Author Topic: Dužina Trajanja C1/D vize  (Read 32298 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #45 on: 05/March/2014 »
kod pitanja da li imate rodbine u usa, da li je bolje reći ne? pošto sam negdje pročitao da bi to značilo opasnost od ostanka u zemlji?

"It always seems impossible until it's done"

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #46 on: 05/March/2014 »
Smatram da je Amere najbolje ne lagati, pogotovo ne oko gluposti. Kao da je neki greh imati rodbinu tamo. Oni vrlo verovatno proveravaju većinu informacija, a to za rodbinu sistem sigurno pronalazi u deliću sekunde, pa ako otkriju laž vrata Amerike se zatvaraju uz jako "ŠKLJOC" i možda nikada više ne otvaraju.

Meni su npr. govorili "nemoj da navodiš da si radio u vojsci, misliće da si neki terorista, bla bla", ja lepo uneo vojna služba od tad do tad, iskustvo u rukovanju oružjem (ima tih pitanja) itd. Na intervjuu u ambasadi klasika: idete li prvi put, šta ćete raditi na brodu, viza vam je odobrena, prijatan dan.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #47 on: 24/December/2014 »
a to za rodbinu sistem sigurno pronalazi u deliću sekunde
Jedino ako vidoviti Milan radi za njih  :rofl:

Kako majke ti mogu pvezat u djeliću sekunde da je Ivo Matić iz Zadra rođak Peru Periću iz Trebinja,a brat od Pera živi u Americi?hahahahahahha

Prvi put 2011 vizu  dobio na 1 god, drugi put 2014 dobio na 5 god!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #48 on: 24/December/2014 »
Kako majke ti mogu pvezat u djeliću sekunde...

Druga je stvar što ti ne umeš da povežeš, a čak i tebi su mnoge informacije javno dostupne...
Oni ako hoće da povežu, neće im biti ni najmanji problem. Pitanje je samo koliko su im neki Ivo ili Pera važni proveravanja.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #49 on: 24/December/2014 »
Quote from: Princ na belom brodu msg80407#msg80407 date=1419431169
Druga je stvar što ti ne umeš da povežeš, a čak i tebi su mnoge informacije javno dostupne...
Oni ako hoće da povežu, neće im biti ni najmanji problem. Pitanje je samo koliko su im neki Ivo ili Pera važni proveravanja.

Ne kažem ja da to oni ne mogu otkriti , iako mislim da legalnim putem u Hrvatskoj ne mogu doći do tih informacija, ali pročitaj malo bolje što si napisao: "sistem koji pronalazi rodbinu u deliću sekunde" , a ja kažem da je takav sistem moguć samo ako vidoviti Milan radi u tom sistemu  :rofl:

Uglavnom slažem se sa svime što si napisao u prijašnjim postovima, ne isplati se muljat ništa , jer tko zna kako to može završit

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #50 on: 24/December/2014 »
Ne treba njima pristup matičnim knjigama, opštinskim arhivama, bazama podataka i evidencijama u drugim državama (mada i do njih mogu doći, ako im je baš stalo)... Dovoljno je što rodbina koristi čari interneta, a sva komunikacija i protok informacija prolazi kroz njihove sisteme koji nas filtriraju, analiziraju i klasifikuju po nekim njima bitnim kriterijumima.

Svi smo mi tu i sve naše međusobne veze. U slučaju potrebe - da, u deliću sekunde smo im na ekranu ili u nekom izveštaju, osim ako život nismo proveli čuvajući ovce u Tadžikistanu. ;D

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #51 on: 24/December/2014 »
Malo previše gledaš SF filmove, da su amerikanci tako pametni i da imaju takve sisteme, filtere i kontrolu nad svime, onda nebi puštali, školovali i obučavali talibane da im se zabiju tamo gdje su im se zabili. Sad ces ti reci da je to teorija zavjere, sami su se sebi zabili,haha

Čemu aplikacija i razgovor za vizu kada imaju sve te informacije?

Moja majka ne koristi internet, i ne, nije iz Tadžikistana.

Ti pišeš gluposti i pokušavaš se iskopati,ali ti ne ide baš najbolje. To što ameri kako ti kažeš "filtriraju, analiziraju i klasifikuju po nekim njima bitnim kriterijumima" to se slažem, ali kakve to veze ima sa time da "a to za rodbinu sistem sigurno pronalazi u deliću sekunde"???

Ja sam ti rekao i još ti jednom ponavljam: ta konstatacija ti je točna samo ako vidoviti Milan radi u tom sistemu!
 

Okani se SF-a

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #52 on: 24/December/2014 »
Malo previše gledaš SF filmove, da su amerikanci tako pametni i da imaju takve sisteme, filtere i kontrolu nad svime, onda nebi puštali, školovali i obučavali talibane da im se zabijaju gdje su se im se zabili. Sad ces ti reci da je to teorija zavjere, sami su se sebi zabili,haha

Čemu aplikacija i razgovor za vizu kada imaju sve te informacije?
 
Moja majka ne koristi internet, i ne, nije iz Tadžikistana.

Okani se SF-a
Prijatelju, na osnovu tvog broja u pasosu mogu dosta da saznaju o tvojoj porodici i uzoj i siroj, svi clanovi tvoje porodice imaju licnu kartu i broj licne karte i samim tim su u sistemu.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #53 on: 24/December/2014 »
Prijatelju, na osnovu tvog broja u pasosu mogu dosta da saznaju o tvojoj porodici i uzoj i siroj, svi clanovi tvoje porodice imaju licnu kartu i broj licne karte i samim tim su u sistemu.

