Author Topic: IT guy inside® "trbuhom za kruhom" sa puno iskustva ('al ne na brodu...)  (Read 5828 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
@Enrico
Ma kakva prijavljivanja za fotografa. Bolje radi gdje sad radis i prijavljuj se za drugi posao sve dok nesto ne uleti.
Bolje malo pricekati nego ici na nesto sto ne zelis.
Osim ako ne postoje neki dodatni razlozi, naravno.

@natal
A ti se natal mani corava posla. Ako vec imas toliko volje i vremena onda bolje polozi CCNA i/ili neki MCITP nego 1000 ovih A+, N+ i ostalih inih certifikata jer nemas iskustva u struci.
Razlika ti je kao osnovna skola i fakultet.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Comptia je dobar ali ne igra puno, A+ recimo polazu mahom ljudi koji se bave prodajom racunara. Svako ko je karijeru u IT-u poceo u nekom servisu racunara nema potrebe da polaze A+ zato sto je uz rad naucio sve sto treba. Dalje, za CCNA treba barem 3 meseca ako hoces da se kvalitetno spremis, a kad kazem kvalitetno ne mislim na brain dump-ove. Dakle, imas barem 2 knjige koje trebas procitati i utuviti sebi u glavu, a potom uzeti za pocetak Packet Tracer i odraditi gomilu lab-ova. Tek onda na ispiti. Cenim da ti za brod ne treba CCNP. Nije da ga ne bih zelio imati ali.... CCNP ce ti obezbediti sljaku i na kopnu. Plus sto se CCNP sastoji od 3 ispita. To je sto se tice mreza a sto se tice Windows price, odradis MCITP Server Administrator (70-640, 70-762 i 70-646) i dobijes Microsoft Certified Solution Associtate 2008. That should do the trick. O svemu ovome je Majstor potanko napisao pa prelistaj IT odeljak. Odoh ja u off. Chief, ne zameri.
 :run:

P.S. Nema potrebe bacati pare na CompTIA N+ zato sto se odprilike 50x vise nauci sa CCNA a za njega ti ne treba nikakav preskupi kurs, samo self-study literatura.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
@natal
A ti se natal mani corava posla. Ako vec imas toliko volje i vremena onda bolje polozi CCNA i/ili neki MCITP nego 1000 ovih A+, N+ i ostalih inih certifikata jer nemas iskustva u struci.
Razlika ti je kao osnovna skola i fakultet.

Pa gle moje vrijeme, moja lova, takodjer moj trud. Polozit cu A+,N+,S+ plus minimum ccna i msca/e.

Ja sam glup pa moram prvo osnovnu skolu zavrsit da bih mogao na faks.