Author Topic: zanima me postoji li ikakva mogucnost da me otkriju?  (Read 5276 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
evo situacija je ovakva. dosa sam doma sa broda, kontaktira sam agenciju da sam dosa doma, da rjese to sa luckom kapetanijom, kad ono oni me nisu ni prijavili niti odjavili jer spletom nekakvih okolnosti ja im nisam poslao kopiju pomorske knjizice, te prema tome ispada da sam 8 miseci bija nigdi sta meni i na jedni ruku odgovara. za svaki slucaj sam zvao hzzo i procjerio da li sam gubio ikakvo pravo na zdravstveno osiguranje jer me 8 miseci nije bilo doma, oni su mi rekli da je sve u redu da se 8 miseci nista nije minjalo, da se ja i dalje vodim kao nezaposlen. posto sam u situaciji da mi tribaju novci i ne mislim placati nikakve uplatnice, a kamoli porez, zanima me postoji li ikakva mogucnost da me otkriju, jer znam da se puno ljudi drugi ugovor kad se vracaju doma ne odjavljuje i prijavljuje u lucku kapetaniju :pilot: hvala lijepa

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mislim da si miran. Ja sam 10 godina proveo izvan Hr a da država nije znala niti ju je zanimalo išta o meni.
Ako me pitaju o štambiljima u pasošu, to sam išao turistički.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Mislim da si miran. Ja sam 10 godina proveo izvan Hr a da država nije znala niti ju je zanimalo išta o meni.
Ako me pitaju o štambiljima u pasošu, to sam išao turistički.

Onda i mene baš briga, 8 X 1200 kn im nedam, i TOČKA!
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Onda i mene baš briga, 8 X 1200 kn im nedam, i TOČKA!

Prije su bila drukcija vremena posto nase agencije nisu imale zakonsku obavezu prijavljivati hotelsko osoblje, primjerice konobare, sobare i ostale, na lucku kapetaniju. prijavljivali su se casnici stroja, palube, kapetani, koji su morali imati brevete, i jos uvijek moraju imati iste. Ali, naravno, drzava je otkrila jos jednu zlatnu gusku, sve ostale pomorce.

Dakle, ako se zelis ukrcati preko nase agencije (EP, A Priori), morat ces platiti gore navedeni iznos ako ne zelis ovrhu nakon sto ne platis. Na drugom ugovoru nitko te ne tjera da se prijavis sam na lucku kapetaniju. Jedini izbor ti je da sad odes preko srpske, makedonske i bilo koje druge posrednicke agencije u inozemstvu ako  ne zelis placati nista. Ako te uhvate, ne znamo se  ::bin-laden::
Once a sailor, always a sailor.

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Prije su bila drukcija vremena posto nase agencije nisu imale zakonsku obavezu prijavljivati hotelsko osoblje, primjerice konobare, sobare i ostale, na lucku kapetaniju. prijavljivali su se casnici stroja, palube, kapetani, koji su morali imati brevete, i jos uvijek moraju imati iste. Ali, naravno, drzava je otkrila jos jednu zlatnu gusku, sve ostale pomorce.

Dakle, ako se zelis ukrcati preko nase agencije (EP, A Priori), morat ces platiti gore navedeni iznos ako ne zelis ovrhu nakon sto ne platis. Na drugom ugovoru nitko te ne tjera da se prijavis sam na lucku kapetaniju. Jedini izbor ti je da sad odes preko srpske, makedonske i bilo koje druge posrednicke agencije u inozemstvu ako  ne zelis placati nista. Ako te uhvate, ne znamo se  ::bin-laden::

Pa pošto još uvijek živim sa starcima i ništa nije na meni nemaju mi šta uzet, pa nek odležim to malo zatvora boli me briga, ali im NEDAM NITI KUNE za nešto što mi je beskorisno vani, kakav je to zakon? Pa zar su slijepi ljudi? Zdravstveno plaćaš od plaće koju zaradiš vani a to ne vrijedi tamo? HALO, pa o čem mi pričamo?
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
di nađeš nick johnny quest? taj crtić je bio pred 20 godina... :D
btw, možeš malo pojasniti kako si "zaboravio" :airquotes: poslati kopiju pomorske agenciji, tj. kako to da te oni nisu prijavili lučkoj?  :airquotes:
 

"It always seems impossible until it's done"

Offline petramir

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Na drugom ugovoru nitko te ne tjera da se prijavis sam na lucku kapetaniju. Jedini izbor ti je da sad odes preko srpske, makedonske i bilo koje druge posrednicke agencije u inozemstvu ako  ne zelis placati nista. Ako te uhvate, ne znamo se  ::bin-laden::
a kako bi te uhvatili?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
a kako bi te uhvatili?

pada mi na pamet jedno, na netko provjerava novac na tvom racunu kojem se ne zna podrijetlo, pa kad bi se netko poigrao s time i vidio da si odradio jedan ugovor na brodu, pa nestao iz svake evidencije... iako sumnjam da ce se to ikad dogoditi nekome od danas, male smo mi ribe.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: zanima me postoji li ikakva mogucnost da me otkriju?
« Reply #8 on: 06/February/2016 »
Meni sad nije jasno to oko drugog ugovora/ukrcaja da sad ne otvaram temu. Kako to odeš na drugi ugovor, sama kompanija (ili nekakav tvoj šef na brodu) te preko maila kontaktira (hajde dolazi) ili se nekako podrazumijeva da dolaziš na drugi ugovor dok se ne izjasniš drugačije? Ili sve radis preko c-track rccl aplikacije?

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: zanima me postoji li ikakva mogucnost da me otkriju?
« Reply #9 on: 06/February/2016 »
Najcesce pred kraj ugovora dobijes garantno pismo sa datumom pocetka narednog ugovora. Kontaktiraju te u medjuvremenu ukoliko dodje do promena datuma, ili ako ti zelis da menjas datum iz nekog razloga. Ne kontaktira te supervizor, supervizori se menjaju, osim u slucaju da se uslihtas nekom od supervizora, pa zelis da ga pratis kroz ugovore ( zahtevas uvek brod na kom je on ).