Author Topic: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff  (Read 21573 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Evo mog prvog posta na forumu. :)

Za 3 dana imam seccond interview preko skype-a za Royal C. Prijavio sam se za Stage staff preko Sea agencije i prosao prvi razgovor.
Inace sam muzicar i znam oko stage tehnike i podesavanja iste za svirke itd.

Interesuje me koji ce tip pitanja biti na tom drugom intervjuu? ""]]
Hvala
(PS:Oprostite ako sam promasio temu.)

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Stage staff
« Reply #1 on: 12/April/2012 »
Evo pošto nema mnogo stage staff -ovaca :D napisacu svoje iskustvo sa ova dva intervjua:


Što se prvog razgovora tiče, (bio sam u partiji od 20-24 marta) uopšte nisam bio zadovoljan ni sobom ni pitanjima.
Dejan mi je javio par dana kasnije da sam prošao i da sledi skajp intervju sa 2-3 nedelje.

Pre jedno pola sata zavrsio sam skajp razgovor sa izvesnom Ejmi koja je koliko sam razumeo, zadužena za regrutovanje tehničkog osoblja.
Instrukcije su bile, budi onlajn, obucen u odelo ispred kompa i čekaj. Razgovor će biti u intervalu od 8 do 9.
Dodali su me na skajp i pozvali.
Ejmi je vrlo prijatna preko skajpa, mada ne možeš da je vidiš jer je samo tvoja kamerica uključena.
Pozdrav i pitanje "How are you today"...lagano

Slede pitanja vezana za moje pređašnje iskustvo i poslove koje sam naveo u CV-u, da opišem šta sam radio, koje vrste dešavanja, kakve stejdževe.
Takođe me je pitala i da li radim i dalje na zadnjem radnom mestu, da li bih mogao da uradim neke popravke opreme i da joj navedem neku situaciju kada nije išlo sve po planu tokom šoua i kako sam to rešio.
Na kraju me je obavestila o šikorom dijapazonu muzičkih i kulturnih dešavanja koje sprovode na brodovima i upitala da li sam slobodan da se zaposlim u kratkom roku ili odmah.
Bilo je na par mesta-tu-i-tamo, ali sam dosta zadovoljan kako je prošlo.
Rezultat bi trebao da saznam do sutra.

Eto mog malog doprinosa stage staff -erima, pošto sam video da se malo toga pisalo na forumu o ovoj poziciji.
Nadam se da će nekome biti od pomoći.
Pozdrav i nadam se da se javim za koji dan sa dobrim vestima.  :)

Link za Pitanja na Intervjuu: Cruise Ship Stage Staff Interview Questions & Answers

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #2 on: 12/April/2012 »
Hvala bruderu na obavjesti i nadam se da ces uspjesno to proci....!!!

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #3 on: 16/April/2012 »
Prošao sam! :party: :run: :yahoo: :banana:
Čekam dalje instrukcije...

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #4 on: 16/April/2012 »
cestitam  :banana:
don't dream your life live your dreams

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #5 on: 03/May/2012 »
Desetak dana nakon saznanja da sam prosao intervjue dobio sam mail od Royal Caribean-a sa linkom prema njihovom sajtu za obuku potencijalnih zaposlenih.

U mailu je napomenuto da stavim kao username jedinstven ID i data mi je lozinka.
Posto nisam imao ID, sacekao sam 4-5 dana i pozvao Dejana u Sea koji me je obavestio da on salje ID brojeve ljudima, jer ih on i pravi.
Poslao mi je sms sa mojim brojem nakon cega sam se logovao na link dat u mailu sa navedenom lozinkom.

Ceo kurs se sastoji od 3 glavne sekcije:
1. Global orientation - Ova sekcija je naj zanimljivija, lepo animirana i osmisljena tako da vas dvoje mladih provode kroz razne destinacije kao so su Egipat, aljaska, itd. Usput informisuci vas blize o kompaniji.

2. New Hire FT - u ovoj sekciji odgovarate na duzi niz ponudjenih odgovota. Ukratko tu vam se kaze sta nesmete da radite, sexualno uznemiravanje, radna etika...
NAPOMENA: Pre druge sekcije imate pitanje tipa - "Da li ste zavrsili obuku za brod?" Imate foru SAMO 2 puta da odgovarate. Odgovorite sa DA ili necete moci da nastavite kurs!

