Author Topic: Pitanja vezana za poziciju Broadcast Technician  (Read 4909 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Pozdrav,

nakon sto sam uspjesno prosao predintervju preko agencije kouzon dobio sam materijale koji ce mi pomoci u pripremanju za glavni intervju koji ce vjerovatno biti u junu mjesecu za kompaniju RCL pa bi molio za malu pomoc sve one koji su upuceniji od mene i unaprijed im se zahvaljujem

Nedoumice ;

Responsibilities include (but are not limited to):

Reads television-programming log to ascertain program to be recorded or program to be aired on RCTV closed circuit television. Ensures all graphics reflect the current marketing strategy and Gold Anchor Standards.

Selects pre-approved source, such as movies, satellite or local television stations, from which program will be recorded or transmitted, and selects videotaping equipment on which program will be recorded.


Observes quality control monitor to verify that station is on-air. Monitors television system to ensure all channels are operating appropriately within specifications and correct programming is being televised.

Maintains equipment and ensures proper function. Cleans videotape path to remove contaminants that would affect quality of recording or playback of videotaping equipment.

Observes scales in video and color monitors and operates controls to adjust video and color levels. Assures video and audio levels are within appropriate range as to not cause distortion over television system.

Wires audio and video patch bays (socketed equipment that allows for transfer of audio and video signals between different pieces of equipment, via cables).

Maintains inventory and maintenance of all video equipment in the Cruise Director Division, including broadcast room, theatre, cinema and conference room.

Performs related duties as required. This position description in no way states or implies that these are the only duties to be performed by the shipboard employee occupying this position. Shipboard employees will be required to perform any other job-related duties assigned by their supervisor or management.

Ovo sto sam boldovao mi nije jasno,pa bi molio strucnije osoblje da mi pojasni o cemu se ovde radi :)

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Pitanja vezana za poziciju Broadcast Technician
« Reply #1 on: 10/April/2012 »
1. Nestro kao matrica.Da izaberes signal recimo sa plejera koji pusta filmove,satelita ili lokalne brodske televizije i prosledis ga negde drugde na neku drugu destinaciju,recimo slimac koji ti izaberes ili video wall.... Ako si radio na televiziji trebao bi znati sta je matrica i kako funkcionise...
2.Video patch paneli i bezicni audio - ako ne znas objasnicu ti na p.m

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Not correct translate
« Reply #2 on: 11/April/2012 »
Kod mene u TV matricu sam koristio u svrhu preusmeravanja signala. Dakle video uredjaji (beta,dv,kamere,pc) su nakaceni na distribuciju preko koje na matrici odredjujem njihova mesta,i u zavisnosti od potrebe... sta je potrebno da ide u etar oznacim na matrici i dalje mixam na video mixeru. O tome se radi? Ili se na brodu direktno radi preko matrice,nesto kao switcher?

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Pitanja vezana za poziciju Broadcast Technician
« Reply #3 on: 11/April/2012 »
Kod mene u TV matricu sam koristio u svrhu preusmeravanja signala. Dakle video uredjaji (beta,dv,kamere,pc) su nakaceni na distribuciju preko koje na matrici odredjujem njihova mesta,i u zavisnosti od potrebe... sta je potrebno da ide u etar oznacim na matrici i dalje mixam na video mixeru. O tome se radi? Ili se na brodu direktno radi preko matrice,nesto kao switcher?


Otprilike i ja znam za ovu svrhu....takodje na televiziji sam ovo nebrojeno puta koristio...jedino me malo zbunila formulacija recenice na engleskom....a dobro bi bilo kada bi neko s broda mogao da pojasni kako se to tamo koristi....!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pitanja vezana za poziciju Broadcast Technician
« Reply #4 on: 11/April/2012 »
- ako ne znas objasnicu ti na p.m

Zašto p.m.? Sutra će te opet netko pitati to isto. Objasni ovdje da svi nauče.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Not correct translate
« Reply #5 on: 11/April/2012 »
Da, ja sam opisao rad na matrici u klasicnoj TV! Pa pitam da li se na isti nacin koristi na brodu ili nesto kao direktni switch? Bilo bi ok da odgovori neko ko je radio na brodu.

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Pitanja vezana za poziciju Broadcast Technician
« Reply #6 on: 11/April/2012 »
Zašto p.m.? Sutra će te opet netko pitati to isto. Objasni ovdje da svi nauče.

Pod 2
Video patch panel izleda ovako  http://www.sams.rs/v3/sr/proizvodi/kablovi-konektori-i-pec-paneli/138-pec-paneli/412-vp-24-video-pec-panel-sa-24-izolovana-bnc-prolaza
Patch  sluzi da se izvuce video i ili audio signal od matrice,mixera,distribucije do odredjenog mesta ili rack-a i odatle se uzimaju i odvlaci dalje  signali koji su potrebni,neki ili svi do uredjaja koji se koriste,fora je u tome da ti svi potrebni signali za taj studio ili sou budu na odredjenom mestu tj patch panelu u rack-u,a sve to dolazi iz neke masinske sobe.
Kad kazu wirelles audio misle na bezicne mikrofone i madone koje koriste dancer-i tako

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Pitanja vezana za poziciju Broadcast Technician
« Reply #7 on: 12/April/2012 »
Da li jos Amy Chambers vrsi regrutiranje za RCI ????

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Prijatelju sve ovo sto su ti poslali je s*anje...
Ovo ti mozda treba da prodjes interv. (meni nije trebalo), ali generalno na brodu ti ovo ne treba.
Sve sto ces raditi je montaza, snimanje, uredjivanje tv kanala, malo ces se zezati sa satelitima, snimati gluposti u teatru, studiju b...
sve u svemu, sve sto ces raditi naucice te head broadcast ili lik sa kojim radis, eventualno lik kog ces ti zameniti...
Zato ne brini.
Meni je ostalo jos 9 dana i kraj... dobio sam sledeci brod Navigator of The Seas
 :uzdravlje:

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Ma znam bruderu tako je generalno i u zivotu sve ono sto procitas u knjizi 99% toga ti ne treba u praksi ali jbg intervju je intervju :)

Svi vi govorite da u cijelom intervjuu je mozda 5% tehnickih stvari a ostalo se svodi na sustu pricu i da ti navodis sta si radio,sta znas raditi itd.,a opet covjek se mora pripremiti dobro jer nikad ne znas ta njoj moze pasti na pamet da ti postavi u pitanju.... :)