Author Topic: Pozdrav svima i molim za pomoc!  (Read 4548 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Pozdrav svima i molim za pomoc!
« on: 27/April/2012 »
Pozdrav svima,

Posecivao sam ovaj forum vec neko vreme pre nego sto sam se registrovao i moram prizanti da sam se prijatno iznenadio,podrskom zajednice.Vidim nekoliko imena u raznim temama koja se pojavljuju i uvek su tu da daju savet i usmere nove clanove.Svaka cast za ovo dobri ljud, skidam vam kapu.

Elem, posto sam novi ovde rekoh da iskoristim priliku da se javim i da postavim nekoliko pitanja, koja me muce.Ali prvo cu napisati nesto o sebi da imate kompletnu sliku i kako biste mi lakse dali neki pametan savet i odgovorili na pitanja koja cu kasnije dole postaviti.
Imam 30 godina i do sada sam radio raznorazne poslove (od fizikalisanja, preko zanatlijskog posla pa do konobara), medjutim moje najduze radno iskustvo je bilo nekoliko godina kao zanatlija (kljucar) ali tu nije bilo vajde jer je posao pukao. Zatim sam radio 2 godine kao barmen u jednom pub-u ali tu sam vise uskakao kada je trebalo radio za dnevnicu onako honorarno.Nije neko iskustvo ali je ipak iskustvo.
Sto se engleskog tice, tu sam moram priznati vrlo dobar a svoje lingvisticke sposobnosti su veoma brzo dosle na probu u februaru kada sam konkurisao za "Emirates Airlines".Ko je ikada kod njih konkurisao ili zna za nekog ko je pokusao, jasno mu je da oni tamo u Emiratima zahtevaju visok nivo poznavanja engleskog jezika.Prolaznost je bila jeziva : od 500 ljudi proslo nas je svega 18. Mislim da ovo sve govori.Na nasu zalost nismo dobili poslove jer nas je uglavnom izgurala grupa "veterana" (regruteri koji su i prosle godine pokusavali, pa su sada imali prioritet).I tako, resih da pokusam konkurisati za rad na kruzerima sto je inace pre konkursa za Emirate i bila moja prvobitna zamisao.
Medjutim, gledajuci ovaj forum, shvatam da ima dosta ljudi koji su uspeli da upadnu na brod bez ili sa jako malo iskustva, sa sasvim prosecnim znanjem engleskog jezika, ali koliko vidim njih je vaadilo to sto su u svojim ranim 20-tim.
Mene jako interesuje, koliko je zaista bitna ta starosna granica na kruzerima jer kao sto rekoh gore imam 30 godina (a na leto punim 31) ?
Medjutim dobra stvar je sto sam mladolik i niko mi ne daje preko 25-26.Vredan sam, ne bezim od posla, dobro baratam engleskim jezikom i zaista sam resen da napravim sebi neku karijeru umesto da zivotarim ovde i gledam kako moji potencijali propadaju.


Suma sumarum, moja pitanja su :

* Kada je najbolje zakazivanje razgovora za posao ( u kom preiodu agencije zaposljavaju, da li na prolece, leto, zimu itd.) ?
* Koja je najbolja pozicija za nekog ko prvi put pokusava raditi na brodu (eto gore sam naveo sta sam radio) ?
* Imaju li godine uticaja ? Da li su zestoke birokrate povodom toga?
* Postoje li jos neke pozudane agencije pored Kuzona, Safe Cruise-a i, Power Employment-a ? Video sam "Sea Agency" ali njihov sajt se ne osvezava, pa ne znam rade li oni uopste ?


Unapred sam vam svima veoma zahvalan na savetima i izvinite na predugackom tekstu.

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #1 on: 28/April/2012 »
Nemoj da cekas odgovor drugih ljudi, odmah danas nazovi agenciju, ili u ponedeljak, oni ce ti dati adekvatan odgovor... :)
Sve te agencije sto si naveo su pouzdane, tako da...  +U+
What goes around comes around

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #2 on: 28/April/2012 »
Mislim da je Assistant Waiter ok. Ako ti je engleski stvarno dobar, brzo ćeš dobiti promociju na više, u konobara.
Tu ti je najveća lova i najviše posla, a pošto se približavaš gornjoj dobnoj granici, ne čekaj.
Uz malo sreće, možeš raditi na kruzerima nekoliko godina, i zaraditi dovoljno da možeš realizirati novi početak, kod kuće.
Engleski jezik ti je najveće blago koje posjeduješ.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #3 on: 01/May/2012 »
Hvala na pomoci ljudi.
Zovem ih pa vam javljam sta su mi rekli.

Offline ludodete

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #4 on: 15/May/2012 »
Hvala na pomoci ljudi.
Zovem ih pa vam javljam sta su mi rekli.

I... sta su ti rekli?

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #5 on: 15/May/2012 »
Što se tiče godina nisu godine bitne ja imam frendova koji su prolazili interview-e i sa 34~36 godina.
Samo kontaktiraj agenciju preko koje zelis da odes.
I moj savijet licni sto prije apliciras pokazes zainteresovanost prije ces otici.
Ja se vucem od novembra prosle godine tako da nema odredenog datuma kada je najbolje apliciraaati i kada se najprije moze zaposliti.


PooOzdrav
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #6 on: 31/May/2012 »
I... sta su ti rekli?
Zvao sam bio odmah sutradan i rekli su mi da pozovem pocetkom Juna i posaljem Cv mailom.
Obavestavam vas cim dobijem neke nove informacije.

@GUFF|
Ti frendovi, jel su sa 34 godina prvi put aplicirali ?

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #7 on: 31/May/2012 »

@GUFF|
Ti frendovi, jel su sa 34 godina prvi put aplicirali ?


Da da carko moj sa 35 moj frend Nenad je aplicirao za Carnival jer za Image nije prosao okinuo je jer je bio mahmuran :| i odlazi sad 15og tako nesto na brod a prosao je interview prije nesto vise od 10ak dana.
 :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #8 on: 07/June/2012 »
Na zalost, kazu mi u SF da moram imati vise iskustva sa 30 god. Ocigledno 2 godine u Pub-u nije dovoljno iskustva za pocetnu poziciju.
Mada sam im rekao da bih radio sta god, odgovorili su mi da je intervju tek na jesen.E sada posto sam zvao jos Maju, rekli su mi da ponovo nazovem u Junu pa mi nije jasno da li me zavlace ili jednostavno ne traze muskarce za bar department....ko ce to znati?

Imate li neki savet ljudi koje korake dalje da preduzmem ?

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pozdrav svima i molim za pomoc!
« Reply #9 on: 09/June/2012 »
Izgleda da treba biti jako dosadan i uporan.
Posle mog insistiranja, dobio sam mail od SF gde su mi zakazali intervju za 20 jun.