3. New hire Leadership IQ - Za ovu sekciju bolje bi bilo da imate visak vremena jer se sastoji od 35 online lekcija (časova) koji u proseku traju oko 55 minuta, tako da ce vam biti potrebno nekoliko dana da sve odslusate.
(ja sam trenutno negde na polovini :D)

Kada odslusam sve, ukoliko ne dobijem neki mail nakon toga, posle par dana opet zovem agenciju da vidim sta dalje pa vam javljam. :pop:

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #6 on: 18/May/2012 »
Preksinoc mi je Dejan javio da krecem 25. maja i da se 26. ukrcavam u Amsterdamu na Briliance of the seas. (Cena avionske karte 160 E)

Juce sam vadio potvrdu da nisam osudjivan i jurio ovlascenog sudskog prevodioca da mi prevede i overi prevod.
(potvrda kosta oko 320 ako sam dobro zapamtio, a prevod 600)
Zatim sam otisao u Intesu (moze i Rajfajzen) i kupio PIN kod za pozivanje americke ambasade i zakazivanje razgovora.
(cena PIN-a 885 dinara)

Danas sam zvao ambasadu, zakazao razgovor u ponedeljak 21. ujutru.
Pozovete broj koji ste dobili na potvrdi o kupovini PIN-a iz banke.
Pratite uputstva aparata, kada dobijete sluzbenika odgovarate na par pitanja, ime prezime, razog apiciranja, pozicija na brodu.
Postarajte se da vam je pasos pri ruci jer cete morati da date broj pasosa i JMBG.
Moracete da izdiktirate i broj telefona za kontakt kao i mail na koji ce vam biti poslate prakticno sve informacije koje vam i sluzbenik isprica preko telefona.

U mailu stoji spisak dokumenata koje nosite na razgovor i uputstva i linkovi za pristupanju formularu DS160 na sajtu ambasade itd...
 
Cekam da mi Dejan posalje mail da daljim informacijama da bih mogao da popunim DS160.
Moram da unesem i detalje iz LOE (letter of employment) koje se pretpostavljam nalazi kod Dejana.(?)

Posle razgovora u ambasadi, dobicu od Dejana informacije o zdravstvenom pregledu kada, kako i gde idem.

Sto se tice ostalih troskova, mislim da ce zdravstveni da iskosta od 12-16000 din.
Taksa za vizu 160$ (uplacuje se iskljucivo u raifajzenu).
DHL kurirska sluzba 500din na nivou srbije (20E Crna gora)

+ Dejan mi je rekao da agenciji ide 250E...

Video sam na forumu da agencije ne bi trebale da uzimaju nikakve provizije i slicne stvari tako da sam sad zbunjen...
Razmisljam, platicu i 250E samo da odem.
A da ne zelim da platim, ne znam sta ce biti, da li cu i kako dobiti LOE ako ne platim agenciji?

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Staff
« Reply #7 on: 18/May/2012 »
Poz Crimson! Koliko dugo si do kraja cekao na posao? Cini mi se da si ti to relativno brzo odradio sve :) a ovo oko uplate agencijske provizije,pa cak i da im platis to je tarifa,i prosao si sa relativnim troskom. Koliko vidim po forumu troskovi su od 450e do 1500 (E.power). SRECNO

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Staff
« Reply #8 on: 18/May/2012 »
Poz Crimson! Koliko dugo si do kraja cekao na posao? Cini mi se da si ti to relativno brzo odradio sve :) a ovo oko uplate agencijske provizije,pa cak i da im platis to je tarifa,i prosao si sa relativnim troskom. Koliko vidim po forumu troskovi su od 450e do 1500 (E.power). SRECNO

Jeste, bas dosta brzo. 20 i neki mart kada je bio intervju do prekjuce i polazim 25. maja. Dakle, manje od 2 ipo meseca.
Evo upravo mi je stigo LOE od Dejana i popunjavam online obrazac za vizu na sajtu ambasade.

Ovo za placanje, jbg platicu. Kad ide tele nek ide i uze.  :D

Javljam se ovde bar jos jedan put pre nego sto krenem da dam zavrsnu rec.  :)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Staff
« Reply #9 on: 18/May/2012 »
Svaku srecu ti zelim :)

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #10 on: 22/May/2012 »
Uh, evo vratio se jutros iz BGa.
VIZA I AMBASADA
Zakazan mi je bio razgovor u americkoj ambasadi u ponedeljak, dosao desetak minuta ranije.
Imao sam nedoumice o oblacenju za tu priliku ali na kraju otisao u kariranoj kosulji, pantalonama i cipelama.
Sluzbenik ambasade izlazi i proziva po spisku u grupama po 4-5. Ulazimo unutra gde nas zatice prava carinska kontrola, vadis mobilni i ako imas bilo sta elektronsko kod sebe, skenirali mi torbicu, prosao kroz metal detektor...
Dobijas kupon sa brojem (za mobilni koji ostaje na recepciji) i kuponce sa brojem.
Samo sednes i cekas da prozovu tvoj broj:

1. put za predaju dokumenta (online aplikacija, LOE, pasos i potvrda iz rajfajzena o uplati taxe za vizu , DHL list + 1 5x5 slika iako pise 2 slike u uputstvu za razgovor uzeli su mi samo 1 kom).
2. put za davanje otisaka prstiju.
3. put te proziva amerikanac na posebnom salteru i postavi par pitanja tipa: jel ti prvi ugovor, jesi bio u USA, jel imas rodbinu u USA...bukvalno 2 minuta, nakon cega me je obavestio da mi je viza odobrena i da ce stici postom za 2 radna dana(na lokaciju navedenu u DHL listu).
Zavrsio sve za oko pola sata.
*Cekam DHL koji stize sutra sa mojim pasosem i vizom. Kosta 500 din.

