Author Topic: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava  (Read 5278 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Pozdrav

Ovako posto nisam prosao za princes cruise preko agencije za bar utility,jako sam se razocarao,reko hajde i da probam online prijavu da posaljem na dosta cruise kompanija.

U emailu sam rekao da mi je engleski basic i da bi mogao raditi kao bar utility ili utility cleaner i isto tako sam poslao svoj CV u emailu.

Jutros mi je stigao email od kompanije Crystal Cruise Line (Sydney) i poslali su mi aplikaciju "JOB OPENING APPLICATION FORM" i rekli mi da ispunim rucno i sto prije posaljem na njihovu adresu i da im javim kad posaljem.

Eh sad dali ce biti nesto od toga neznam,ali mozete li mi reci kakva je to kompanija za rad,kakve uslove ima,jeli neko tu radio.

I to mi je zapalo za oko, iako je aplikacija od "Crystal Cruise Line" i salje se na njigov email, u potpisu na dnu emaila pise "P&O Cruise Line Sydney, Australia" ,dali te dvije kompanije imaju veze ,jer sam citao ovdje na forumu da je ova P&O cRUISE imala nekih losih aktivnosti na brodu,pa me to malo brine.


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava
« Reply #1 on: 18/May/2012 »


Taj mail što ti je stigao, koja mu je adresa, tj. šta piše u dijelu koji sam obilježio crvenom strelicom?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava
« Reply #2 on: 18/May/2012 »


Taj mail što ti je stigao, koja mu je adresa, tj. šta piše u dijelu koji sam obilježio crvenom strelicom?

Sa ovoga emaila mi je stiglo : cruiseshippingjob@ymail.com ,a rekli su mi da posaljem aplikaciju na  crystalcruiseline@consultant.com

Maloprije sam provjerio na google i vidio da je email laznjak i prevara,pa ako vam dodje ovako nesto izbrisite.

Znaci treba se samo pouzdati u ove nase lokalne agencije,nista online.

Offline casperrr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
  • Company: Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Documentation officer
Re: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava
« Reply #3 on: 18/May/2012 »
ovo nasao negdje

Scam alert: Australia Crystal Cruise is a scam. They use the following email address: crystalcruiseline(at)consultant.com. There is no relationship between them and Crystal Cruises.


Offline IVAN87

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava
« Reply #5 on: 18/May/2012 »
I ja sam maloprije uvidjeo da je prevara,znaci nista bez agencija to je najsigurnije.

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava
« Reply #6 on: 18/May/2012 »
moze i bez agencija, koliko sam vidio ima par ljudi na forumu koji su sami sebi nasli posao mada su to uglavnom kompanije koje nemaju lokalne predstavnike u ovim krajevima..
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava
« Reply #7 on: 18/May/2012 »
Sa ovoga emaila mi je stiglo : cruiseshippingjob@ymail.com ,a rekli su mi da posaljem aplikaciju na  crystalcruiseline@consultant.com

Maloprije sam provjerio na google i vidio da je email laznjak i prevara,pa ako vam dodje ovako nesto izbrisite.

Znaci treba se samo pouzdati u ove nase lokalne agencije,nista online.

1)
Kad dobiješ klasično pismo, šta prvo uradiš?
Jel otvoriš da pročitaš šta piše ili pogledaš adresu da vidiš od koga je?
Tako je. Pogledaš adresu da vidiš od koga je.

I zbog čega bi onda u emailu prvo pročitao pismo pa se pitao od koga je?
Posebno je interesantno da kada si pročitao sadržaj emaila, taj email u tvojim očima dobiva kredibilitet jer si u dnu pročitao zvučne riječi poput "P&O Cruise Line" "Sydney" i "Australia"



2)
Znaci treba se samo pouzdati u ove nase lokalne agencije,nista online.

Zbog čega izvlačiš tako općenit zaključak na osnovu svojeg (skromnog) iskustva sa online prevarom?
Ako pažljivo pročitaš Priče Veterana, naći ćeš nekolicinu ljudi koji su se zaposlili na brod preko online prijave, sa gotovo nikakvim troškovima.
Čak i ja sam se na Princess zaposlio samo sa troškom za vizu i zdravstveni pregled.

3) Čitaj Forum
4) Čitaj Forum
5) Čitaj Forum
6) Još Čitaj Forum
7) Opet Čitaj Forum
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Crystal Cruise Line (Sydney)-Online prijava
« Reply #8 on: 20/May/2012 »
I ja sam maloprije uvidjeo da je prevara,znaci nista bez agencija to je najsigurnije.

je najsigurnije, ali i najskuplje  oT

evo ja sam sad na brodu bez agencije, pijavio se preko neta, sve rjeseno preko maila osim interviewa preko skypea