Author Topic: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff  (Read 21617 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #15 on: 24/May/2012 »
Hvala svima, pozdrav!
Pisem kad stignem. :)

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #16 on: 22/July/2012 »
Pozdrav ljudi!

Evo mene vec 2 meseca na Brilijansu.(Norveski fjordovi-Amsterdam, septembra palimo preko bare, Kanada, Quebek, Florida i na kraju Istocni Karibi.)
Ne zalim se. Vise ne radim nego sto radim. :D
Ovde ima dosta nasih, tj "ex YU" tako da nisam usamljen.
Posto sam se konsolidovao i ustalio, poceo sam i u guest teretanu da idem nakon posla uvece. :)
Na hranu se ne zalim jer sam otprilike imao predstavu kakva ce da bude jos kada sam polazio.Neki dan ima neki dan nema sta da se probere.  oT

Sto se plate tice, prijatno sam se iznenadio sto sam umesto ocekivanih 1150$ dobio platu od 1450$.
Dodatnih 300$ je na kontu Radiance klase broda i vecih klasa brodova pa se vodim kao "technical stage staff-a" tj. ne vodim se kao "obican stage staff".

Posao se svodi na postavljanje benda za headliner Show (uglavnom pevaci ili neke akrobate) kad u jedan stejdzer bude iza scene i 2 na svetlima i produksijski show (mjuzikli te mesavina plesa i muzike...) kad svi stejdzeri imaju svoju traku ili "tracksheet" sa "ques" ili stvarima koje trebaju da se odrade u odredjenom trenutku tokom show-a, tipa otvori/zatvori zavesu, pomeri odredjeni rekvizit na sceni itd...

Kada si dezuran imas duznosti u zavisnosti od show-a za to vece, oribash pozornicu, prisustvujes probi zabavljaca za to vece, pomazes sound ili light techu ako treba nesto i sl.

Dezurstva se ovde rotiraju na 4 dana izmedju 4 stejdz stafa od kojih jedan vrsi ulogu Head Stage staffa( pravi raspored duznosti, dnevni raspored obaveza itd) i on prima + 200$ preko, tj. 1650$.

U glavnom, iako se desi da se radi nekad 6-8 sati, u proseku se radi oko 4 sata dnevno.

Toliko od mene za sada.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #17 on: 22/July/2012 »
Pozdrav ljudi!

Evo mene vec 2 meseca na Brilijansu.(Norveski fjordovi-Amsterdam, septembra palimo preko bare, Kanada, Quebek, Florida i na kraju Istocni Karibi.)
Ne zalim se. Vise ne radim nego sto radim. :D

.....

U glavnom, iako se desi da se radi nekad 6-8 sati, u proseku se radi oko 4 sata dnevno.


Nema sta gotivis se pravo prijatelju :)

Mirno more

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #18 on: 17/August/2012 »
wau, ovo je stvarno lijepo i detaljno opisano, puno je pomoglo.. meni konkretno je pomoglo da me zbuni jako :) al ja sam ovako lako za zbunit heheh
šalim se, jedino što mi ti neki termini nisu jasni, a i pretpostavljam da nije ista ni cijena ni procedura svega u RH, pa ti neki ID, NOA, OHA, c2Ho i takve spike, to baš ne kužim jadna  :sljac:

tek sam došla na forum, istražujem ovo sve, želim otić, pa da se ne pogubim toliko, ako negdje na forumu ima (pokušala sam sa tražilicom, al s obzirom da mi terminologija nije poznata, s nazivima radnih mjesta i tako to, jako sam loše prošla) neka tema, gdje je netko opisao svoje iskustvo kao ovaj vrijedan mladić, ali da je možda iz RH i da mi pojasnite te testove koje spominjete, tj ono što me zanima, ako ovaj tren odljučim da idem, kako krenuti? od kud?

ako vas zamaram, ili sam fulala temu i tako to.. oprostite  :hehe:

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #19 on: 26/September/2012 »
wau, ovo je stvarno lijepo i detaljno opisano, puno je pomoglo.. meni konkretno je pomoglo da me zbuni jako :) al ja sam ovako lako za zbunit heheh
šalim se, jedino što mi ti neki termini nisu jasni, a i pretpostavljam da nije ista ni cijena ni procedura svega u RH, pa ti neki ID, NOA, OHA, c2Ho i takve spike, to baš ne kužim jadna  :sljac:

tek sam došla na forum, istražujem ovo sve, želim otić, pa da se ne pogubim toliko, ako negdje na forumu ima (pokušala sam sa tražilicom, al s obzirom da mi terminologija nije poznata, s nazivima radnih mjesta i tako to, jako sam loše prošla) neka tema, gdje je netko opisao svoje iskustvo kao ovaj vrijedan mladić, ali da je možda iz RH i da mi pojasnite te testove koje spominjete, tj ono što me zanima, ako ovaj tren odljučim da idem, kako krenuti? od kud?

ako vas zamaram, ili sam fulala temu i tako to.. oprostite  :hehe:


Zanima te konkretno pozicija iz A/V struke(Stage Staff) ili uopsteno ???

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #20 on: 28/September/2012 »
ne, s tim nemam ništa... zanima me entertainment dep. ali što se tiće same animacije, tehnika mi je strana, i purser... to mi je struka... ali ne trebaš se zamarati više, našla sam žrtve koje sam izgnjavila sa svim pitanjima :))

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #21 on: 18/October/2012 »
@CrimsoN: daj pisi nam covece sta se desava sad , gladni smo iskustava   :money:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #22 on: 18/October/2012 »
@CrimsoN - na sta se tocno odnosi 1. i 2. interview?

Ako je drugi sa amy predstavnicom kompanije odnosno glavni interveiw onda ti prvi dodje sa agencijom ili isto sa predstavnikom kompanije neki predintervju?
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re:
« Reply #23 on: 18/October/2012 »
Ne,oba su sa kompanijom. Za tu poziciju imas dva intervjua..

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #24 on: 18/October/2012 »
Pa cemu to? nije to sad neka top pozicija.
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #25 on: 18/October/2012 »
Pa cemu to? nije to sad neka top pozicija.


To je staff pozicija...kud` ce ti veci top nego to ;)

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #26 on: 18/October/2012 »
Krivo smo se razumjeli...ne kazem da pozicija nije dobra, dapace odlicna je, nego da to nije visoka pozicija u tom departmentu, jer ako za ovo treba 2 intervjua onda koliko treba za recimo A/V asst manager...ako me razumijes na sta ciljam b00/

NHF
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #27 on: 18/October/2012 »
Krivo smo se razumjeli...ne kazem da pozicija nije dobra, dapace odlicna je, nego da to nije visoka pozicija u tom departmentu, jer ako za ovo treba 2 intervjua onda koliko treba za recimo A/V asst manager...ako me razumijes na sta ciljam b00/

NHF


Pa evo razumi ti onda mene.....koji sam za poziciju Broadcast tech. imao sve ukupno 4 raznorazna intervjua dok sam dobio posao u struci.....!!!

Moras da shvatis,da ovo nisu restoranske pozicije...ovo su ozbiljne staff pozicije....za koje imas opste intervjue engleskog znanja,i tehnicke intervjue.....a u tome svem imas preeliminarne i prepreliminarne intervjue....jednostavno mnogo pure moras jesti da bi dosao do ovog posla.

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Prijavio sam se za Cruise Ship Stage Staff
« Reply #28 on: 18/October/2012 »
Shvacam ja Ivane to sve, samo mi je malo cudno sto za poziciju na kojoj ces montirat pozornicu moras proc 2 intervjua, dok neznam primjera radi pozicija gdje ces prodavat satove od 5000$ treba jedan intervju...ne brojim preliminarni.

Broadcast tech je vec druga prica, to je vec pozicija gdje moras znat dosta o tehnici, kamerama itd.

Samo mi je cudno malo, nista ja i nikog ne podcjenjujem ;) 
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re:
« Reply #29 on: 18/October/2012 »
Za stage,prvi intervju je tehnicki,znaci sve o rasveti,zvuku itd. Drugi je opsti,koliko sam shvatio iz price sa Ivanom. Intervjuer je Amy koja vec pita sve o poslu,iskustvu i daje konacno misljenje. Bas zbog toga sto Amy nije tehnicki strucna,a upravo ona daje konacni sud, prolazis prvi intervju iz strucnog znanja,taj intervjuer daje zeleno svetlo za intervju sa Amy.