-Ukupna cena: 14.400 din za taksu za vizu.
-DHL: 500 din.

AVIO KARTA
Zatim sam pozvao agenciju Hipnos (Dejan mi je poslao broj) za rezervaciju karte za Amsterdam. Imali su taman jedno mesto u visoj klasi. - 170E (19.900 din)
Dogovorili smo se da im uplatim sutradan (danas) jer se uplacuje u dinarima po kursu na taj dan.
Procedura je sledeca, ako vam se ne ide do njih licno, of kors... :)
1. izdiktiras im svoj mail , br. tel. jmbg i sl, sta traze. I oni ti na dan kada ste dogovorili uplatu (danas) posalju predracun za kartu.
2. Sa tim predracunom odete u banku i popunite klasicnu uplatnicu.
3. kad prodje uplata, oni sallju kartu na mail i tu kartu stampate i idete na avion.
*Uplatio kartu, sad cekam da stigne na mail...UPRAVO STIGLA.

-Ukupna cena: 19.900 din uplata za avio kartu.

ZDRAVSTVENI PREGLED
Zatim sam pozvao ordinaciju Eterna (Dejan mi je poslao broj), dogovorio pregled i od americke ambasade otisao pravo tamo (nalaze se blizu zgrade Politike).
Tamo sam dao krv i mokracu za analizu.
-Platio na licu mesta 7000 din.
*Ostalo je da mi zavod koji radi analizu krvi(verovatno na droge i hiv) posalje na mail rezultate.

Sestre su mi rekle da ne jedem puno  ida poijem kafu jer se radi ultra zvuk unutrasnjih organa.
Glavna doktorka nije bila tada tu pa sam iskulirao par sati i otisao na kliniku Eurodijagnostika (Zvezdara) na koju su me uputili iz Eterne.
Dosao kasnije i posle pregleda je ustanovljeno da je sve u redu.
Popunili kompletnu zdravstvenu dokumentaciju za brod.
-Cena ultrazvuka stomaka 8500 din.

Eurodijagnostika je na Zvezdari. Kod politike cekate 77. ili 28 i izlazite na poslednjoj stanici.
Ako niste sigurni koja je poslednja, vozac trole ce vam ljubazno kucnuti u staklo!Kao sto je i meni gospodin vozac dvadesetosmice. :D

Tamo samo na salteru kazete da vam treba snimak pluca i srca za na brod. Relativno brzo zavrsio, mozda 20-30 min.
-Cena dijagnoze i snimka 1500 din.
----------------------------------------------------------
TROŠKOVI
Avio karta 19.900 din.
Viza 14.400 din.
DHL 500  din.
Zdravstveni pregled ukupno 17.000 din.

*Trenutno cekam da dobijem: kartu na mail(UPRAVO STIGLA), rezultate analiza krvi na mail i Pasos sa vizom DHL-om na kucnu adresu.

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #11 on: 23/May/2012 »
Sinoc stigla elektronska karta i rezultati analiza na mail, odstampano.
Upravo stigao DHL sa pasosem i onom aplikacijom za vizu za koju je priheftana i fotka koju sam predao u ambasadi.
Rekoh WTF gde je viza...kad ono vidim u sred pasosa nalepljena.  oT Sta cete, prvi put vadim  vizu, mislio da se dobija na nekom a4 papiru ili slicno...

Eto, sad konacno imam svu potrebnu dokumentaciju. Sad ide pakovanje prtljaga i pravac aerodrom za 2 dana. :)

Nadam se da sam bar nekome pomogao oko cele price zbog koje je i dosao na ovaj forum.
Cestitam i zahvaljujem se Sefu na odlicnom radu i pomoci koju nam ovaj forum pruza u cilju dobijanja posla!

Ostaje mi jos da vas pozdravim sve, pozelim sve najbolje i, konacno stavim ONOG smajlica :
Pozdrav!
Sve najbolje!

CrimsoN  :plovim:

EDIT: Molim sefa samo da u moj prvi post na ovoj temi doda samo link ka mom postu sa pitanjima za intervju, da bi ljudi lakse povezali teme i celu pricu. Hvala! :)
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4533.0

 :uzdravlje:

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #12 on: 23/May/2012 »
Napisao si odličan tutorijal i nema sumnje da će to pomoći puno ljudi!
Želim ti sve najbolje, mirno more, lijepo se provedi i puno zaradi :D

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
*
« Reply #13 on: 23/May/2012 »
Mirno more :)))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #14 on: 23/May/2012 »
Tvoji postovi su primjer čovjeka koji nije bio na kruzeru, a pomogao je drugima najviše što je mogao.
Neka što više ljudi ode za tobom.  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)