ga opet za*****avaju razni šefovi od kojih mnogi supervajzori koji nikad nisu radili taj posao ni bilo što vezano za housekeeping,al su obučeni da pametuju.
Po meni bolje izabrat posao assistant waitera,nego assistant cabin stewart.
Žuti su drukčije građeni,prilično su elastični,kad se poslažu na open decku u čučavskom embrio položaju to sve govori,bijelci da tako čuče 10minuta nebi se mogli uspravit 10minuta.
Manite se tih pozicija čišćenja wca,povraćotina,govana ,bolje i radit malo manje plaćen posao,a uvjeti su puno bolji.
I promocija u cabin stewart se zna jako dugo čekat,čak i mnogi bijelci su čekali na to puno godina.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Žuti su drukčije građeni,prilično su elastični,kad se poslažu na open decku u čučavskom embrio položaju to sve govori,bijelci da tako čuče 10minuta nebi se mogli uspravit 10minuta.


 :giggle: I Iračani su takvi, samo buntovniji.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sylver

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
:giggle: I Iračani su takvi, samo buntovniji.



a sad je već gotovo...aplicirali su me za to mjesto....išao sam pitati u agenciju za neki drugi brod i neku drugu poziciju ali su me hladno odbili...sad stvarno ne znam niti jednu drugu agenciju preko koje bi se mogao aplicirati.....ali ajde i ovako pa ću vidjeti...možda ću biti drugačije sreće..tko bi znao...