Author Topic: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?  (Read 4178 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Zamolio bih veterane da nam malo opišu kako izgleda trening od 5 dana u Zagrebu.
Šta se radi konkretno gdje ste spavali , jeli , dali od agencija imaš neku pomoć oko toga , jel' odma ides posle toga na brod , itd... ??
Ja i aleksabl smo jako radoznali po ovom pitanju, pa vas molim da neko nešto švarne bilo šta bilo bi dobro da znamo.

Pozdrav  :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #1 on: 19/May/2012 »
Pretpostavljam da se radi o Image-ovom treningu u Zagrebu.

Obzirom da sam iz Zagreba, smještaj i klopu sam odrađivao doma, ostali su bili smješteni u hostelu kraj hotela In (tamo se tada održavao trening) u Remetincu.
Ne sjećam se da se itko žalio apropo ičega za vrijeme boravka, znalo se tulumariti maltene svaki dan poslije treninga.
Ekipa iz EP-a (tomislav) su dolazili svaki dan i bili sa nama tokom treninga tako da ako je netko imao problema ili bilo kakvih pitanju bili su tamo da pomognu.

Nama je tada trening trajao 4 dana. Koliko me sjećanje služi, učili smo kako se to radi na brodu, na koje stvari obratiti posebnu pozornost itd.
Slikali smo portrete (sva oprema je došla u hotel koja se koristi na brodu), slikali smo i dinning room u hotelu gdje smo svi glumili goste i fotografe, vježbali smo i gangway vani sa naglaskom na smudgeingu (smaranje gostiju da se slikaju) i tu se gledala energičnost pojedinca. Takodjer smo imali neke vrste ispita (2 ili 3) o kojima je kao ovisilo da li idemo dalje.
Pitanja i nisu teška, zdrav razum i malo ponavljanja i sve se to prolazi i odrađuje.

Izgled na treningu je veoma važna stvar i dešavalo se da su pojedinci bili opominjani.
Dolazilo se isključivo u 'smart casualu', znači, hlače, košulja bez kravate (prvo dugme može biti otkopčano), sako i cipele.
Ne dolazite u jeansu i ostalim kombinacijama. Također, uredno ošišani i obrijani (ne traži se military look već urednost).
Iz svega priloženog da se izvući sledeće - vaš izgled tamo daje do znanja kako se odnosite prema budućem poslu, izgledate li kao da vam je stalo takav status budete i dobili.
Nemojte si dopuštati da vas prozivaju jer ste neobrijani ili nepropisno odjeveni.

Sve u svemu meni su ta 4 dana bila fenomenalna, dobra vibra, dobra ekipa i još bolja za*****ancija i 4 dana prođoshe samo tako. Fenomenalno ;)

p.s. fenomenalan osjećaj na kraju kada dobiješ LOE ;)

eto, ja sam to ovako po sjetjanju pa ako te josh nešto interesira slobodno pitaj ;)


Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #2 on: 19/May/2012 »
Hm, vidis o izgledu uopste nisam razmisljao.
Ja sam mislio vrijeme provoditi u bermudama i majici, ipak idemo u ljetnjem periodu. :)

Inace, mi LOE dobijamo prije treninga..
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #3 on: 31/May/2012 »
Dobio sam e-mail u kojem sve objasnjava zasto treba biti obucen tako i kako treba biti sada bih samo zamolio nekoga da mi kaze kakav je taj test koji moras zadovoljiti minimalno 75% dali je to nesto tesko ili ???
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #4 on: 01/June/2012 »
Banja Luka, kada ste vi dobili LOE i kada je bio intervju? ja sam se nesto cuo sa sinisom pre par dana, pa cisto da provjerim nesto...
pitao sam ga nesto za fotografa pa je na prvu rekao moze, pa onda nesto promjenio misljenje... unapred zahvalan

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #5 on: 02/June/2012 »
Dobio sam e-mail u kojem sve objasnjava zasto treba biti obucen tako i kako treba biti sada bih samo zamolio nekoga da mi kaze kakav je taj test koji moras zadovoljiti minimalno 75% dali je to nesto tesko ili ???

ne, nije tezhak. ukoliko si prisutan tijelom ali i duhom tokom treninga sve tjesh da nautjish, ponovi ako ti se da kada se vratish u hostel ili gdje god vetj otsjedate. sve u svemu, malko o fotografiji, malko o ops-u i to je to u globalu. nemash brige.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #6 on: 03/June/2012 »
Hvala u biti samo ucit ucit i to je to nebi trebalo biti frke.
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #7 on: 03/June/2012 »
Evo mene sada sa novim pitanjem. Trening mi je 18og u Zagrebu.
I pitanje glasi: Dali posle treninga u Zagrebu idemo na brod odma ili? Dali je neko od forumasa upoznat sa time. Hvala.
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #8 on: 03/June/2012 »
eto, nama je prije 2 godine loe bio urutjen tek po zavrshetku treninga (pochetkom augusta) a vi ste svoj kao shto si spomenuo ranije dobili prije.  meni je tada ostalo da reshim lekarski i c1/d tokom augusta da bi vetj 5. septembra bio na ukrcaju u napulju. ja sam ishao medju prvima, neki su kasnije shto iz osobnih a shto iz razloga samo agenciji i bogu dragom poznatih.

sve u sve,u bitjesh obaveshten od strane agencije tako da ne brinesh. korak po korak, prvo reshi trening, ostalo ide samo od sebe do ukrcaja.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #9 on: 04/June/2012 »
eto, nama je prije 2 godine loe bio urutjen tek po zavrshetku treninga (pochetkom augusta) a vi ste svoj kao shto si spomenuo ranije dobili prije.  meni je tada ostalo da reshim lekarski i c1/d tokom augusta da bi vetj 5. septembra bio na ukrcaju u napulju. ja sam ishao medju prvima, neki su kasnije shto iz osobnih a shto iz razloga samo agenciji i bogu dragom poznatih.

sve u sve,u bitjesh obaveshten od strane agencije tako da ne brinesh. korak po korak, prvo reshi trening, ostalo ide samo od sebe do ukrcaja.

Ja sam sve rijesio nema se vise sta rijesiti  :yeah:
Sada mi je ostalo za kraj samo taj trening. Ali jos uvijek konretan datum leta nemam zato i pitam dal' se odma posle treninga ide na brod. Jer poznajem neke koji su odma otisli.
Zato sam pitao dali vas ima jos da se oglase. PoZzZ
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Petodnevni trening za fotografe u Zagrebu?
« Reply #10 on: 04/June/2012 »
Banja Luka, kada ste vi dobili LOE i kada je bio intervju? ja sam se nesto cuo sa sinisom pre par dana, pa cisto da provjerim nesto...
pitao sam ga nesto za fotografa pa je na prvu rekao moze, pa onda nesto promjenio misljenje... unapred zahvalan

pretpostavljam da je ovo pitanje za mene, samo ja sam aleksa :)
ja i GUFF| smo zajedno prosli intervju, cini m se da je bio 21. mart a loe smo dobili prije odlaska u ambasadu.
mada je sad ispalo da to nije pravi LOE.. pravi dobijamo tek po zavrsetku treninga..
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!