Author Topic: Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ  (Read 3510 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ
« on: 09/April/2012 »
Još od oktobra 2010 god sam se prijavio za odlazak na brod kao fotograf. Od onda - ništa. Često prelistam forum,zvao Kouzon (bez uspeha), dopisivao se sa kolegom Miomit(-om) koji je imao više sreće , on otišao ,ja ostao da čeznem i to su sva dešavanja vezana za moj odlazak.Svi moji poznanici znaju za moju želju, nadu itd. Da ne dužim...
U decembru 2011 dođe mi na posao momak (koga znam iz viđenja) i igrom slučaja saznam da on već 5-6 godina radi na brodu. Davno juri da on samostalno otvori neku agenciju, da bude istureno odeljenje Kouzona itd. Obeća mi da će se čuti sa gazdom Kouzona i da će mi srediti odlazak ako je to moguće. Tu se ja ponovo naložim i potkrepim nade...
U isto vreme Miomit se vraća sa svog prvog ugovora i uliva mi nadu da ne odustajem. Kaže prošao lepo, nije baš toliko teško...
A onda za DOČEK NOVE GODINE vrh svega!!!
Pošto sam inače fotograf, slikao sam doček Nove 2012 u jednom restoranu. Poslali mi devojku koja treba da prodaje slike a nema pojma (dete prvi put to radilo tada).
Ja preuzmem i prodaju slika i krenem da radim. Žuraja do bola. Svi veseli, hoće da se slikaju, kupuju slike itd. Ja prilazim stolu da prodam slike i ustaje momak , kupuje slike i jakim US naglaskom me pita: A zašto ti (ja) se ne prvijaviš na brod da radiš kao fotogaf? Vidim da znaš posao. Evo ja i moja supruga radimo na brodu. Ja sam dogurao do menagera i radim za Image ...
Ja pogledam njega. Pogledam okolinu i vidim da nema poznatih ljudi koji bi me zezali na tu temu. Momak vidim na mestu, otvoren, preporučuje mi Tomislava Merlića iz EP(zna priču) a ja još uvek mislim da me neko zafrkava. On nastavlja priču kako može da mi da mail,mob... Ja onako besan što se stalno nešto vrti oko priče o brodu, poslu (a nikako da dođe) ga pogledam i samo mu kažem da sam se prijavio i kod Tomislava, i u Kouzon ali me NEĆE PA BOG!!!
Prodam mu slike i tko završim priču o tome. Toliko sam bio ozlojeđen da (iako je čovek hteo da priča sa mnom), nisam imao volje za bilo šta.
Rezime: Tri događaja za mesec dana i ćorak. Kažu : Morate jako da želite nešto i to će se desiti... Ja želim ali dobih samo podje..vanje.
Eto...
Pozdrav

Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ
« Reply #1 on: 09/April/2012 »
Ne zelim da te ubijam u pojam niti da tvoju zelju rabijem ovime sto cu napisati.
Mozda je tvoj problem u tvojim godinama.
Ako imas onoliko koliko pise ovdje na forumu u tvom profilu onda je to sigurno problem.
Jer age limit je 21~35.
Zovi agencije dosaduj im i znat ces na cemu si.
Ali ja mislim da je tu problem.


ZIVIO
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
No Accident is Accidental
« Reply #2 on: 09/April/2012 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ
« Reply #3 on: 09/April/2012 »
 Moras biti uporan i zvati agencije svake 3-4 nedelje da ih podsetis da postojis jer su mog druga tako jednom preskocili, zaboravili da ga pozovu na intervju ovi iz Kouzona ! Pa se iz besa prijavio kod EP i kod njih je ubo posao u roku od mesec dana.
Trebao si uzeti  i mejl i telefon od tog tipa iz Image-a...

