Author Topic: Pozdrav i od mene, za koje bi se pozicije najpre trebao prijaviti?  (Read 2680 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Pozdrav dobri ljudi!

Kao i verovatno vecina ovde koji to vec nisu, zelim otici na brod (da radim svakako :) ), i to sam odlucio nakon prica dvojice likova iz mog grada, godinama rade, jedan je somelier a drugi pojma nemam sta.
Imam 23 godine, poprilicno neformalnog radnog iskustva (kao i mnogi u Srbiji i regionu), sto u IT-u (prodaja i servis racunara, mreze, video nadzor...), sto u ugostiteljstvu (sanker, konobar), sada trenutno rmbacim za nekom dosadnom masinom u fabrici, a u medjuvremenu sam stigao i u autoperionici raditi. Imam i zapocet ali nezavrsen fakultet (elektronika).
Engleski znam solidno, mogu gledati bez ikakvih problema recimo filmove i serije na istom bez prevoda, s tim da se malo uprpam kada pricam s nekim ko zna bolje od mene pa umem da pobrkam vremena. Je li to moze biti problem? Oslobodio bi se ja nakon nekog vremena, tj. naviko se, samo jednostavno strah od greske valjda :).
Moze li to biti problem?
Skinuo sam danas Marlins test sa neta i resio ga brzo i iz cuga, imao 91, a radio i jos par nekih online testova i uvek imao od 85 do 95 procenata tacnih odgovora.
Zanima me i u vezi iskustva, za koje bi se pozicije najpre trebao prijaviti s obzirom da svasta znam da radim (napisao gore) ali to nigde nemam napismeno?
Nije neki problem da dobijem preporuke za bilo koje zanimanje (cak i ona koja nisam radio), samo sto nemam neko formalno pokrice za isto.

Izvinjavam se na dugom postu i na verovatno glupim pitanjima jer verujem da bi citanjem foruma sve to saznao, ali ovo je ono osnovno sto me interesuje i sto bi pre svega voleo da znam, a sada cu polako kada imam vremena detaljno citati forum.
Sve najbolje i uzdravlje!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pozdrav.  :uzdravlje:

Engleski ti je dovoljno dobar za početne pozicije u Hotel Departmentu poput Assistant Buffet Steward, Buffet Steward.
Testove jezika si prošao odlično.
Da imaš iskustva u konobarskim poslovima, mogao bi tražiti i bolju poziciju, ali obzirom da ćeš imati interview 1 na 1, nije lako lažirati iskustvo. Ne i nemoguće.
Samo čitaj forum, odluka će sama doći.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Pa nekog osnovnog iskustva ima, ali to je tipa napravi espreso, odnesi 2 koka kole, 3 piva, mislim radio sam vikednom kod prijatelja u kaficu, ali to je relativno mali kafic i ne deluje mi preterano relevantno :).
Hvala Sefe na odgovoru, nastavljam sa citanjem pa cu postavljati pitanje u odgovarajucim temama, ako treba  :uzdravlje:

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
 Moj savjet bi ti bio da izaberes onaj posao u kome se dobro osjecas i koji ti odgovara, sto se mene tice takodjer sam radio kao konobar i svidio mi se taj posao ono volim biti s ljudima, nikad nije dosadno i tako to, al to sam ja i moj personality.  :)
 Ti moras razmisliti sta je najbolje za tebe da se nebi upustio u nesto sto ce te razocarati.
This time next year we`ll be millionares!

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Moj savjet bi ti bio da izaberes onaj posao u kome se dobro osjecas i koji ti odgovara, sto se mene tice takodjer sam radio kao konobar i svidio mi se taj posao ono volim biti s ljudima, nikad nije dosadno i tako to, al to sam ja i moj personality.  :)
 Ti moras razmisliti sta je najbolje za tebe da se nebi upustio u nesto sto ce te razocarati.


Skoro pa kao da sam ja pisao.

@mlw Vazno je da ti uzivas u tom poslu, jer nijedan posao ti nece odgovarati ako ides po sistemu "sta cu ja dobiti od toga  :money:". Ja sam realno gledano bio, a u nekim promilima sam jos uvek, neodlucna osoba. Promenio sam cetiri fakulteta (zavrsio jedan da bih sebi dokazao da mogu iako sam vec u drugoj godini shvatio, a u trecoj potvrdio da me to ne zanima), dve struke ( iako nisam formalno radio nista osim jedne).

Rad sa ( u vecini) pozitivnim ljudima mene vadi iz neke polu depresije koju sam nafasovao dok sam ziveo u Srbiji ( i na Balkanu generalno) i posle 8 godina emotivnog nistavila nema te ljubavi prema zemlji koja ce me zadrzati ovde. Ako i tebe ispunjava pozitivizam drugih ljudi i ako te zanima bilo sta sto mogu da ponude na brodu, topla preporuka juri to.

Puno pozdrava i nadam se da cemo se videti na nekom od krstarenja!!!  :plovim:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Hvala na iskrenim savetima  :uzdravlje:
Citam forum polako, upoznajem mogucnosti, necu da kazem da je savrseno, nije, ali je blize moj zamisljenom savrsenstvu od toga da me guze u fabrici 6-7 dana u nedelji za nepunih 200 evra. Ja sam promenio 2 faxa, jedan mi nije odgovarao, drugi nisam shvatio ozbiljno valjda. Promenio i par poslova, ne jer mi nisu odgovarali nego jer sam mislio da ce mi biti bolje. Rada se dakle ne bojim, a iako puno razmisljam odluke donosim od jednom i cesto kad sam najneodlucniji, tipa tako cu pa kako bude. Jednostavno ne vidim vise zadovoljstvo ovakvim zivotom i pokusao bih da to promenim sam, moji roditelji ceo zivot cekaju da se nesto oko njih promeni i ocigledno je to pogresan put, pa zasto da pravim istu gresku bez da pokusam da sam nesto preduzmem.

Pozdrav, i nadam se da cemo se videti!!!

Offline Gagan

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
 That`s the spirit  :uzdravlje:
This time next year we`ll be millionares!