Author Topic: Safe Cruise organizira Intervju za Princess 22.i 23. Maja 2012 u Beogradu  (Read 74116 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Alexandar mm

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
ljudi jel zna neko kako je na tom treningu,sta se radi jel ima mozda i neka polaganja tamo,mislim da moze neko da ispadne,a nisam javio i ja sam lagano prosao preliminarni,a moj drugar sledeci petak ide na brod,ukrcava se u veneciji,blago njemu :uzdravlje:

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Mene zanima kako izgleda taj marlins i psiho test, kakva pitanja budu otprilike?

Offline wedge

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Za Marlins samo se fokusirate ,dobro razmislite
i ukoliko imate iole solidno znanje engleskog nebi smeo da bude problem.Postoje pitanja gde slusate recenicu i onda dobijete ponudjene odgovore u vezi sa recenicom,dobijete nabacane reci i vi morate da ih poredjate da budu smislene recenice ,dobijete pojmove i sliku recimo meni je bila teretana a pored ono kao biciklo , stolcic,vaza stajaznam i sad samo povezete pojmove sa stvarima na slici ,bila je slika broda u reci i sad dobijete ponudjeno :brod ide ispod/iznad/je na mostu...Nije narocito tesko ali to sve zavisi od polagaca jelte.Psiho neznam jel standardizovan ali u Kouzonu je bio tipa 100tinak pitanja sa tacno netacno i onda razgovor sa psihologom.
Sent from my Skate using Tapatalk 2

Offline just.in.case

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • zar nikad neces odrasti mali veseljace?
    • View Profile
pozdrav svima koji su prošli preliminarni u sredu! što se tiče marlins testa on izgleda ovako:

http://www.marlinstest.co.uk/

klikni "You can still take a practice test here without requiring a licence code."

Nije teško, samo uključi mozak i to je to.

Elem i mene zanima taj psiho test. Je l na engleskom ili srpskom?

Pozdrav
uzmi me za kuma ili vejder darta

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
ljudi jel zna neko kako je na tom treningu,sta se radi jel ima mozda i neka polaganja tamo,mislim da moze neko da ispadne,a nisam javio i ja sam lagano prosao preliminarni,a moj drugar sledeci petak ide na brod,ukrcava se u veneciji,blago njemu :uzdravlje:

Evo malo da ti pojasnim u vezi treninga,kako je mojoj grupi bilo.
Znaci trening traje 5 dana. Dolazi se skoro svaki dan u 9 sati ujutru u hotel,znaci tada pocinje vec predavanje i traje skoro do 6 uvece.

Prvi dan: nam je bio ovako:ja i drugari smo stigli pre 9 u hotel(inace svih 5 dana putovanja nam je bilo po onom najvecem snegu i ladnoci a mi starim putem iz NS za Bg mnogo zanimljiv put  :pad:) dok svi nisu dosli i pronasli to bilo 10 vec. Onda dok su namestili platno da mozemo da gledamo klipove i to proslo vreme. Predstavio nam se nas predavac Caba iz Budimpeste inace super lik ali zna i da bude jako zeznut ako ga iznervirate (nepreterujte) picao malo o kompaniji i samom radu i onda smo isli da radimo Psiho test pismeni to se radi u grupama svako svoj i to je to za dan 1.Bili tamo do jedno 2-3 popodne.

Drugi i treci dan:Dolazis ponovo u hotel do 9 sati i sada svi mozda neko kasni i krece predavanje. Caba prica deo po deo i onda posle price sledi klip da odgledamo to sto je ispricao i kako izgleda, znaci higijena prica pa klip,bezbednost prica pa klip itd. Pre pocetka predavanja objasnijo nam je kako ce nam dati signal rukama da to posebno pamtis i zapise jel ce biti na testu na kraju. na kraju razdvaja grupu na delove bar,kuhinja,shop, restoran itd i svaka fela gleda posebno klipove za njihov deo. Na kraju ides svako posebno na razgovor sa psihologom i da resis ponovo psiho test. Od 9 ujutru do skoro 6 uvece.