Možda u Bosni ako ti tako kažeš, u Hrvatskoj ne!

Te informacije se nalaze u matičnim knjigama, koje su još u papir.formatu, a da su bili tu ameri i fotokopirali/slikali iste,  :smack:.


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #54 on: 24/December/2014 »
Ako pričamo o rodbini u Americi, onda nema poente da pominješ majku sa papirnim dokumentima u Hrvatskoj. Niko te za vizu ne pita da li imaš majku u svojoj državi prebivališta. :smack:

Što se tiče SF filmova, ne baziram svoju priču na filmovima već na svojoj struci. I pričamo o različitim nivoima informacija, ove osnovne stvari odavno nemaju veze sa SF-om.

Nebitno je dalje prepucavanje, složili smo se da za vizu ne treba muljati i to je sve što je ovde važno. :uzdravlje:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #55 on: 24/December/2014 »
Možda u Bosni ako ti tako kažeš, u Hrvatskoj ne!

Te informacije se nalaze u matičnim knjigama, koje su još u papir.formatu, a da su bili tu ameri i fotokopirali/slikali iste,  :smack:.


Ti stvarano mislis da su u Hrvatskoj maticni brojevi i brojevi licnih karti samo na papiru. Mnogo gresis, ali neka ti bude. :smack:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #56 on: 24/December/2014 »
Ako pričamo o rodbini u Americi, ona nema poente da pominješ majku sa papirnim dokumentima u Hrvatskoj. Niko te za vizu ne pita da li imaš majku u svojoj državi prebivališta. :smack:

Da nisi ti vidoviti Milan?

Gdje sam to napisao da moja majka ima "papirnate dokumente u Hrvatskoj"?

Copy/paste: Moja majka ne koristi internet, i ne, nije iz Tadžikistana.

I ti si na osnovu ove rečenice došao do zaključka da je moja majka hrvatica sa hrvatskim papirima? Svaka čast!


Što ti sa tvojom strukom uopće hoćeš meni rećii? Da ako prešutim na razgovoru za vizu da imam rođaka u New Yorku ( od majčinog brata sin ), da će to njihov  "sistem sigurno pronalazi u deliću sekunde"???

Smiješan si Prinče.

Ti stvarano mislis da su u Hrvatskoj maticni brojevi i brojevi licnih karti samo na papiru. Mnogo gresis, ali neka ti bude. :smack:

Ne pričamo o brojevima ličnih karata i matičnim brojevima. Pričamo o ovom:  Da ako prešutim na razgovoru za vizu da imam rođaka u New Yorku ( od majčinog brata sin ), da će to njihov  "sistem sigurno pronalazi u deliću sekunde"??? Još ajmo reć da sam iz Osjeka, a majčin brat iz Trebinja, a njegov sin da se rodio u Australiji i preselio u Ameriku.

I što hoćeš ti meni objasniti, da Amerikanci u njihovoj ambasadi u Zagrebu imaju "sistem koji to sigurno pronalazi u deliću sekunde"???



Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #57 on: 24/December/2014 »
error

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #58 on: 24/December/2014 »
Što si toliko zapeo... i zapenio. Pusti i majku i talibane i Milana.

Ipak, ne poznaješ sistem rada i tokove informacija, misliš da se radi o ambasadi u Zagrebu i nekom tamo njihovom lokalnom sistemu.

Ti kad popunjavaš aplikaciju (ili ako to agencija radi u tvoje ime) ti to "ukucavaš" direktno na server u Americi. Pristupaš američkom sajtu, hostovanom na američkom serveru i ubacuješ podatke u američku bazu podataka. Oni zatim te podatke mogu da ukrštaju sa ostalim raspoloživim podacima. Najmanji problem je da ih ukrste sa ljudima koji su (legalno) na američkom tlu, a tu je i tvoj rođak koji je u New York-u. Od momenta kada popuniš aplikaciju do dolaska na intervju u ambasadu, imaju i više nego dovoljno vremena da te "ukrste" sa različitim listama.

A u ambasadi dobijaju preliminarni indikator da li ispunjavaš uslove za dobijanje vize ili ne i da li su potrebne dodatne provere. Oni u ambasadi ništa ne znaju o tvojim rođacima niti ih zanimaju. Oni su samo službenici koji odrađuju papirologiju i administrativne poslove i imaju ovlašćenje da eventualno na licu mesta procene da li postoji neki dodatni razlog za neizdavanje vize.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dužina Trajanja C1/D vize
« Reply #59 on: 24/December/2014 »
Šokiran sam koliko si gluposti napisao, samo lupetaš bez veze.

Sistem koji sigurno pronalazi našu rodbinu u Americi u deliću sekunde ne postoji, izmislio si to, eventualno postoji u tvojoj mašti, i sada pišeš svakakve gluposti samo kao da ti meni objasniš "tok informacija".

Nema šanse da povežu mene hrvata sa majčinim bratom trebinjcom, čiji se sin rodio u Australiji i preselio u Ameriku. Nema šanse i gotovo, a ti lupetaj i prosipaj tu svoju pamet i dalje koliko hoćeš! Lupetaj o serverima i ukrštavanjima, ali nema toga sistema koji će povezati nas dvojicu.

Sve si mi obajsnio na primjeru moje majke, na osnovu što sam napisao da mi je majka, i da nije iz Tadžikistana, ti si zaključio da je hrvatica i da ima hrvatske papire   :giggle:, eto o tebi toliko, svaka daljnja diskusija s tobom je  oT