Author Topic: Opis poslova  (Read 5923 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Saftey

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Opis poslova
« on: 16/April/2012 »
Molim moderatore, ukoliko mogu da ukratko opišu najšturije, koji posao zahtjeva kopju struku.

Mene osobno zanima Saftey, ilitiga Sigurnosni.

pošto nema dijela gdje bi se mogla postaviti pitanja, a naš dragi CApo ne podržava privatne poruke,

dal bi se moglo napraviti dio gdje bi se moglo opisati kako i koja radna mjesta zahtjevaju koju struku?

 :yahoo:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Opis poslova
« Reply #1 on: 16/April/2012 »

... Saftey, ilitiga Sigurnosni.


 :giggle:

visoko pucaš

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Saftey

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #2 on: 16/April/2012 »
:giggle:

visoko pucaš



Ne znan dal da se zabrinen ili da odustanen...  :hehe:

Šta bito značilo visoko pucaš? jel to teško? jel teško za dobit takav posao? jel teško za završit?

Koje su struke saftey oficeri...

Inaće predajem evakuaciju i spašavanje, imam državne ispite iz zaštite od požara,

aj malo kad uloviš vremena opiši mi i taj dio sruke... pliz...



Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Opis poslova
« Reply #3 on: 16/April/2012 »
 :pop1:

Offline Saftey

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #4 on: 16/April/2012 »
:pop1:

Vidin da nema kruva od nekih...


Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #5 on: 16/April/2012 »
Inaće predajem evakuaciju i spašavanje, imam državne ispite iz zaštite od požara

Koliko sam ja upućen, da bi bio safety officer na brodu, moraš imati captain license i naravno pomorski fakultet, jer safety je treća osoba na brodu.
Citiram jednog od Celebrity cruise line kapetana, Yannis Berdos-a tokom passenger safety pre-departure drill-a..
'' In the event of an emergency, if the captain - master of the vessel is disabled, the ship will be taken over by the officer second in command - our staff captain, and even if he is disabled, safety officer who is third in command, also a licensed captain, will take over the ship. In the very remote possibility, if all of our in charge officers are disabled to take over the vessel, you can safely say that you have had better days  :haha: This was you Greek captain with thick Greek accent, live from the navigational bridge, over and out  :plovim: ''
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Opis poslova
« Reply #6 on: 16/April/2012 »
 :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Saftey

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #7 on: 16/April/2012 »
hm.
pa ne vidim nista lose u tome svemu. budem se dalje raspitao, ali mislim da ne treba pomorski fakultet...
nikad nisan ni bjezao od osgovornosti... samo sto "na kopnu" iman 10 000 kuna, a na brodu bi ima malo vise kao saftey, zar ne?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #8 on: 16/April/2012 »
hm.
pa ne vidim nista lose u tome svemu. budem se dalje raspitao, ali mislim da ne treba pomorski fakultet...
nikad nisan ni bjezao od osgovornosti... samo sto "na kopnu" iman 10 000 kuna, a na brodu bi ima malo vise kao saftey, zar ne?



Da sam na tvom mjestu, raspitao bih se malo bolje u vezi svega. Oni isto imaju oko 10 000, ali $ USD.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Opis poslova
« Reply #9 on: 16/April/2012 »

Da sam na tvom mjestu, raspitao bih se malo bolje u vezi svega. Oni isto imaju oko 10 000, ali $ USD.

To nisu saftey, to su Safety. Jbga ako ne znaš napisati ime svojeg posla na engleskom, šanse su male ..  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #10 on: 16/April/2012 »
To nisu saftey, to su Safety. Jbga ako ne znaš napisati ime svojeg posla na engleskom, šanse su male ..  :pop1:


Helou, maj nejm is Tafa. MusTafa  :yeah:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Opis poslova
« Reply #11 on: 17/April/2012 »
 :rofl: :rofl:

Offline Saftey

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #12 on: 17/April/2012 »
To nisu saftey, to su Safety. Jbga ako ne znaš napisati ime svojeg posla na engleskom, šanse su male ..  :pop1:

"Svi kažu da je dobro pobijediti u bici, ali ako gledate dublje i vidite ono što je skriveno, tako da ostvarite pobjedu i kada ona nije vidljiva, onda je to dobro."

UMIJEĆE RATOVANJA - FORMACIJA; Sun Tzu

Tek sada vidim s kim iman posla... ;)

Naravno da je safety! nema govora o tome... ali to sada nije ni važno...

kažeš 10 000 dolara? pa to je 50 000 kuna?? ne da ću se raspitat nego ću i fakultet još jedan završit... i to oma sutra...

Od par ljudi sam čuo da je rijeć o visokoj poziciji. morat ću malo uću u strukture zapovijedi na brodovima.

Inaće forum je savršen upravo za ovakve stvari... ;)

hvala za add na facebooku ;)

Kratko dodatak

Safety officer this person will be responsible for conducting, organizing and choreographing the safety drills for passengers and the crew. In case of any emergency, this person would be in charge of all the operations related to the abandonment of the ship. He/she would need to have a good deal of experience (min 2-3 years) in this line as well as a Diploma from an accredited Maritime School. A good command on English is required as well. The salary ranges between US -3100.


Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #13 on: 17/April/2012 »



Ne znam samo preko koga planiras otici na tu poziciju, posto u agencijama kod nas kad apliciras za nesto vece od konobara ili fotografa kazu ti: Mi ne zaposljavamo na vece pozicije.

Druga stvar, sve vece pozicije na brodovima se dobijaju iskljucivo napredovanjem, mislim da nikad niko nije otisao na managersku ili neku vecu poziciju bez brodskog iskustva i nekoliko godina staza u kompaniji...

P.s. Ne sam Safete!  :smack:



Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Opis poslova
« Reply #14 on: 19/April/2012 »

kažeš 10 000 dolara? pa to je 50 000 kuna?? ne da ću se raspitat nego ću i fakultet još jedan završit... i to oma sutra...

Od par ljudi sam čuo da je rijeć o visokoj poziciji. morat ću malo uću u strukture zapovijedi na brodovima.


Kratko dodatak

Safety officer this person will be responsible for conducting, organizing and choreographing the safety drills for passengers and the crew. In case of any emergency, this person would be in charge of all the operations related to the abandonment of the ship. He/she would need to have a good deal of experience (min 2-3 years) in this line as well as a Diploma from an accredited Maritime School. A good command on English is required as well. The salary ranges between US -3100.



kad vec planiras da bi zavrsio fakultet zbog toga, nije ti to problem, ali poslje fakulteta ces morat odraditi kadeturu godinu dana (za placu cca 1000$), pa poloziti klasu, koja opet nije jeftina, i tek onda ces ici kao 4-th ili 3-rd off. kao trecem ce ti placa biti oko 3100.
znaci da bi dosao do te 10000 ces se poprilicno nacekat, naraditi, a para vidjeti neces. I sa samo skolom mozes najvise do 2-nd officera, koji je daleko ispod ovih 10 000 $. Ne kosta kod nas bez veze ubrzani pomorski fakultet 10 000€.
inace safety officer je na svakom brodu netko od palubaraca, bilo trgovacki ili putnicki brod.

To sta predajes evakuaciju i spašavanjei imas državne ispite iz zaštite od požara, na brodu ti ne znaci nista. Primjera radi sa strojarskim fakultetom ne mozes dobiti brevet za raditi na brodu kao strojar.