Cetvrti dan: Je dan sve sto si slusao ovih tri dana sada imas pismeno da uradis. Bili smo podeljeni u dve vece grupe po departmanima. Test se radio ako se secam dobro 30-45 min. Za crew deo posade na testu se nije gledao pravopis, dok za staf deo je morao i pravopis da bude sve ok. Kako ste uradili negovore vam. Ali morate da imate preko 80% tacno testa. Moze se malo prepisivati i oce da pomognu samo pitajte.

Peti dan: Test engleskog ili Marlin test. Njega smo radili u Bioskopu Roda 2 iznad ima velika PS igraonica i tamo svako seda za komp dobija svoju sifru da otkljuca mu se test. Na pocetku svi radite 5-6 pitanja da vidite kako to ide i onda se radi. Radite 30 min test i imate 50 pitanja. Odma na kraju vidite kolko ste tacno uradili i to je to. Nebi bas trebalo da imate manje od 70% tacnosti i to je to.

zzz

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
pozdrav svima koji su prošli preliminarni u sredu! što se tiče marlins testa on izgleda ovako:

http://www.marlinstest.co.uk/

klikni "You can still take a practice test here without requiring a licence code."

Nije teško, samo uključi mozak i to je to.

Elem i mene zanima taj psiho test. Je l na engleskom ili srpskom?

Pozdrav

Na srpskom je. Resanje zadataka i uklapanje oblika i neka pitanja od pismenog. Usmeni malo razgovor sa psihologom i jos kao neki zadaci.

zzz

Offline magelan

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
hmm....Tema zamrla od kako je poceo trening...:)
Sve u svemu, ako nekog zanima, jako zanimljivo, puno korisnih informacija ali nista posebno a da o tome ovde vec nije bilo reci...
Jako me cudi da, po slobodnoj proceni, izmedju nekih 60 i 80 ljudi, jako malo njih prati ovaj forum, pa samim tim je i veliki broj onih koji nemaju ni najmanju predstavu sta ih tamo ocekuje pa su se nekima srusile iluzije.

Veliko hvala Sefu za ovaj forum, a i ostalima koji su podelili svoja iskustva.
Jos samo da prodjem intervju :)
 :uzdravlje:

Offline Berna

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
hmm....Tema zamrla od kako je poceo trening...:)
Sve u svemu, ako nekog zanima, jako zanimljivo, puno korisnih informacija ali nista posebno a da o tome ovde vec nije bilo reci...
Jako me cudi da, po slobodnoj proceni, izmedju nekih 60 i 80 ljudi, jako malo njih prati ovaj forum, pa samim tim je i veliki broj onih koji nemaju ni najmanju predstavu sta ih tamo ocekuje pa su se nekima srusile iluzije.

Veliko hvala Sefu za ovaj forum, a i ostalima koji su podelili svoja iskustva.
Jos samo da prodjem intervju :)
 :uzdravlje:



care koji su uslovi da se pristupi tom intervjuu...

Offline magelan

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Pa poznavanje engleskog jezika ti je na prvom mestu i nekako cini mi se najvaznije.
Drugo koje si godiste, imaju neke kriterijume "od do" , o tome sve pise ovde, ja ne znam precizno...
I naravno da nisi krivicno osudjivan, ostalo sve moze da se nauci.
Vecina ljudi koja se prijavljuje za restoran nema pojma o tom poslu ili ima jako malo pred znanja.

U svakom slucaju,bar kako ja mislim, procitaj forum od korice do korice,ovde ti je sve objasnjeno do detalja,i znaces sta te ocekuje.
Zatim kontaktiraj agencije pa ces videti. Imas u Hrvatskoj mislim dve, u Srbiji mozda vise ali dve se nekako isticu, zatim imas u Makedoniji, a za ostale zemlje nisam siguran.
 Mislim da u Beogradu ima intervju za Royal krajem marta.

pozzzz


Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Sutra glavni test a onda 22-og bice povuci a bogami i potegni:)

Offline Moca DJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
sve je gotovo sto se tice treninga i testova... sada cekamo 22. ili 23. finalni :D

Offline magelan

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Nekom gotovo nekom nije :)

Buffet-i, srecno sutra :)

Offline Moca DJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
da, da, zaboravih... buffet-i srecno!  ;D

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Ma samo opusteno ko je bio na treninge prolazi finalni  ::yes::   no;;;

Offline Alexandar mm

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
ljudi jel javili nekom za finalni?ubi me ovo cekanje :(