Author Topic: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)  (Read 9019 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline moonwalker

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Kao sto naslov kaze zanima me koliko kosa smije biti duga,,da li postoji neki pravilnik o duzini kose ili nesto slicno...
Bas me cudi sto niko ovo pitanje nije postavio....hehehehe,,,nije valjda da ste svi na mornarski osisani..  :sprda:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #1 on: 30/May/2012 »
Quote
2. HAIR/MAKE-UP
A. All members of the ship’s company are to maintain a neat, natural look. Hair is to be clean at all times.
Members of the ship’s company are to keep their hair neatly combed and arranged in a classic, easy-to-maintain style at all times.

B. Extreme styles are unacceptable. As are: Hair extensions, wigs, and hairpieces.

C. It is unacceptable to wear hairstyles with extremes in dyeing, bleaching and coloring. Extreme frosting and streaking is unacceptable.
If the hair color is changed, it must be natural looking and well maintained. Excessive use of hair gel to make hair look “wet” is unacceptable.

D. Hair must be dried after washing and before coming to work.

Quote
F. MEN
Hair must be kept neatly trimmed and is to be worn in a style that is neither excessively long nor short. Hair on men is to be no longer than the top of the collar.
Sideburns should be neatly trimmed and are permitted to extend beyond the midpoint of the ear, but not below the ear lobe, following their natural contour.
Flares or muttonchops are unacceptable.
Mustaches and goatees are acceptable, provided they are neatly trimmed and well maintained. The process of growing facial hair while onboard is not allowed.
Men must be clean-shaven at all times; hair stubble due to lack of shaving is unacceptable while on duty – it may be necessary for some men to shave more than once per day.

Note: Officers, deck and technical ratings and hotel staff in non-passenger areas may wear a neatly trimmed beard, long side-burns and/or a mustache, but only with the permission of the Head of Department. The Company will
consider departures from the provisions of this policy based on sincerely held religious beliefs.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=47.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #2 on: 17/October/2014 »
Da li se ovakva frizura tolerira u baru ili se moram šišati?

http://maxmayo.com/wp-content/uploads/2012/05/undercut-slight-long-hair.jpg

Offline pacificstar

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #3 on: 18/October/2014 »
filipinac na sun princes-u duga kosa uvek vezana i uvek kacket na glavi (iako i to nije dozvoljeno)
inace fit welder, nema kontakta sa putnicima i stariji brod sa opushtenijom atmosverom..

 +U+

u baru tesko, zavisi i od pretpostavljenog  mozes pokusati
ako ne 5$ ti je shishanje kod nekog filipinca/indijca    ;)

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #4 on: 18/October/2014 »
Hvala ;)

Vrijedilo je pitati  :uzdravlje:

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #5 on: 09/December/2014 »
10$ je sisanje :).

Pokusaj, ako nista poslace te na sisanje... Oj je frizura samo mislim da je malo preduga :).

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re:
« Reply #6 on: 09/December/2014 »
A nista,osisat' cu se prije puta da ne bi bilo zaj******** kad dodjem,sto je sigurno,sigurno je! :)

Offline Bruck

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #7 on: 09/December/2014 »
Ja planiram da sa takvom kosom  kao na toj slici Wiwall odem na svoj prvi ugovor (takva mi je trenutno) . Ako im bas bude smetalo samo cu je spustiti dole sa vise voska , ispalo bi nesto kao slickback ili modern pompadour . Idem u shop btw.

Inace istina je da ako odes na brod sa urednom bradom da ce te pustiti je zadrzis ?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #8 on: 09/December/2014 »
Ja planiram da sa takvom kosom  kao na toj slici Wiwall odem na svoj prvi ugovor (takva mi je trenutno) . Ako im bas bude smetalo samo cu je spustiti dole sa vise voska , ispalo bi nesto kao slickback ili modern pompadour . Idem u shop btw.

Inace istina je da ako odes na brod sa urednom bradom da ce te pustiti je zadrzis ?

Na vecini brodova - kompanija hoce, posebno zato jer si shop, na kraju najgore sto mogu da ti kazu je da se osisas-obrijes...

