Author Topic: da li sam ja uopste profil radnika koji se trazi na brodu?  (Read 3118 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maychek

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Ja zavrsavam informacione tehnologije na tehnickom fakultetu u NSu, trenutno sam pri kraju 4. godine i upisujem master sl god zatim planiram na brod.
Ne pucam kao entry poziciju IT departman vec kontam da prvo odem kao instruktor ronjenja pa da se prebacim ,a dotle (oko 2god) planiram da usavrsim svoje znanje...
Ono sto ja trenutno ucim/radim/znam je vezano za baze podataka, mysql, sql plsql ,oracle baza i oracle j developer, zatim Eclipse (generalno Java) malo radimo i maven , i App Fuse .
Vidim da je Majstor pominjao svicheve mreze itd, to je nesto sto mogu lako da naucim tj imam prilike da idem na paksu u firmu gde cu takve stvari nauciti a teorijski dosta znam i o svicevima habovima ,ruterima dns-u IP/TCP UDP protokolima .

E sada ono sto ja ovde pitam je da li i kakve sertifikate ja trebam da 'nakupim'?
Da li moja diploma sama po sebi (naravno uz adekvatno znanje) prolazi i da li sam ja uopste profil radnika koji se trazi na brodu ?
I sta je to na sta bih ja trebala da se fokusiram u naredne 2 godine sto bi mi se isplatilo na brodu? Mreze, ti microsoft sertifikati ili nesto trece... ?

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Ciao Maychek,
Ako ideš na Carnival, ja bih ti preporučio da pucaš na neku tehničku poziciju, jer je mnogo lakše upasti u IS nego iz npr. photo ili housekeeping ili spa. Obrati samo pažnju da ne možeš sa prvog ugovora da mjenjaš department.
Sa tim fakultetom imaš preduslove da te prime kao Ass IS mgr, s tim što ćeš imati interview sa SR IS mgr i Fleet supervisorom koji traje i do par sati, kako bi oni utvrdili da zaista poznaješ materiju.
Pozdrav i srećno!