Author Topic: Uspesno zavrsen prvi ugovor, Emerald Princess (Caribbean Sea)  (Read 10086 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #15 on: 04/November/2013 »
Pozz Silber ,  jesu li podesavanja aparata za svaki stage strogo definisana ili imas i malo slobode-iso,shuter,blenda?

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk

Offline PVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Uglavnom su strogo propisana, mada naravno u zavisnosti od situacije moraš da ih menjaš, npr. gway kad je čas oblačno čas sunčano naravno. Obično imaš nekog seniora na gway-u koji je zadužen za pravilne expozicije i kadriranje, ja npr. uvek gledam da mi blenda i fleš budu zaključani a shutter speed menjam ako se menja vreme napolju. Gledaš samo da ljudska faca bude uvek isto exponirana jer tako osoba koja to štampa ima najmanje posla sa kolornim i expose korekcijama tj. ne mora svaku pojedinačno da štela. Mislim, dosta zavisi koliko si vičan sa aparatom i koliko poznaješ tehniku štampanja, meni niko nikad nije kenjao kad sam koristio i automatiku na blicu i aparatu (spot meter, ae lock i af lock kombinovano) jer sam uvek donosio konzistentne rezultate lake za štampu (dosta sam i sam od toga štampao), naravno da bi neka druga osoba dobila ne-konzistentne rezultate sa automatskim podešavanjima. Ako ti menadžer i assist. lab-a skontaju da znaš znanje i stekneš njihovo poverenje zabole ih da li si koristio propisana podešavanja ili neka svoja dokle god su fotke lepe i konzistentne i lake za štampu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
kamen
« Reply #17 on: 26/November/2014 »
Sjetih se Kamen-a.
Pošto sam bio zadužen za gangway, imao je čast odrađivati svoj "pripravnički" u mojoj blizini.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)