Author Topic: "Tamo ste niko i nista" ili si "kralj"  (Read 1688 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
"Tamo ste niko i nista" ili si "kralj"
« on: 20/March/2014 »
Dobro vecer (dan) svim forumasima!

Evo, mogu da kazem da sam negdje od pocetka foruma ovdje, i da nema teme da sam promasio, i to mi daje za pravo da napisem par stvari!

Da ne bih duzio previse, svi mozete da pogledate moju "istoriju" i da vidite odakle sam krenuo i kako. Sta mi je povelo da napisem ovaj post jeste kukanje i gazenje po forumu o poslu na kruzerima!!!!
Da budem jasan, ja nisam nikada otisao preko agencije na brod, bio sam sam svoj "igrom slucaja prvi put" ali sam se junacki borio,da bi be kukanja nakon 6 mjeseci neko primjetio moj trud i dao mi priliku da se dokazem u nekom sasvom drugom svijetlu "svijetlu fotografa u odnosu na lika koji sluzi staff"..

Sta je presudilo ??? Presudilo je to da sam sluzio 33 covijeka bez prigovora a jeli su " a la carte" izvinjavam se na nazivu ako je pogresan, ali znam da su svi bili srecni..
Nakon toga sam dobio poziciju fotografa, radio sam 3 mjeseca opijajuci se ali istovremeno praveci pare i da bi na kraju od strane 900 putnika bio izabran kao " Star of the Cruise", sto je bila moja velika diploma.
 "Sefovi"  su vidjeli da samnom vrijedi pokusati nakon samo 3 mjeseca i nisu se pokajali, jer ja sam im dao do znanja da mogu da uradim to sto traze,i sada radim kao Photo Manager sa svoje 23-24 godine, nakon lika koji je sluzio staff samo godinu ranije!!!!!

Podstaklo me je da napisem ovo, situacija koja se trenutno desava sa nasim ljudima, jer ocekuju previse a u stvarnosti moskarci "ne znaju kako iscjepati cjepanicu" a zene "kako ispeci hljeb"!

Izvinite, ali bio sam do sada na 8 brodova, i mislim da sam vidio sta je potrebno, a vecina nasih ljudi nije spremna na to!!

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Re:
« Reply #1 on: 20/March/2014 »
Moram da se i ja osvrnem na ovo,sve stoji kako je YoungOutlaW rekao, ja sam bio dva ugovora na brodu,u tom periodu sam vidio ljude koju su došli na brod s prevelikim očekivanjima. Na brod ideš da bi radio,a ne da bi uživao. Neki su dolazili na bord s očekivanjima da će raditi 8 sati i imati plaću 2000$ do toga se treba doći na teži način,ako vam je to teško onda radite kod kuće za 200$ i kukajte i dalje.

Sent from my HTC One using Tapatalk
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now