Author Topic: Kako najbolje iskoristiti Paypal  (Read 3870 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Natasa1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Kako najbolje iskoristiti Paypal
« on: 25/May/2012 »
Vidim da je Paypal dosta losiji u nasim zemljama pa imam predlog za one koji rade na brodu a imaju i online prihode (ili zele imati).
Otvorite se racun u USA banci pod obavezno, ne traje dugo i ne kosta vas u nekim bankama kao sto kosta u HR, samo trebate uplatit nekih min. $50.00 ili koliko god vec da se odradi prva transakcija (to kasnije komotno mozete podic nazad).
Otvorite Paypal racun s adresom u USA (koristite adresu koju bi koristili za postu na brod).
Spojite Paypal racun sracunom u banci, napravite verification koji je potreban. Prebacite par dollara s banke na Paypal.
Aplicirajte se za Paypal debit karticu.
Ja sam zaradjivala pare po netu i racun iz banke nikad nisam ni koristila. Hiljade dollara su mi prosle kroz moj Paypal racun.
Placala sam s njihovom karticom po netu u USA, po netu u UK, po raznim ducanima u vise drzava u Euro i USA, Canada, racune, dizala pare s automata sve sto mozes platit s MasterCard placas s Paypal karticom.
A i super sam zadovoljna s njihovom exchange rate, manje vise prati tu od xe.com
Zlata mi je ta kartica vrijedila, sad mi istice a nisam se na vrijeme pobavila oko toga (zaboravi, dugo je trajala)  oT oT oT .
Tako da je zaustavljam zato sto nemam trenutno adresu u USA pa kad (ako) se ode na brod opet trazim da mi je salju!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako najbolje iskoristiti Paypal
« Reply #1 on: 25/May/2012 »
Ja sam otvorio debit card račun sa Bank of America, i par godina od skidanja sa brodova, istekla mi je i ja im iz Hr poslao mail da mi treba nova.
Ljudi poslali novu.
I nova i stara su mi bile vezane za PayPal.
Onda sam napravio grešku u koracima jer sam ju vukao oko pozitivne 0, i nekakav sitni trošak ju je odveo u crveno.
Ne sumnjam da bi ju obnovili ako bi im platio tih $20, ali to ipak ne mogu preko telefona, a u Evropi nemaju podružnicu.

U svakom slučaju, BOA će bez problema izdati zaposleniku na kruzeru debit card, samo neka ponese sa sobom pasoš i brodski ID, i kaže da radi za CARNIVAL.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Natasa1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Kako najbolje iskoristiti Paypal
« Reply #2 on: 25/May/2012 »
A da probas stavit tih 20 s Paypalom ili neki wire transfer ako ne kosta puno?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako najbolje iskoristiti Paypal
« Reply #3 on: 25/May/2012 »
A da probas stavit tih 20 s Paypalom ili neki wire transfer ako ne kosta puno?

Nije automatski proces.
Uputili su me na njihov Customers Service dpt, ali pošto mi to nije prioritet, pričekaću neki budući odlazak u US da to sredim.
Imam Hr karticu od naše banke vezanu za PayPal.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Kako najbolje iskoristiti Paypal
« Reply #4 on: 25/May/2012 »
sefe na koji mail si zatrazio novu debit card od Bank of America,jer i ja imam istu otvorenu pre 5-6 godina ali je istekla,pa bi zatrazio novu ako dostavljaju i ovde na balkan,i sta si sve od podataka poslao?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako najbolje iskoristiti Paypal
« Reply #5 on: 26/May/2012 »
sefe na koji mail si zatrazio novu debit card od Bank of America,jer i ja imam istu otvorenu pre 5-6 godina ali je istekla,pa bi zatrazio novu ako dostavljaju i ovde na balkan,i sta si sve od podataka poslao?

preko chata na njihovim stranicama
https://www.bankofamerica.com/contactus/contactus.go?topicId=olb_tech_support

ne sjećam se da li se prvo treba ulogirati
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Kako najbolje iskoristiti Paypal
« Reply #6 on: 26/May/2012 »
hvala Boss.