Author Topic: Rad na Princess pozicija JAP  (Read 7780 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lady Blue

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Freedom
    • View Profile
Rad na Princess pozicija JAP
« on: 30/May/2012 »
Nedavno sam prošla interview za Princess za poziciju JAP. Rekli su mi da se radi 13,14h . Da li je stvarno tako? I da li je neko radio na Princessu na ovoj poziciji? Kakav im je način rada? Sveukupni utiscui?  Pretražih cijeli forum al nisam baš uspjela naći ono što me zanimalo pa za to i postavljam ovu temu.
No limits just pure freedom!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #2 on: 06/June/2012 »
 Zavisi koja smena radis imas povlastice oko hrane i kabine ,jedna vrsta si oficira malo je stresno rad sa putnicima ali je uvek busy i prolazi brzo radno vreme.Bice ti ok videces prva 2 meseca je kaljenje kasnije ok
rolliin bro positive

Offline Lady Blue

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Freedom
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #3 on: 07/June/2012 »
iskreno se nadam da se neću pogubiti tamo kad dođem. Pročitah post od ove cure uranus1802. Nju odmah prvi dan u vatru ubacili....
No limits just pure freedom!

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #4 on: 16/August/2012 »
Zdravo,
Zna li iko da li ce biti uskoro nekih intervjua za pursere u Safe Cruise? Vec nekoliko dana pokusavam da ih dobijem ali ne odgovaraju...

Hvala

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #5 on: 17/August/2012 »
pozdrav.. ne znam kad ce biti intervju,al ocekujte da ce duzina cekanja do odlaska da bude vesela,posto nas ima kao sitnih svetaca sada. Koliko sam cuo, Princess u floti ima viska pursera,a sada je prodat Pacific Sun i na Jewelu i Perlu je smanjen broj na recepciji. U sistemu nas ima 56 koji radimo kao JAP za P&O a ima samo 3 broda, sto je oko 25 ljudi viska. Sada su dali svima po.skoro 4 meseca odmora  jer nemaju gde sa njima...Od Nove godine ce bar 20ak ljudi da prebace na Princess iz Australije,tako da ce i tamo biti guzva. Istina, niko nece da predje na Princess zbog razlike u plati...al morace se... Dok novi Rojal ne izadje na vodu, Princess ima viska radne snage.

sretno svima ljudi!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #6 on: 23/September/2012 »
mozda Princess ima visak radne snage, ali ne kod Pursera, cak je i internal transfer program bio raspisan i niko se nije prijavio u celoj floti.

trazili mi posle 5 dana na godisnjem da idem nazad... au, dokle je doslo... ali platu ne bi da povecaju, naravno da niko nece sa drugih pozicija da predje jer dzabe beneficije, bela uniforma i oficirski cin, kad konobari zaradjuju vise a odgovornost je neuporedivo niza
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #7 on: 23/September/2012 »
mozda Princess ima visak radne snage, ali ne kod Pursera, cak je i internal transfer program bio raspisan i niko se nije prijavio u celoj floti.

trazili mi posle 5 dana na godisnjem da idem nazad... au, dokle je doslo... ali platu ne bi da povecaju, naravno da niko nece sa drugih pozicija da predje jer dzabe beneficije, bela uniforma i oficirski cin, kad konobari zaradjuju vise a odgovornost je neuporedivo niza

Hvala na neprocjenjivim informacijama, ne mogu vjerovati da je takva situacija. Da li je i tebi toliko tezak/stresan taj posao? Koja je to placa, 1200 ili 1400? Spominjale su se obje cifre pa ne znam tko je u pravu.
Once a sailor, always a sailor.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #8 on: 23/September/2012 »
Hvala na neprocjenjivim informacijama, ne mogu vjerovati da je takva situacija. Da li je i tebi toliko tezak/stresan taj posao? Koja je to placa, 1200 ili 1400? Spominjale su se obje cifre pa ne znam tko je u pravu.
da , ta bi nam informacija vrlo dobro došla :)

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #9 on: 23/September/2012 »
Posao nije tezak, treba imati doooosta strpljenja i konstantno uciti nove stvari jer je onda lakse.
meni licno posao odgovara, pokusavam da dam sve od sebe i za sad je sve skroz super. treba pronaci dobre strane posla i raditi i raditi :)
mislim da je najteze navici se na posao, to je sok u pocetku, jer se treba naviknuti da te gosti cimaju za najvece moguce gluposti - jer se pocinje sa recepcije, pa po zasluzi se ide na rotacije.
posao je zahtevan jer se konstantno mora raditi vise stvari u isto vreme ali dobra organizacija cini cuda. vremenom naucis da dok pricas sa gostom preko telefona, brojis novac i zavrsavas neke izvestaje na kompu. da, posao zna da bude itekako stresan, narocito dan pre turnarounda, kada linija gostiju na recepciji nikada ne nestaje nego se konstantno povecava, a ti se razbijas od posla i pokusvas da ne budes u minusu na kraju dana inace mozes dobiti warning ili cak i otkaz, ali te super stresne situacije su izuzetak. kada u nekoj luci gosti izadju po ceo dan, dosadjujes se i igras igrice ili citas pdf knjige jer ni telefon ne zvoni.
isto je kao na kopnu, ima dobrih dana i ima i ponekad nekih losih dana. treba gledati sa pozitivne strane :)
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #10 on: 23/September/2012 »
treba gledati sa pozitivne strane :)

 POTPISANO :) nocne smjene su majka , popakiraš sve na spavanje i udri za*****ancija ako mozes :D

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #11 on: 24/September/2012 »
@Maci84 A kolika je plaća na Princessu?  :money:

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #12 on: 24/September/2012 »
pocetna plata je 1400 usd. svaki ugovor p;ata raste za 100 usd. kada stigne do 1700 onda tu staje. kada se dobije prva crta onda je plata 2200 i opet raste za 100 svaki ugovor. kada se dobiju dve crte onda je plata 3125 i onda raste dosta ali treba da se dobije takozvani confirmation, tj da si se pokazao kao menadzer i da ces da napredujes. plate se za Senior assistant pursere krecu od 3125 do 3825.

eto teme za razmisljanje :P
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #13 on: 24/September/2012 »
$$$ :pad:

Ali ima jedna zanimljivost - ako se bilo kada u tom usponu napravi odmor duži od nekoliko mjeseci, sve ide ispočetka, tj. na početnu plaću.
Jel tako 84?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Maci84

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #14 on: 25/September/2012 »
ne, nije tako. cak i sa duzim odsustvom plata ostaje ista i isto ide napredak kao i redovno. bitno je da si "confirmed" u svojoj poziciji, onda ne mogu da ti skidaju platu. tada se i slabo ide nadole sa crtama, jel se i to desava. ako si confirmed onda moras bas zestoko da zeznes da bi te spustili. ali Princess je ocajan za ljudima u Hotel departmentu tako da pokusavaju da zadrze kvalitetne.
novi nacin evaluacije je zaista dosta unapredio rad jer su dosta njih dobili otkad a neki sa 2 nazad na 1 crtu, ili sa 1 na pola. i treba, neki misle da zasluzuju samo zato sto su tamo godinama.
Never regret...
If it's good -
it's wonderful
If it's bad -
it's experience.