Author Topic: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?  (Read 4423 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline xabi

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Molio bih vas za pomoč.
Ovako prošao sam intervju i na ugovoru koji mi je potpisao gospodin koji me ispitivao piše mi da sam prošao kao bar waiter za Carnival.
Međutim, zvao me dotični gospodin iz agencije i ponudio mi posao di je fiksna plača 1050 dolara a mislim da je to za ass. waitera, i sad ne znam kaj da radim?
Koja su moja prava? Molio bih vas za pomoć.... U naprijed hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #1 on: 08/April/2012 »
Ne znam zbog čega bi ti nudili Assistant Waiter ako si dobio Bar Waiter. Razlika u departmentima je velika.

Dalje, konobari nemaju fiksnu plaću. Imaju "garantirani" minimum, koji zapravo nije garantirani, ali u praksi je istinit.
U svakom slučaju, izraz da konobar na Carnivalu ima "fiksnu plaću" je netočan.
Bilo koja kompanija u pitanju, konobar ima plaću $50-$150 na mjesec, i to je ono što podiže u crew office-u, a ostatak zarađuje preko tipsa.

Što se tiče mogućnosti da agent promijeni kandidatu poziciju ...
Ne vidim zašto bi to radili osim ako kompaniji hitno treba Asst. Waitera, a agenciji preko koje ideš je svejedno na koju poziciju ideš, jer njima je bitno da ideš što prije.

Koja su tvoja prava?
Nisi u radnom odnosu, nemaš nikakva prava. Imaš ugovor koji nije počeo i na kojem nema datuma početka.
Nemaš telefon čovjeka koji te je regrutirao, nemaš njegov email, nemaš ni njegovu dozvolu da ga kontaktiraš ako imaš nekih neprilika.

Povrh svega, riskiraš pogoršanje odnosa sa agencijom, jer po njihovim riječima Takvih kao vi ima još stotine

Ako si prošao interview za Bar Waiter-a, i zaista želiš taj posao, možeš ga proći i dobiti i preko druge agencije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #2 on: 08/April/2012 »
Pa mislim da je ovo ustvari jednostavno : on je tebe pitao , ponudio ti ako hoces da ides za drugu poziciju jer im ocigledno treba hitno bas ta pozicija koju ti nudi .
Naravno, ti uopste ne moras da prihvatis to sto ti nudi . Niko tebe ne tera, on je tebe samo pitao, ne znam cemu frka...
Ja sam imala slicno iskustvo pre par godina. Imala sam jedan ugovor iza sebe kao asisst. waiter a u agenciji sam se prijavila da hocu ovoga puta da idem za nesto drugo.
Nazvali su me posle par dana da me pitaju da li hocu da idem kao waiter (restoran) , ukrcaj je za nedelju dana, plata tolika... rekla sam im da necu i da bez obzira sto imam iskustva u tom poslu ne bih nikad vise radila u restoranu.
I to je bilo to. Dosao je  intervju koji sam cekala,pozvali me, ja prosla i sve super ! I jos uvek idem preko iste agencije.
Neces se nikome zameriti ako kazes Ne !
verovatno smo u istoj agenciji  :D
Moju su drugaricu dok je bila na Oceaniji (i jos uvek je tamo) pitali da li hoce da predje na Disney . Odbila je , i opet sve super, nije se nikome zamerila . jos uvek je u istoj agenciji

Offline xabi

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #3 on: 08/April/2012 »
Hvala ekipa..... Ma u " Employment Power" sam agenciji, a frka me ak ih odbijem da me neče zvat onda ubrzo za posao, a fakat mi se neda mučit s njima....

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #4 on: 08/April/2012 »
Znala sam da si preko njih zato sam i odlucila da odgovorim .
 Evo jos jedan (gori) primer mog najboljeg druga : prijavio se preko njih isto ali je poslao cv i direktno agentu Oceanie i jos jednoj domacoj agenciji da bi povecao sanse da ode sto pre .
 Zove ga (necu reci ko,ali mozete da pretpostavite) i pita ga : hocete vi da idete preko nase agencije ili....sta ? - Da hocu...
- a sto ste onda slali cv agentu Oceanie ?
- poslao sam zato sto hocu sto pre da se ukrcam na brod
Drug je mislio da je zauvek ugasio kod njih, medjutim...
Pozvao ga je posle 3 nedelje opet isti taj da obavi telefonski intervju, rekao mu je da ce ga sledece zvati agent Celebrityja. Obavio razgovor, prosao i ukrcao se posle 10 dana.

Tako da, bez obzira sta oni pricali - mi njima trebamo ! Ipak je ovaj region je mali !

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #5 on: 08/April/2012 »
Molio bih vas za pomoč.
Ovako prošao sam intervju i na ugovoru koji mi je potpisao gospodin koji me ispitivao piše mi da sam prošao kao bar waiter za Carnival.
Međutim, zvao me dotični gospodin iz agencije i ponudio mi posao di je fiksna plača 1050 dolara a mislim da je to za ass. waitera, i sad ne znam kaj da radim?
Koja su moja prava? Molio bih vas za pomoć.... U naprijed hvala

