Author Topic: popis svih obaveznih cjepiva koja moramo imati za lje?ni?ki?  (Read 8139 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
U mojoj knjižici nigdje ne piše MMR. Pogledala sam na netu kad se prima taj MMR i po vremenskom razdoblju ( između 12 - 15 mjeseca i drugo između 4-6 godine djetetova života ) to cjepivo u mojoj knjižici se naziva R1. Do svoje 7 godine sam cijepljena protiv svega dolje navedenog i to više puta. Nakon toga još su nas i u školi cijepili, ali  se sjećam samo da je jedno cjepivo bilo samo za cure i jedno protiv turbekuloze.

 Vjerovatno zbog toga sad imam fobiju od igala. Kad vidim iglu moje lice doslovno se transformira ovako  :neee:
Primljena cjepiva:
1. Poliovakciona tip I
2. Poliovakciona tip II
3. Poliovakciona tip III
4. DI-TE-PER
5. R1
6. R2
7. PPD
8. BCG
9. MRP


molim vas hitno da netko ovdje napiše popis svih obaveznih cjepiva koja moramo imati za lječnički i inače!  :moli:

naravno da se sve mora zakomplicirati!!?!? dio mog zdrastvenog kartona su prebacili u arhivu, i to za period trajanja moje srednje škole. naravno, moj karton po završetku školovanja, se nije vratio nazad mojoj obiteljskoj doktorici već smradi u arhivi, skupa s informacijom o zadnjem primjenom cjepivu kad sam bila maturantica (zadnje cjepivo je protiv tetanusa i difterije ako se ne varam)

za dobit izvadak s pečatom o jednom jedinom cjepivu baba, koja sjedi na tim kutijama, potražuje novce! 100kn veli, za potvrdu o cjepljenju! odkad se potvrda za cijepljenje plača?!?! ni mojoj doktorici opće prakse neće ustupiti informaciju već se baba krsti za tih 100kn!!! s time da ne moram napominjati da sam obavila sva cjepljenja i da to imam sve lijepo napisano u mom matičnom kartonu, osim zadnjeg.

da li je to zakonski kaj baba traži pare, kome se obratiti? sam mi nemojte reč da moram pljunut 100 kn!  :tuctuc:
don't dream your life live your dreams

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
http://zdravstveni-vodic.cromaps.com/home/ostale-stranice/cijepljenje/

ovdje sam našla neki popis obaveznih cjepiva i kronologija, ali to je po novom zakonu. vidim da su to kokteli s nadodanim cjepivom za hepatitic B koje mi stariji nismo primali.

ono kaj meni fali u kartonu je potvrda da sam se cjepila za DI-TE pro adultis.
don't dream your life live your dreams

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
 Ne razumem zasto si citirala taj post kad se to odnosilo iskljucivo na temu MMR vakcine i desifrovanje iste iz doba stare Jugoslavije.
 Obavezne vakcinacije za brod su samo one koje ti traze u papirima za lekarski pregled pomoraca.
Odnosno samo one koje ti kompanija trazi da ih napravis !
Prema tome ono sto ti ne traze to te i ne interesuje !
Kakvu si frku ti sad sebi napravila sa necim sto uopste nije bitno   +U+
Neke kompanije mogu da ti traze da se vakcinises protiv malarije ili tetanusa ili MMR-a i to je otprilike to.
Zdravstveni karton ti ne treba za lekarski pregled za brod !
 

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
pa koja su to cjepiva onda, gdje da to nađem? idem kod ovlaštenog dr od carnivala u rijeci. dr nikolić.

znam da mi ne treba karton za lječnički, niti ću ga nositi, već samo popis cjepiva koja sam primila do sada.

imam sva cjepiva u kartonu osim zadnjeg docjepljivanja za difteriju i tetanus (to cjepivo "drži" do 64 god života), a meni službeno nigdje nije evidentirano. zapravo jest ako pljunem 100kn. pare nedam!

mogu preformulirati i ovak, da li se zahtjeva i DI-TE pro adultis?

za egzotične krajeve me budu na brodu cijepili valjda, ako se bude vozila ta tura. do sada se nitko od "mojih" nije cjepio za malariju.

