Author Topic: I ja bih da se predstavim :) radim u Qataru, Doha kao Safety officer  (Read 17507 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Veliki pozdrav svim ljudima dobre volje iz paklenog Qatara, a koliko vidim ima vas mnogo na svu srecu i moju licnu satisfakciju.

 Prije svega zelio bih da istaknem kako sam stvarno odusevljen ovim forumom i podrskom koju pruza svim clanovima. Velike pohvale Sefu foruma
za sve sto radi ovdje, skidam ti kapu  ="". Veoma mi je drago sto vidim da jos uvijek ima dobrih i postenih ljudi na nasem napacenom balkanu, samo naprijed  :yeah: .
 Zovem se Anes, 87 god, i kao sto sam naveo u prvoj recenici- trenutno boravim i radim u Qataru, Doha kao Safety officer, al opet nisam zadovoljan situacijom (mala plata bez obroka uz to i rad na 50+ u prasini, sreca pa nije fizicki posao), a sto se tice brodova, to mi je oduvijek bila zelja da odem i radim tamo, da putujem i vidim svijeta koliko je god moguce jer drzim se one: Samo jednom se zivi! I tako gledam ovaj forum vec par dana, citam, skupljam informacije pomalo  +U+ od ovih veterana moreplovaca i mogu takodjer reci da skidam kapu i njima na tolikom broju savjeta, iskustava i svega sto je vezano za rad i zivot na brodovima, svaka vam cast momci i djevojke.

Nego da neodugovlacim ovo previse, sitni su sati a valja na posao u jutro  oT, pa cu samo reci da sam definitivno odlucio aplicirati preko neke agencije (vjerovatno
Safe cruise, koliko sam vidio djeluju mi najpovoljnije) za poziciju Assistant Waitera jer imam iskustva u tom poslu a i engleski mi ide od ruke il da se ispravim- od jezika.
 Konkretnih pitanja trenutno nemam a ne bih ni da vas zamaram jos, nego racunam da cu se ubrzo vratiti u BiH a onda slijede dalji koraci po ovom pitanju, a dotad puno pozdrava and keep up the good work!  :pilot:
This time next year we`ll be millionares!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Vrati se kući zemljak, nije prašina za nas.
Poslova na brodovima je bilo i bit će ih.
Ja sam probao obje varijante, more i prašinu, i more je neusporedivo bolje.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Ja sam probao obje varijante, more i prašinu, i more je neusporedivo bolje.  :deda:

Potpis  :plovim: more je zakon  ;)
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Vrati se kući zemljak, nije prašina za nas.
Poslova na brodovima je bilo i bit će ih.
Ja sam probao obje varijante, more i prašinu, i more je neusporedivo bolje.  :deda:

 Vracam se ja, to je sigurno samo sto neznam kad definitivno, cekam da mi jave kad mi je dead line da izadjem iz zemlje. :waiting:
I upravu si da nije ni prasina ni ova klima ovamo, cinjenica da se znojis citav dan, pa cak i kad u hladu sjedis, je nesto sto mi nikako neodgovara.  :nono: A za more :plovim: definitivno jer nema se sta traziti kod nas u BiH a bbogme ni u regionu.
This time next year we`ll be millionares!

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Potpis  :plovim: more je zakon  ;)

Reče "Seaman"    :rofl:  :rofl:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Reče "Seaman"    :rofl:  :rofl:

Seaman je jedini na forumu koji je (uz mene naravno) probao obje varijante. Rispekt.
Objektivno, samo nas 2 možemo reći nešto što ima težinu po pitanju posla na Istoku i posla na kruzerima.
Nadam se da će se našoj stranki pridružiti i Gagan.

السلام عليكم
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Seaman je jedini na forumu koji je (uz mene naravno) probao obje varijante. Rispekt.
Objektivno, samo nas 2 možemo reći nešto što ima težinu po pitanju posla na Istoku i posla na kruzerima.
Nadam se da će se našoj stranki pridružiti i Gagan.

السلام عليكم

Nisi me skont'o Šefe, pročitaj ponovo: Seaman reče "More je zakon" hahaha  :rofl:

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Seaman je jedini na forumu koji je (uz mene naravno) probao obje varijante. Rispekt.
Objektivno, samo nas 2 možemo reći nešto što ima težinu po pitanju posla na Istoku i posla na kruzerima.
Nadam se da će se našoj stranki pridružiti i Gagan.

