Author Topic: Rad na Princess pozicija JAP  (Read 7779 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #15 on: 25/September/2012 »
pocetna plata je 1400 usd. svaki ugovor p;ata raste za 100 usd. kada stigne do 1700 onda tu staje. kada se dobije prva crta onda je plata 2200 i opet raste za 100 svaki ugovor. kada se dobiju dve crte onda je plata 3125 i onda raste dosta ali treba da se dobije takozvani confirmation, tj da si se pokazao kao menadzer i da ces da napredujes. plate se za Senior assistant pursere krecu od 3125 do 3825.

eto teme za razmisljanje :P

jbt, ne verujem koliko su lose plate na Princessu u poredjenju sa P&O Aus... Za JAP je 400$ plus razlika u kursu, a za strajp pozicije je jos drasticnije...uzas. Ovde ima viska pursera i pocinju da salju na Princess, al nece niko da ide. Sad je bas jedna itlijanka prebacena a troje je dalo otkaz jer nisu hteli da prihvate tu platu (1600$ za treci ugovor naspram 2000 ovde)..  Ima li nacina za zaraditi extra kes tamo na nekom money exchange fazonu ili zbog varijacije u float-u?? Ovde se izvuce oko $100-$200 za kruz na razmeni AUD-XPF (Pacific Francs) zbog sheme sa vracanjem kusura koju svi purseri imaju uigranu...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #16 on: 15/December/2012 »
Ima li nacina za zaraditi extra kes tamo na nekom money exchange fazonu ili zbog varijacije u float-u?? Ovde se izvuce oko $100-$200 za kruz na razmeni AUD-XPF (Pacific Francs) zbog sheme sa vracanjem kusura koju svi purseri imaju uigranu...

aj objasni nama laicima koji jos nismo zakoracili na brod koji su to nacini za extra kes na recepciji, i  sta je to float?

Hvala

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #17 on: 15/December/2012 »
Nebi ja preporucivo sheme nikom da se na forumu iznose da nebi netko otkaz dobio. Osobno znam i ja dosta shema na brodu al to se ne govori vako javno jer ipak svi mogu procitat ovo i na temelju nasih postova vrlo lako se doje do naseg crew id pa onda ti objasni na brodu sheme.:) Ka dojes na brod pa se vidi sve sta i kako. :)

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #18 on: 15/December/2012 »
Pa svaki side job bi onda trebalo da je sema zar ne? Mene zanima sta je float.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Rad na Princess pozicija JAP
« Reply #19 on: 18/December/2012 »
Float  je novac kojim raspolazes za rad.... dolari plus strane valute.... a o semama.to cemo na brodu...ko dodje do toga.
Meni je ovo verovatno poslednji ugovor kao purser, al bilo je lepo moram priznat...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced