Author Topic: Pitanja, odgovori i još po nešto...  (Read 2755 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Pitanja, odgovori i još po nešto...
« on: 05/June/2012 »
U moru pročitanih postova, sugestija i još većem moru naziva kompanija, pozicija ili agencija, više sam se izgubio oko shvatanja pojedinih stvari vezanih za rad na bordu, pa ako ima neko malo vremena da mai u par crtica pojasni, verujem da će i za ostale početnike ova objašnjenja biti korisna.

Znači prvo, prema svim pročitanim postovima činimi se da je Princess Cruise najbolja kompanija za poziciju fotografa (manje se radi u proseku od ostalih, plaćaju avio kartu, nemoraš kupovati aparat...), verujem da ima i svojih mana, pa ako neko zna neku manu neka je navede...

Takođe, zanima me kakva je politika kod ostalih kompanija (gde moraš plaćati avio kartu, gde moraš/nemoraš kupovati aparat za rad, gde su dobri/loši uslovi za rad, satnice...)


Ovo pitam iz prostog razloga zato što mnogo blate pojedince kompanije/agencije, a neke hvale, pa me zanimaju iz iskustava iskusnijih pomoraca koji su razlozi loših ili pozitivnih ocena za pojedine kompanije..

Da li postoji neka skala prolaznosti za pojedine kompanije, gde je lakše a gde teže upasti (da netrošimo vreme na pojedine kompanije koje nas neće tek tako lako uzeti)?

I pročitao sam nedavno jedan post koji je napisao jedan naš kolega koji radi na manjem brodu, manje ljudi, manje posla, a solidna kinta, pa me zanima kako upasti na neki od manjih brodova/kompanija, koje agencije zapošljavaju na manje kruzere itd...


Meni će sigurno odgovori na pojedina pitanja pomoći, verujem i ostalima koji su zainteresovani za posao ba brodu, specijalno za buduće fotografe.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pitanja, odgovori i još po nešto...
« Reply #1 on: 05/June/2012 »

Ovo pitam iz prostog razloga zato što mnogo blate pojedince kompanije/agencije, a neke hvale, pa me zanimaju iz iskustava iskusnijih pomoraca koji su razlozi loših ili pozitivnih ocena za pojedine kompanije..


Evo ja ću ti odgovoriti na jedno pitanje.
Ne postoji dobra ili loša kompanija, nego samo dobri ili loši ljudi.
Isto tako, neće svi dobri ljudi biti u jednoj kompaniji, a svi loši ljudi biti u drugoj kompaniji.

Različite doživljaje ćeš pročitati jer ljudi pišu iz različitih perspektiva. Ako se nešto svidjelo jednom, ne mora značiti da će se svidjeti i drugom.
Neko voli crnke, neko plavuše.
Da bi stvorio bolju sliku o poslu koji želiš raditi, trebaš malo više čitati Iskustva Veterana.

Upoznaj se sa ljudima na forumu. Ima nas svakakvih. Dobrih, loših, altruista i sociopata.
Nemoj potrčati biti nečiji sljedbenik samo zato jer je napisao da mu je na nekom brodu, u nekom trenutku bilo super.
Dok ti tamo dođeš, brod će vjerovatno promijeniti rutu i umjesto na Karibima će ploviti na Aljasci, a svi ti krasni ljudi će otići kući na odmor i po povratku dobiti drugi brod.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Pitanja, odgovori i još po nešto...
« Reply #2 on: 06/June/2012 »
jasno ko dan šefe što se toga tiče.Mislim da će mi ekipa na prvom brodu (prvom ugovoru) biti sasvim ok, a tek ću moći da ih upoređujem sa novim ugovorom i novim ljudima koje budem upoznavao.Jasno mi je da u suštini mora mnogo kockica da se poklopi da bi sve bilo barem približno normalnom.

Što se tiče ostalih pitanja, ako neko zna neki odgovor neka ga napise, mislim da bi mnogima pomogao jer vidim dase često ista pitanja ponavljaju a mnogi ostaju bez konkretnog odgovora...  :sljac:

Offline neno90

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Pitanja, odgovori i još po nešto...
« Reply #3 on: 11/June/2012 »
evo i ja imam jedno pitanje, nije neš ali eto da ne kupujem i ne trošim pare bezveze ..postoji neki određeni "dress code" baš za fotografe na carnival cruiserima? ..ako je neka uniforma da li je sami kupujemo ili? ..naišao sam samo na odgovor od strane ccl koji je općenito za sve radnike

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pitanja, odgovori i još po nešto...
« Reply #4 on: 11/June/2012 »
postoi tema za to  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)