Author Topic: Cruise Ship Timelapses  (Read 3433 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Cruise Ship Timelapses
« on: 12/April/2012 »
Kakva genijalna ideja.  :money:

Jedan ovakav video, ako krene viral, može donositi par stotina $$ mjesečno autoru, unedogled.
YouTube sklapa partnerstvo sa vlasnicima vrlo gledanih videa, tako da prikazuje oglase na njima, i dijeli profit sa vlasnikom.
Ovaj video ima sjajne predispozije postati vrlo popularan.
362 likes, 1 dislikes je neviđen omjer popularnosti.

Više od godinu dana je sjedio na YT gotovo neprimjećen, a onda mu se gledanost u nekoliko tjedana povećala za skoro 40.000 gledanja.
Mislim da je to zbog toga što vlasnik radi na brodu i ne ulaže vrijeme u promociju videa.

Hajde A/V, fotografi, tehničari, snimači i ostali. Ovo ne može izvesti bilo tko. Vi koji radite na kruzerima imate priliku.
Meni su iz YT-a isto odobrili monetizaciju videa, na kanalu usph2008, ali moji animirani uradci su informativne prirode, dok je ovaj video, po meni, umjetničko djelo.

Kamera i stativ za ovaj poduhvat se mogu kupiti za $200.
Treba jedino paziti da ih nitko ne odnese. Ili stajati pokraj toga koliko je potrebno, što je za TimeLapse snimanje malo nezgodno.



Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Cruise Ship Timelapses
« Reply #1 on: 12/April/2012 »
I ako smem dodati, treba jos osim tripoda i camere ili lap top sa adekvatnim programom koji okida u zadatim intervalima ili remote sa intervalometrom koji radi to isto. I pogolema memorijska kartica posto ovo zauzima mnogo memorije.

Time lapse sam probao, uspeh 50-50. ali gotovo sve jako lepo izgleda uradjeno na ovaj nacin.

Edit:
Jos samo da dodam, Nikon Capture Control Pro je dosta dobar program ako koristite lap top za kontrolu kamere. Em sve odradi sam, em izgledate Cool sa lap topom i aparatom.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cruise Ship Timelapses
« Reply #2 on: 12/April/2012 »
Ja se definitivno namjeravam pozabaviti TimeLapsom, pa ako netko naiđe na pristupačnu opremu, neka posta ovdje.
Iako nisam ni počeo informirati se, ne mogu vjerovati da ti za TimeLapse treba laptop kako bi regulirao okidanje.

Vjerujem da bi trebalo postojati nešto tipa "All in One" za ovaj tip aktivnosti. Kamera sa ugrađenim tajmerom za okidanje.
Pogolema memorijska kartica? Čini mi se da je kvaliteta fotografije u drugom planu ovdje. Efekt animacije je ono što okupira pažnju.
Ako ideš na 2.5MB po fotografiji, to je za jedan 5GB stick kapacitet od 2.000 fotografija. Više nego dovoljno za snimanje npr. ulaska broda u luku.
Osim toga, YT ima ograničenja, ne bi dozvolili veličinu videa od 5GB.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline no_name.zg

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Cruise Ship Timelapses
« Reply #3 on: 22/May/2012 »
na 4:18 ulazak broda u luku Dubrovnik.
most Dr.franje tuđmana

:)

Offline flafisa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Cruise Ship Timelapses
« Reply #4 on: 02/June/2012 »
Ja se definitivno namjeravam pozabaviti TimeLapsom, pa ako netko naiđe na pristupačnu opremu, neka posta ovdje.
Iako nisam ni počeo informirati se, ne mogu vjerovati da ti za TimeLapse treba laptop kako bi regulirao okidanje.

Vjerujem da bi trebalo postojati nešto tipa "All in One" za ovaj tip aktivnosti. Kamera sa ugrađenim tajmerom za okidanje.
Pogolema memorijska kartica? Čini mi se da je kvaliteta fotografije u drugom planu ovdje. Efekt animacije je ono što okupira pažnju.
Ako ideš na 2.5MB po fotografiji, to je za jedan 5GB stick kapacitet od 2.000 fotografija. Više nego dovoljno za snimanje npr. ulaska broda u luku.
Osim toga, YT ima ograničenja, ne bi dozvolili veličinu videa od 5GB.

Ne treba nikakav software za laptop ili sta ja znam. Sve sto ti treba za TimeLapse jer DSLR. Recimo za Canon-ove aparate ima "Third Party Software" zove se "Magic Lantern". Taj software se instalira na memorijsku karticu i omoguci aparatu mnostvo opcija koje nisu omogucene na samom canonovom software-u. Izmeđuostalog jedna od opcija omogucuje aparatu da on sam slika slike s tim da mu vi namjestit interval između svake slike. Znaci vrlo jednostavno i efikasno.

A sto se tice Nikona ne znam da za njega ima kakav third party software al znam da na eBay-u uvijek ima jeftinih remote controlera koji se spoje direktno na aparat i koji isto tako omogucuju određivanje intervala između svake slike i naravno da aparat sam slika. :)

Recimo ja imam Canon 550d i pokusavao samo TimeLapse pomocu Magic Lanterna i imam par pozitivnih rezultata!  :-))))'

Ostavit cu vam par linkova pa sami prosudite. :'D

http://www.youtube.com/watch?v=N_zDc5RG5Dc