Author Topic: ima li neko od Vas da nema iskustva u poslu za koji je aplicirao?  (Read 3743 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sholle

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Ja se izvinjavam shto upadam kao OutSider, ali nov sam ovde, i veoma sam zainteresovan za rad na brodu.
  Pito bih Vas, vi koji ste proshli interviju, ima li neko od Vas da nema uopshte iskustva u poslu za koji je aplicirao?
   i sva ona pitanja shto si vas pitali, jel ste imali neki trening pre toga pa ste nauchili ili treba doci od kuce spremni i znati shta je SHD ili kako vec ste spominjali ovde...
     josh jedno me muchi shto imam 30godina  :ban: mohe biti to problem?

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Pozdrav, pa evo da ti malo pojasnim i malo pomognem ako mogu.
Ima upravo toga da neki koji su prosli intervju nisu uopste imali iskustva u tome pre nego su prosto samo dobro uspeli da ,,prodaju svoju kozu "  ako me razumes sta ocu da kazem.
Najvise tih sto su uspeli to da urade su konobari,bar departmant i shop departmant. Znaci oni su se samo pre prvog odlaska u agenciju smislili price kako su radili u tom i tom restoranu ili butiku i tolko i tolko sredili preporuke i nisu odlazili od svoje price. Znaci fazon je da ti moras da odlicno naucis pricu svoj CV sa datumima i svemu ostalom  da ti prosto ubedis napocetku ljude u agenciji a kasnije i ispitivace na finalnom razgovoru da si ti to sve radio pre i da si dobar u tome. Veruj mi na treningu je bilo ljudi koji idu za konobare da skoro neznaju da drze praznu tacnu a ne punu ali vezba i ovo od malo pre i to je to!

Sto se tice pitanja koje te pitaju na intervju to ti dobis od agencije pre finalnog intervjua i imas vremana da lepo naucis moguca pitanja i onda vezbas sam sa sobom sta ces na svako pitanje da odgovoris. A i imas trening 5 dana na kojem slusas,ucis i poslednji dan radis pismeni test o tome sto si slusao tih 4 dana stvari o brodu higijeni jelima i ostalo sve.

Sada na finalnom razgovoru bio je jedan konobar koji je ima 37 god i prosao je intervju i dobio poziciju koju je hteo i vec medju prvima iz grupe otisao na brod.
On je trenutno na Ruby Princess radi i zadolvoljan je. On je i pre radio kao konobar ovde znaci nije izmislio samo da ti kazem. Ali eto i sa 37 godina je dobio posao!!
Ako treba jos nesto samo pitaj.

zzz drug  

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile

Pito bih Vas, vi koji ste proshli interviju, ima li neko od Vas da nema uopshte iskustva u poslu za koji je aplicirao?
 

 ::yes::

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
evo ja sam prosao interviju za rccl za poziciju asst.waiter a nisam imao nikakvog iskustva osim kao gost,ali sam po resume-u bio toliko iskusan da ni sam sebe nisam mogao da ubedim citajuci ga da nisam to radio sto sam naveo. :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
... ni sam sebe nisam mogao da ubedim citajuci ga da nisam to radio sto sam naveo. :)

 :giggle:

Pomaže i to da im konobara uvijek treba "na lopate". Veliki turnover na toj poziciji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Slazem se Sefe,mada mislim da za bilo koju poziciju smo mi  za njih obicno belo roblje.

Sto se tice CV uglavnom sve mozes da laziras ako se dobro spremis,osim naravno IT i slicnih zanimanja gde je potrebno neko dugogodisnje znanje i obrazovanje.

Offline Sholle

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Hvala svima shto ste odvojili malo vremena i za moja pitanja  :)