Pa ako ti je regruter potpisao ugovor po mom mišljenju ti trebaš čekati samo da ti pošalju LoE iz Offica. A dok to čekaš u međuvremenu napraviš liječnički i matrikulu.
Po mom mišljenju jedino iz agencije mogu odugovlačiti tvoj odlazak.
S druge strane nije mi jasno kako bi te mogli poslati za asst. waitera kad za to nisi bio na intervjuu niti ti je za to regruter potpisao ugovor.
Sve agencije iskorištavaju osobe koje idu prvi put zbog našeg neznanja. Nakon što sve to prođemo vidimo da to nije neka znanstvena fantastika.
Da sam ja na tvom mjestu, sad s ovim znanjem kako sve to ide, poslala bi mail u Office i objasnila situaciju i pitala za savjet.
Pa ako ti ne odgovore tek onda razgovarala s agencijom. Ti si iskoristio agenciju za ono najbitnije, a to je intervju.
Sve ostalo uz malo angažmana možeš sam napraviti i uz to puno jeftinije ćeš proći.
Vjerujem da ako dođeš kao asst. waiter i kad vidiš što radi bar waiter da ćeš sam sebe lupati po glavi  oT jer nisi iskoristio sve mogućnosti.
Evo ti neke adrese iz Offica gdje možeš poslati mail.

crewassistance@carnival.com

BHernandez3@carnival.com
Bismarck Hernandez
| Crew Scheduling Coordinator | Shipboard HR | Carnival Cruise Lines |

| 3655 NW 87th Avenue | Miami, FL 33178 | PH: 305.599.2600 Ext.12040 | f: 305.406.4903 | E: BHernandez3@Carnival.com

Offline xabi

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #6 on: 08/April/2012 »
Oni očito misle da smo mi budale, jer na papiru koji mi je potpisao gosp. Eric Chinoy jasno mi piše da nakon uspješno odrađenog treninga moja pozicija je bar waiter a kolko znam to je puno lakši i plačeniji posao od ass. waiter. Znači smatrate da ne mogu pogriješit ukoliko se javim ravno Carnivalu i objasnim im svoj problem?

Hvala vam za savjete,ovo mi je prvi ugovor pa trebam vašu pomoć...

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #7 on: 08/April/2012 »
 Svakako se drzi svoje odluke da ides za bar waitera jer je bar dosta laksi od restorana. Za pocetak reci ovima u agenciji da neces da ides kao asisst. waitera pa ces videti sta ce ti reci. Videces , nece ti reci nista, reci ce -dobro,ok  i zvace te kad budu imali datum za tebe za bar waitera. U svakom slucaju ne verujem da ce te zeznuti. Mislim da se dize frka bespotrebno.
Cak iako se pojavi problem, (eto dobio si mejlove u postu gore) mozes kontaktirati Carnival , poslati skeniran papir sto si dobio od Erica i reci im u cemu je problem.
Mada kao sto sam vec rekla oni su ti to samo ponudili,pitali - znaci , nisu te terali da se promenis sa bar waitera u asst. waitera.
tako sam ja to shvatila iz tvog posta...
Ja bih se carnivalu obratila tek ako bi mi  protiv moje volje promenili poziciju.

Kad te je zvao u vezi toga sta si ti njemu na kraju odgovorio ??

Offline xabi

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #8 on: 08/April/2012 »
Pazi sad koja je bila shema. Nazvo me i pito za 4 tjedna možeš ić ko konobar očeš nečeš? Ja reko može e i drugi dan ja dodem tam da dofuram keni papir kae falio i pitam koja je razlika izmedu bara i restorana? Da bi dobio odgovor ma imaš početnu plaču fiksnu 1050 dolara a ja kolko znam i kolko sam upučen to je plaća za ass. waitere

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #9 on: 08/April/2012 »
Za platu ne znam, tu nisam upucena. Znam samo za svoju  :D (bar waitress)
A sto se tice bar waiter, asist. waiter niko te ne prisiljava- sam odluci sta zelis.
Carnivalu u junu otvara novi brod tako da verujem da ce biti mesta za sve nas  koji smo prosli intervju  :yeah:

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #10 on: 09/April/2012 »
ako si prosao intervju onda mozes reci ne i cekati svoju poziciju, u kompaniji racunaju na tebe, mozes slobodno im reci da ces pricekati svoju poziciju, nebi trebalo biti problema, ja nebi nikada otisao za nesto sto ne zelim raditi.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Ne znam kaj da radim? Koja su moja prava?
« Reply #11 on: 10/April/2012 »
ako si prosao intervju onda mozes reci ne i cekati svoju poziciju, u kompaniji racunaju na tebe, mozes slobodno im reci da ces pricekati svoju poziciju, nebi trebalo biti problema, ja nebi nikada otisao za nesto sto ne zelim raditi.

Tako je! =""  Koje fore sad koriste jbt. Mene su bukvalno tjerali da apliciram za Carnival kao Bar Waiter, iako sam im fino pojasnio da u zivotu nisam tacnu uzeo u ruke, a da imam 5 godina iskustva kao Bartender i da mi je glupo ici raditi posao koji nikad nisam radio te da tako necu biti od koristi ni sebi ni kompaniji (mozda cu samo njima, da uzmu svoju proviziju) i hvala Bogu pa sam preko ovog foruma odlucio aplicirati preko druge agencije i dobio posao koji znam i želim raditi...

A sad jos nakon prodjenog intervjua da ti nude promjenu pozicije  :neee: a stvarno ne mogu da vjerujem... I moj savjet je isto da istrajes u svojoj namjeri, jer onaj koji ODLUCUJE je vec odlucio da si dobio posao Bar Waitera, mislim da oni tu vise ne mogu nista uraditi...

Meni u svakom mailu od agencije pise da agencija ne moze uticati na Vaš odlazak niti na vrijeme kad ćete otići nakon prodjenog intervjua, te da Vam samo mogu pomoci oko tehnickih detalja da sto prije odete.