Offline Bruck

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #9 on: 09/December/2014 »
Na vecini brodova - kompanija hoce, posebno zato jer si shop, na kraju najgore sto mogu da ti kazu je da se osisas-obrijes...

 -()- Bezveze ali bio sam spreman da cu morati da se brijem kad sam krenuo u ovaj proces da radim na brodu , za kosu ne vidim zasto bi se bunili daleko otmenije izgleda ovako kosa nego dosta kojih sam video na slikama da rade na brodu.A malo mi je frka da tamo prvi dan dajem nekom filipincu da me sisa  :facepalm:

Imam jos vremena dok ne dodje LOE , videcu dotle sta cu .Poznanik mi je shop manager na Carnival'u pa cu i njega da pitam kako on to radi tamo .Idem na Royal Caribbean inace.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #10 on: 10/December/2014 »
Da li se ovakva frizura tolerira u baru ili se moram šišati?

http://maxmayo.com/wp-content/uploads/2012/05/undercut-slight-long-hair.jpg

Ja osobno ne vidim razloga zašto takav friz ne bi mogao proći, sigurno ljepše izgleda nego obriješ cijelu glavu na jedinicu. Sve dok je uredno, naravno. Međutim... Moraš uzeti u obzir da je to fen frizura, znači zahtijeva više vremena, truda i pomoćnih sredstava od uobičajenih muških frizura koje nisu toliko trenutno in. Ne možeš to tako namjestiti bez feniranja a na brodu je takav način života da je praktičnost na prvom mjestu. Ako misliš ovo furati dok si na brodu, onda obvezno moraš spakirati i fen i koristiti da svako jutro, a možda čak i oprati kosu prije toga. Ne znam jesi li razmišljao o tome što to znači ako radiš ujutro od 06:00 a prethodnog dana si završio u 23:30 i srušio se u krevet mrtav umoran.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #11 on: 10/December/2014 »
Ja osobno ne vidim razloga zašto takav friz ne bi mogao proći, sigurno ljepše izgleda nego obriješ cijelu glavu na jedinicu. Sve dok je uredno, naravno. Međutim... Moraš uzeti u obzir da je to fen frizura, znači zahtijeva više vremena, truda i pomoćnih sredstava od uobičajenih muških frizura koje nisu toliko trenutno in. Ne možeš to tako namjestiti bez feniranja a na brodu je takav način života da je praktičnost na prvom mjestu.

Potpuno si u pravu. Nulerica je zakon.

1. nikome nije lako prepoznati da si prije 3 minute digao glavu sa jastuka
2. manje znojenja (Karibi Bahami)
3. brže tuširanje
4. tko želi na brodu biti zapamćen/spominjan po frizuri?
5. na robiji si. neka se vidi  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #12 on: 15/December/2014 »
Potpuno si u pravu. Nulerica je zakon.

1. nikome nije lako prepoznati da si prije 3 minute digao glavu sa jastuka
2. manje znojenja (Karibi Bahami)
3. brže tuširanje
4. tko želi na brodu biti zapamćen/spominjan po frizuri?
5. na robiji si. neka se vidi  :D

 :rofl: :rofl: :rofl: nisam uspio izdržati na brodu s kosom na glavi, probao i opet na kraju završio "ćelav"... bolja aerodinamika  :plovim:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #13 on: 15/December/2014 »
Hahahaha skroz sam za robijaški fazon a to u mom slučaju znači, ili kec ili nularica a brada po 3 meseci neobrijana, samo malo makazama i brijačem skratiti višak (šteta što tako na brodu ne može)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Duzina kose (tolerancija duze kose na brodu)
« Reply #14 on: 03/January/2015 »
Moze, ako si oficir, muzica... :)

Dobar deo poslednjeg ugovora ja sam pocinjao da radim u podne ili kasnije. Obicno sam kad ustanem imao dovoljno vremena da se obucem, popusim jednu cigaru i zakasnim 5-10 minuta na posao :D. Nema teorije da bi namestao frizuru svaki put pred posao.