السلام عليكم

 Ako Bog da, cim se vratim nazad u BiH ganjam ovo za brodove. Jos jedan mornar nije na odmet. :plovim:
Nego Sefe ti meni rece zemljace, u kojem gradu zivis ak nije tajna? Ja sam iz Zenice pa kontam ako si tu gdje blizu mogli bi na pice otic pa da popricamo malo vise uvezi rada i svega vezano za brodove? Cijenio bih svaki savjet il informaciju onako iz prve ruke.  :uzdravlje:
This time next year we`ll be millionares!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nismo blizu. Moja definicija zemljaka obuhvaća cijeli Balkan, tj. Ex Yu zemlje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
 A nista onda cu morati ovako preko foruma da se raspitujem :) al sve u svoje vrijeme, prvo da se vratim kuci pa onda sve ostalo.
U svakom slucaju hvala zemljace.  :uzdravlje:
This time next year we`ll be millionares!

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Pozdrav svima prisutnima,
nego zemljace,ti sto si na +50 =""  :pop1:molim se za tebe posto znam kakva te sredina muci :) imam samo jedno pitanje ako imas vremena- kako si druze dobio posao tamo? Varijanta preko agencije ili neka druga kombinacija :)
Hvala na izdvojenom vremenu i odgovoru!

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
 Hvala na molitvama druze  :)
Sto se tice posla i varijante u dobivanju istog, sta da ti kazem, najbolji jaran mi radi u ovoj kompaniji pa je to sve preko njega islo, a ja nisam ni pitao puno nego je bilo daj sta das samo da se ispalim iz crne rupe zvane Bosna. Nezalim sto sam dosao ovamo al sad vidim da nije to to ako me razumijes, barem moja trenutna situacija i pozicija. Imao sam priliku i da idem na interview za Qatar airwaves i tamo od nekih 500 momaka i djevojaka koji su se prijavili doguram do posljednjih 10 jer je interview bio na bazi eliminacije kroz par krugova i tako dodjem do finalnog interview-a na kojem mi kazu da sam prosao sve to da bi se na kraju ispostavilo da trenutno (a najvjerovatnije nece ni u naredne godinu il dvije) neprimaju musko osoblje za rad kao Cabin crew, tako da je i to bilo veliko razocarenje al boze moj zivot ide dalje a odluka je konacna da idem u mornare  :plovim:
This time next year we`ll be millionares!

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Gagane druze, a jel si ti gledao Emirates ili Etihad, kad te je vec Qatar Airways interesovao. Ja sam dosao samo do prve grupne diskusije na Emirates, ali naravno uz pokusaj da odem na brod cu pokusati makar jos jednom u Emirates. Nekako me samo Dubai privlaci sto se cele te price tice. Znam nekoliko ljudi koji su tamo i znam sigurno da primaju i muskarce, jer su ( makar prosle godine) bili u manjku. U svakom slucaju puno srece i ako ti je ugostiteljstvo u inostranstvu prvenstveni cilj kao i meni, nemoj zatvarati opcije. Inace topla preporuka, idi ili u Bosni ili u Hrvatskoj na intervju jer je u Beogradu, kao sto si rekao prepuno ( oko 400-500 kandidata).
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
 Nisam gledao nista vise, samo Qatar airwaves zato sto su najbolja aviokompanija na svijetu. Druga stvar je ako nisi prosao iz prve na interviewima cisto sumnjam da ce te ikad i primiti (izvini na razocarenju), tako to ide kod njih.
 Sto se tice Qatar airwaves situacija je takva da im je odnos zenskog i muskog osoblja 80:20% tako da je nije nimalo lahko upasti tu. Ja sam ovdje u Dohi (glavni grad Qatara) aplicirao (ne u Srbiji, Bosni il Hrvatskoj) i prosao finalni krug gdje nas je bilo 10 od 500 prijavljenih al djaba, da su primali muskarce vec bih bio u Qatar airwavesu.
 Jedino sto me sad zanima su brodovi, pa i u slucaju da me ikad pozovu ovi iz Qatar airwavesa iskustvo s brodova ce mi itekako dobro doci.

 U svakom slucaju zelim ti puno srece bilo to za Emirates ili za brodove.  :uzdravlje:
 
This time next year we`ll be millionares!

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Necu sad da se prepirem, ali su mi ljudi rekli da su Emirates jedna od najboljih kompanija za rad ( u toj industriji), a za Qatar su mi rekli da su mnogo stroziji po nekim stvarima, da ne kazem radikalniji. Isto tako znam i par ljudi koji su iz drugog/treceg puta dobijali posao u Emirates ( cak je i to cesce iz tih prica koje sam imao sa ljudima koji su aplicirali, a neki od njih i dobili posao).

U svakom slucaju Emirates je trenutno zauzeo drugo mesto kod mene u poredjenju sa brodom, jer je to ipak blize onome cemu zelim da se bavim kada se usidrim zauvek.

Puno srece sa brodovima druze, da mi cuvas ledja jednog dana ako ikada budemo na istom brodu  :uzdravlje:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress