Author Topic: al' bi' voljela popricati s nekim ko se prijavljivao iz Bosne  (Read 3044 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Haley

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav ljudi,

nisam znala gdje da smjestim pitanje. Ako znate postajte mi link u odgovoru. :)

Moje pitanje je slijedece, naime ja i prijatelj se zelimo prijaviti za rad na kruzeru. Ja sam drzavljanin Bosne i Hercegovine, on Hrvatske. Zanjega znam da se prijavljuje u Zagreb, a gdje se ja prijavljujem kao BiH drzavljanin. Procitala sam da postoji neka agencija u Sa, al' bi' voljela popricati s nekim ko se prijavljivao iz Bosne. Ako ima od vas neko, molim Vas da mi se javi.

Hvala unaprijed

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
al' bi' voljela popricati s nekim ko se prijavljivao iz Bosne

Ne vjerujem da je do sad iko iz Bosne išao na brod  no;;; otkud nama more?  :rolleyes:

Hvala unaprijed

Nema na čemu  :giggle:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
ja sam ti isao iz bosne, bosanac sam  :yeah:
naime moras kontaktirat sinisu golaca iz employment powera, on ima neku zenu dole sto predstavlja njegovu firmu ali na kraju krajeva ces sve morati preko njega, njoj ces samo pare dat tako da ti je ona samo middle woman i nista drugo, na kraju ces morati na intervju otici u zagreb ili beograd zavisi gdje budu imali prije, tako sam ja i na kraju otisao  :uzdravlje:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
nije EP jedina agencija. :)

Haley, imas hrpu tema o agencijama.. pregledaj, procitaj.. 
mozes aplicirati u bilo kojoj.. procedura je manje vise u svima ista.
posaljes im mejl, oni ce ti traziti CV, sibni to i ako im budes pasala javice ti kakve su ti sanse, koja ti je pozicija najbolja itd.
mada bih ti prvo preporucio da se ovdje informises o uslovima rada, poslu i plati pa da onda skontas sta ti lezi i da malo "prilagodis" cv za tu poziciju.
tvoje je da odlucis gdje ti je najblize i najlakse.
imas na raspolaganju zagreb, beograd, nis..
srecno
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
ja sam ti isao iz bosne, bosanac sam  :yeah:
naime moras kontaktirat sinisu golaca iz employment powera, on ima neku zenu dole sto predstavlja njegovu firmu ali na kraju krajeva ces sve morati preko njega, njoj ces samo pare dat tako da ti je ona samo middle woman i nista drugo, na kraju ces morati na intervju otici u zagreb ili beograd zavisi gdje budu imali prije, tako sam ja i na kraju otisao  :uzdravlje:

Ja sam prosao intervju i cekam LoE... Zivim u Sarajevu.

NAIME: NE MORAS kontaktirati Sinisu Golca, ne moras kontaktirati uopste Employment Power!
Mozes kontaktirati bilo koju od agencija, npr Sea Agency (preko njih sam ja zavrsio sve) oni su u Bg, mozes kontaktirati Kouzon iz Skopja koji imaju predstavnistvo u Nisu i Bg, i isto tako Safe Cruise iz Bg-a..

Agenciji nije bitno iz koje si drzave, cak gledaju da izadju u susret (kao u mom slucaju) pa da preliminarni intervju obavis preko Skype-a, a jedina razlika je za tebe to sto moras ici na intervju u Bg ili Zg ili sta ja znam gdje...

Moj trenutni prijedlog je Kouzon jer koliko znam sad uskoro imaju intervjue za razliku od ostalih agencija...

Znaci nista se ne mora, svaka agencija te jedva ceka i svaka ce dobiti proviziju od tebe, samo je tebi razlika gdje ces ici na intervju i kako ce se oni ponasati prema tebi...

Pozz zemljakinjo :D

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Ja sam prosao intervju i cekam LoE... Zivim u Sarajevu.

NAIME: NE MORAS kontaktirati Sinisu Golca, ne moras kontaktirati uopste Employment Power!

Kako god u Bosni nemas direktne ovlastene agencije... a employment power je bila prva agencija koja je to i pokrenula na bosanskom podrucju tako da sve ove ostale agencije su nedavno otvorene...
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Haley

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Zahvaljujem na brzim odgovorima. :D

Vidim da je bilo ljudi iz Bosne koji su otisli, ili koji tek trebaju otici. Htjela sam vas pitati, da li bi ko bio raspolozen da mi posalje mail da se cujemo pa da mogu dobiti onfo iz prve ruke.

@Andrej_Sa, najbolji si mi odgovor dao. :)