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ
« Reply #4 on: 09/April/2012 »
Ne zelim da te ubijam u pojam niti da tvoju zelju rabijem ovime sto cu napisati.
Mozda je tvoj problem u tvojim godinama.
Miomit je stariji i otišao. Sreća i ništa drugo....
Znam da su godine problem (kod naših agencija) ali kada se dočepaš broda prvi put, imaš slobodan prolaz.
A i rekli su mi da zbog iskustva koje imam , mogu da prođem.
Hvala svakom slučaju

Ako sam lepo skontao, šef mi je ovim videom dao podršku i pridiku.
Kako god... Video je sjajan
Hvala
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline snovakovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ
« Reply #5 on: 09/April/2012 »
Moras biti uporan i zvati agencije svake 3-4 nedelje da ih podsetis da postojis jer su mog druga tako jednom preskocili, zaboravili da ga pozovu na intervju ovi iz Kouzona ! Pa se iz besa prijavio kod EP i kod njih je ubo posao u roku od mesec dana.
Trebao si uzeti  i mejl i telefon od tog tipa iz Image-a...
Uporan sam ja. Ali su me 18 meseci ubeđivali da se čeka intervju sa MSC koji nikako da dođe. Kada sam saznao da je u međuvremenu bilo posla za Princess, a oni me nisu zvali,
rekoše da sam ja određen samo za MSC ?!. Kažu da moj Engleski nije dobar za Princess. Svašta. Kontaktirao ja i glavnog menagera Kouzona i očekujem odgovor. A EP mi je odbio papire zbog godina. Razgovarao ja sa Tomislavom... Bio čovek iskren i rekao mi odmah u startu.
Poenta moje priče nije u tome. Vidim da je samo Šef skont'o...
Godinu dana (i više ) se ništa nije dešavalo oko tog mog famoznog odlaska. Onda , u mesec dana, tri događaja koji daju neku nadu. Treći je bio veoma neočekivan jer koje su šanse da sretnem (na dočeku NG) menagera koji radi za Image, ON mi priđe i pita me : A zašto ti ne bi radio na brodu?
Ima onaj vic kada čovek  ide kod svog druga da pozajmi bicikl. Uz put razmišlja : Da li će mi dati ili ne? Ma hoće , neće, davao mi je, ali zadnji put se mrštio it.d.
Pokuca na vrata, drug mu otvara i kaže: Dobar dan. A ovaj  što pozajmljuje bicikl kaže: More nosi se ti i tvoja bicikla!!!
U trenutku kada mi je čovek prišao i rekao ko je i šta je , ja sam bio taj koji je hteo da mu kaže ma goni se i ti i brod i Image!!!
 Ima ona filozofija da kada nešto jarko želiš , ono dođe. Gledao sam i neki video o tome. E sad ja ili ne želim dovoljno ili nisam ili ne vozim belaj bager (tenk  prim.prev.)
Dok ne probam lava, za mene je PRASE kralj životinja

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ
« Reply #6 on: 10/April/2012 »
da, da, kontam ja ... nece te pa nece , teorija relativiteta , marfijev zakon    :waiting:

kad prestanes da zelis , desice ti se  +U+
kad odes na odmor u Grcku pozvacete drugog dana odmora i reci sutra je intervju  :neee:
 u Budimpesti  :neee:
 Uvek nam se desavaju bas one stvari koje ne zelimo ! Znaci treba da prestanes da zelis  +U+

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Ako stvarno želiš, MOŽDA i dobiješ
« Reply #7 on: 10/April/2012 »
Druze moj. kad ti kazem da ih batalis. Vec sam ti jednom rekao da se zaje***aju sa nama. uopste njih nije briga sta mi hocemo. Na taj nacin su zaj***li ne samo tebe i mene, vec i jos jednog momka  kog sam upoznao na medicini rada.

Ista mu je prica kao i nasa. I on im je striktno naglasio da ne zeli MSC vec Princess. I njemu su govorili da ce ga ubaciti u proces za princess i njega nisu obavestavali o intervjuima koji su se u medjuvremenu odrzavali vec su ga non stop gurali u taj j***ni MSC da bi mu na kraju rekli ili MSC ili vam ne mozemo pomoci.

Ne znam zasto to rade, sta imaju od toga, ali je to tako Gej (da nekazem neku drugu rec).

Nemoj gubiti vreme, dao sam ti ime agencije. Nemam nista sa Safe Cruise, niti imam ista od toga sto ih hvalim, samo mi je zao kad vidim kako se igraju sa necijim vremenom i zivcima. Odmah se setim kako sam se ja osecao kad su mi to radili.