Author Topic: IT guy inside® "trbuhom za kruhom" sa puno iskustva ('al ne na brodu...)  (Read 5830 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Enrico

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Pozdrav svima!  :yahoo:

Citam vec skoro nedelju dana ovde po forumu pa rekoh da se i ja prijavim. Naime, trazim neki posao u IT Departmentu. Postoji obilje informacija ali prilicno toga je od pre godinu-dve i vise. Kontaktirao sam tri agencije ovde u Srbiji, Sea-Agency mi ne rece skoro nista, Safe Cruise - da posaljem CV pa ako im se nesto takvo zatrazi a Kouzon - da ne znaju na koga da me upute jer niko u regionu i ne radi taj profil. Dalje googlovanje nije davalo nikakve rezultate u smislu otvorenih pozicija po IT departmentima 8-9 kompanija koje sam uspeo naci.

E, sad, pokusavao sam ja ovo i ranije - pre 10-tak godina (imam 37god.) ali tad internet nije ono sto je sad, nisam nista nasao, zaposlio se, zapao u "pos'o - kuca" :run: kolotecinu "and the rest is history" :neee:. Iskustva (radnog) imam, radio sam i kao system administrator, serviser racunara, odrzavanje mreza, tech support, graficki designer pa operator pripreme za stampu, kao fotograf na svadbama... svasta nesto. Engleski, naravno, spikam tako da mogu i romane da pisem na njemu, to mi je najmanji problem. Buduci da je ovo drzava Srbija, nista od toga u radnoj knjizici niti sam ikad imao para za sve one lepe certifikate (imao sam MCSE mislim 1999. ali to je odavno prestalo da vazi). Ja svakako mislim da odem nekako.

Da ne duzim, ima li neko neki predlog kako doci na brod? Kome se obratiti?
What is the meaning of Life, the Universe and everything else?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Koliko sam ja skužio, ako imaš četiri stranice certifikata, i obilje završenih projekata, tada apliciraš online, i uzvrate ti email.
Poslije uzvraćenog emaila ide nekoliko skype razgovora tj. intervjua, i ako sve zadovoljiš, pošalju ti LOE preko najbliže agencije.

Ako nemaš pismenu potvrdu svojih sposobnosti kojim bi ih impresionirao ...  :pop1:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Enrico

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Hvala Sefe na brzom odgovoru!

Situacija je takva kakva je, videcu sta mogu da izmuvam, bitno mi je da se ja ukrcam, neka sansa vec mora da se pojavi...
What is the meaning of Life, the Universe and everything else?

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Ok ovo ti nisam rekao ja ali ako si tako dobar sa racunarima certifikati se lako daju krivotvoriti , tvoje je samo da imas znanje za to... just saying.
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Enrico

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Hehehe, nije da mi nije palo na pamet ali se ti certifikati lako daju proveriti  :hmm:
What is the meaning of Life, the Universe and everything else?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Pregledaj malo moje postove. Mislim da sam u nekoliko navrata stavio neke smjernice i agencije za IT.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Hehehe, nije da mi nije palo na pamet ali se ti certifikati lako daju proveriti  :hmm:
Slusaj glavno je da ti na intervju pokazes da imas potrebne vjestine i zanate w/e a papirologija je jednostavno to - papirologija.
Svako uljepsa svoje zivotopise na ovaj ili onaj nacin , prilagodi se... uostalom to nije neka drzavna firma ili nesto brate ... to ti je brod  :yeah:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne ide on za konobara da uljepšava životopis, od svih ljudi na forumu, samo je jedan u IT-u na brodu.
Papirologija je papirologija? Šta je sad to? I dolari su papirologija. I viza je papirologija. I toalet papir je pairologija.  Ne kužim/kontam.
To je ko da mu kažeš staru Jamajčansku narodnu: "Everything is everything."
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Ne ide on za konobara da uljepšava životopis, od svih ljudi na forumu, samo je jedan u IT-u na brodu.
Papirologija je papirologija? Šta je sad to? I dolari su papirologija. I viza je papirologija. I toalet papir je pairologija.  Ne kužim/kontam.
To je ko da mu kažeš staru Jamajčansku narodnu: "Everything is everything."

Ja mon :rasta:

Offline Enrico

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Pregledaj malo moje postove. Mislim da sam u nekoliko navrata stavio neke smjernice i agencije za IT.

Hvala, "prelistavam" ponovo! Mada mislim da su mi vrlo male sanse direktnim putem (bar koliko sam skontao sa ovog foruma) bez

Papirologija je papirologija? Šta je sad to? I dolari su papirologija. I viza je papirologija. I toalet papir je pairologija.  Ne kužim/kontam.

Sve je papir! Ili kao sto je pokojni Adams davno napisao “The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.” :D
Nego 'ajde da se mi bacimo na zadatak kako gomilu ljudi ubaciti na brodove (i mene medju njima)  :pilot:
What is the meaning of Life, the Universe and everything else?

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Ne ide on za konobara da uljepšava životopis, od svih ljudi na forumu, samo je jedan u IT-u na brodu.
Papirologija je papirologija? Šta je sad to? I dolari su papirologija. I viza je papirologija. I toalet papir je pairologija.  Ne kužim/kontam.
To je ko da mu kažeš staru Jamajčansku narodnu: "Everything is everything."
To znaci da je glavno da se prodje intervju da se impresionira osoba koja zaposljava ... dok papirologija znaci da si ti samo broj na papiru , u biti te osoba koja proknjizava i ne zna niti ce te ikada upoznati i bas zbog te cinjenice ljudi sa pravim sposobnostima mogu i uvijek ce iskoristavati sistem u svoju korist, da skratim ako znas sta radis ili kome se obratiti mozes proci u zivotu a tako i dobiti mjesto na brodu za koje fala bogu nema toliko korupcije kao na kopnu gdje ti vjestine , iskustvo , pa i godine i godine skole ne znace nista ako ne oparis po dzepu prave ljude jel tako?
Ja sam elektro tehnicar racunarske tehnike, diplomirao sam engleski a radim kao administrator... kao sto si rekao na jedan moj post tamo daleko sefe, treba se prilagoditi svijetu a ne svijet tebi.

Adapt or perish, now as ever, is nature's inexorable imperative.
H. G. Wells

Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma nemojte krivotvorit certifikate a pogtovo international. Evo ja sam polozio compita a+ danas i kaj da vam velim. Ispit ko ispit je lagan ak se kontash u IT. :) Dojesh tamo u centar koi odaberesh onlin i onda ti sve uzmu tamo. Mobitel ruksak jaknu itd. Samo ti ostaje osobna ili putovnica sa cim dokazujesh ko si.

Dojesh unutra i oni ti ustimaju komp di polazesh ispit. Prije nego idesh na ispit potpises da si doso i potpises jedan papir ak te uvate da varash da ti je ispit gotov i nemash pravo zalbe, plus u sobi je sa tebom jedna osoba koja gleda shta radish i neam sanse da varash.

Ljudi ovo vam je comptia koja je jednostavna ako znash shta radish i koja se mora polozit bez nekih vecih problema. Uglavnom ak mislite muljat nemate sanse. Dobija se onlin ID di imash pristup certifikatu i di ga imash pravo skinu u pdf formatu i oni ti salju na kucnu adresu orginal.

Mogu sam zamislit kak je microsoft rigorozan shta se tice msca/e ili cisco sa svojim ccna/p itd certifikatima.

Nemate sanse smuljat tu cv. To vam je cisto ko suza. Inace se ovi international jako cijene ne brodu. Bio i provjerio. Upozno lika koi je dobio poso ko IS manadjer na temelju msca.

Moj savjet je bar

A+
Network+
Security+
Msca
Msce
Ccna
Ccnp

Sa time se moze dobit poso jer za ovo sve se mora znati da bi se dobilo i to morate dobro znati jer su pitanja takva da vam se postavljaju problemi koje vi morate rijesit.


Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Natal, mi tu pričamo o certifikatima vrijednim prek 30 soma kuna, ne? S tim kolko je meni poznato ccna traje 2 godine, bar je meni tak bilo ponuđeno...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Kaj ja znam. Ovisi kak planirash zavrsit to. Ja sam platio 701 i 702 za A+ po 185 dolara shta znaci 370 dolara me izasla i po meni vredi. Jbg international je i svi je cijene ko da je neznam shta a to kontam malo obrazovaniji srednjoskolac moze polozit bez muke vece.

Znaci mene izasla 370 dolara a mogla me izaci 1370 dolara da sam na tecaj isao al sam zakljucio da mi to nije potrebno.

Shta se tice security i network slobodno se moze malo prelistat koja knjiga i pogledat kaj se trazi i proci i to bez problema al to vam vredi sam u slucaju da vas zanima IT i da imate "ono nesto za IT".

Msca je oko 1500 dolara otprilike i ccna isto tolko, neznam kolko doje bridge za ta dva certifikata al kontam oko 700/800 dolara.

Ovisi kak ko gleda. Tesko da cesh bez iceg dobit poso. Recimo na carnivalu je lako dobit poso u IT i placa je 18000kn. Za dve tri godine uz adekvatnu edukaciju moguce se je prebacit na disney di je placa oko 35000kn mjesecno pa ti meni reci da se ne isplati.

To je nishta usporedi sta se dobija sa tin.

CCNA se moze dobit u roku 3 miseca. Al naravno uzmesh 3 miseca slobodno i svaki dan udri. :)

Msca isto tako bridge malo manje, mozda misec dana li la...nisam siguran. Trenutno se baziram na security i network pa nakon toga se bacam na msca i ccna pa cu se onda sa tin pozabavit.

Uglavnom mozete probat ono na blef, nish ne gubite, mozete samo dobit. Al opet i sa tin certifikatima se neki qrac nauci, nije to djabe.

Ja sam prova na brodu minjat i oce certifikate. Ne vredi znanje bez papira kazu jer moraju oni slati u ofice na temelju cega oni preporucuju da radish u IT.

Offline Enrico

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Mostly Harmless
    • View Profile
Upravo tako Natal, isplati se imati te certifikate svakako, stos je imati para i vremena odvojiti. Svakako mozes sam uciti, dokumentacije ima svuda po netu. A sto se A+ tice, uradio sam onaj trial test iz zezanja sinoc, onako na brzinu bez puno razmisljanja - prosao sa 80 i 88 (701 i 702 za manje od 1h zajedno tako da sam verovatno zbog brzine i gresio). :)

Ponavljam, problem su mi pare & vreme odvojiti za real thing. Finalni zakljucak svega ovoga? Probuditi se iz letargije, zaraditi pare pa uraditi certifikate, to je svakako bio neki plan tamo davno u biblijska vremena kad sam imao 2x godina... e sad, posto je, kao sto rece moj omiljeni multimedijalni umetnik koji je zavrnuo mog "gazdu" za 5k€, "situacija takva kakva je", mora se pronaci nacin da se te pare i zarade - a to pokusavam u ovoj zemlji vec godinama no mi nesto ne ide. Posto je Plan A "malo tezi" za ostvariti - Plan B, vratiti se na korene i krenuti kao fotograf na brod. :)
What is the meaning of Life, the Universe and everything else?