quote je ostao jer se ova tema prebacila pod novi topic, whatever i da kompliciram  :embarrased:
don't dream your life live your dreams

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
devojko ne treba ti nista od toga za Carnival !!!  ne treba ti ni popis cjepiva(vakcina)  . treba ti samo vakcina  MMR !
 ocigledno nisi ni pogledala papire za lekarski jer da jesi, videla bi da to zasta se ti raspitujes , da ti to uopste ne traze. Ne treba  !
dobila si papire za lekarski i sta tamo pise : ....pogledaj i sama ces shvatiti .
Ukratko : treba ti samo MMR vakcina (cjepivo) . Da li ti je sada jasno ?  Mislim da od ovoga jasnije ne moze biti  :waiting:

Ovakva pitanja se radjaju kad kandidat ne prouci papire koje dobije a koji sadrze detaljan info sta je potrebno da se uradi za lekarski pregled.


Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
lidaja, moras malo da se smiris. u stvari, ne. moras mnogo da se smiris. ako mislis da se vratis kuci sa odradjenim ugovorom i svim zivcima na broju. ljudi za mnogo, mnogo, MNOGO ozbiljnije stvari nisu vraceni kuci i otpusteni. ne treba ti anamneza 5 kolena unazad. smiri se.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
molim vas hitno da netko ovdje napiše ...


 :bathtime:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
ne treba ti anamneza 5 kolena unazad. smiri se.
hahahaha dobar si  :rofl:
 mislim da je ovo najbolje objasnjenje  


Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
excuse me gentlemen, prema mojim papirima za lječnički, koja su mi ustupljena od strane agencije, stoji da moram sa sobom donijet karton s dosad primljenim cjepivima stoga sam pitala za to!
don't dream your life live your dreams

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
don't dream your life live your dreams

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
MMR vakcina se u ex-yu zvala MRP..
tako da, gledaj imas li tu...
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
excuse me gentlemen, prema mojim papirima za lječnički, koja su mi ustupljena od strane agencije, stoji da moram sa sobom donijet karton s dosad primljenim cjepivima stoga sam pitala za to!

 ova recenica vec ima smisla...
e vidis ... to ti trazi agencija a ne Carnival sto opet moze znaciti da taj karton i nije toliko bitan. Traze ti karton verovatno da bi proverili ako si vec jednom vakcinisana MMR-om da te ne vakcinisu opet ako za to nema potrebe. prvi put cujem da nekome traze karton na uvid sa svim primljenim vakcinama , ako i traze onda je to iz  razloga koji sam navela u prethodnoj recenici, samo zbog MMR-a ! Vakcinacije se upisuju i u zdravstvenu knjizicu tako da ako si sacuvala staru knjizicu iz osnovne/srednje skole tu ces naci iste informacije o vakcinacijama koje se nalaze u kartonu.
 Ja bi isla precicom i rekla agenciji da ovi u zdravstvenoj stanici nece da mi daju karton ( sto i nije daleko od istine) - cisto da vidim sta bi rekli ovi iz agencije...mali pokus   :rolleyes:  vrlo cesto takvim pokusima se otkrije sta je zaista mandatory a sta ne .

 Ja idem za Carnival ali preko EP i oni ne izmisljaju burgije niti traze vise ili manje od onoga sto stoji u medical papirima od Carnivala.
 

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
ok hvala. imam tu zdrastvenu staru, ali samo dio cjepiva upisano u to.
povratne informacije od drugih, koji su bili u rijeci, su da ih nitko ništa nije ni pitao.

i još jedna povratna od strane carnivala, dok se ne dobije ugovor od njih, ne radi se više liječnički prije vremena. tak da će se i viza i liječnički raditi navrat nanos. a tek tada će biti poplava histeričnih pitanja b00/
don't dream your life live your dreams

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
a tek tada će biti poplava histeričnih pitanja b00/
A da ipak probas da se smiris? Ionako ce sve biti u redu.
Meni iz EP nisu trazili karton a i da jesu - nemam ga.

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
ma smirena sam ja! chillin'  :rasta:

samo mi je jučer baba digla živac
don't dream your life live your dreams