Author Topic: Instalacija Foruma, Stvaranje Zajednice i "Pasivna Zarada" od toga  (Read 3150 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia


"Passive Income" ili "Pasivna Zarada" je uobičajen naziv za situaciju kada zahvaljujući naporu uloženom u prošlosti, na vašu adresu pristiže sve veća količina novca, a od vas se ne traži nikakav ili vrlo mali trud. Zapadnjaci to nazivaju "The 4-Hour WorkWeek".

Već par godina odbijam ponuđene poslove i odlaske na brod ili u inozemstvo, i mislim da me to ubraja u kategoriju sretnika koji ne moraju "raditi" više od 20 minuta tjedno.
Dodatna pogodnost mi je ta da svoj "posao" mogu obaviti bilo gdje u svijetu gdje imam internet vezu. Još bolja stvar, od opreme za vođenje posla mi je dovoljan mobitel.
No daleko najbolja stvar je da svoju "plaću" dižem u bilo kojoj poslovnici Western Uniona, ili preko PayPala na račun u banci, a država dobiva šipak kao što i zaslužuje.

To ne mora značiti da neću potpisati ugovor sa nekom firmom na kraće vrijeme, jer ako mogu negdje za 6 mjeseci zaraditi za Harleya, zašto ne.

Tko sve može za sebe kreirati "Pasivnu Zaradu" na internetu?

Od inventara vam je potrebno slijedeće:

Vrijeme. (idealno je otpočeti projekt kao dodatnu zanimaciju, uz stalan posao).
Ideja. (moje iskustvo na kruzerima je nesvakidašnja tema, koja ima svoju publiku).
Strpljenje. (potrebno je dosta vremena da se oformi ekipa koja će napisati više od jednog posta tjedno)
Zanimanje. (ako odaberete ideju koja vas ne zanima na duge staze, stvar će propasti)
Znanje. (nije presudno, ali je korisno biti upućen u tematiku foruma)
Nešto novca. (domena i hosting koji koristim košta me $4.99/mjesec, što se meni vrati za par sati, ali početnici počinju od 0)

Ako se odlučite za ovaj korak, tu sam da pomognem. Ionako se dosađujem.
Sve što vidite na ovome forumu, možete napraviti i vi (sa drugom temom naravno - RAZLIČITOM od "Poslovi na Kruzerima" i bilo šta slično), a ja ću vam rado reći kako.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline moonwalker

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Svaka cast Sefe....

Aktivan sam na jos par foruma ali clanova nema ni priblizno online kao na ovom..
Vidim ova plava linija se dize najkracim putem to jest pod 90 stepeni,,...znaci  :money:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Google ima vrlo složen algoritam, koji procjenjuje koliko visoko će se neki tekst rangirati.
Jedan od faktora je starost tekstova.
Što je nešto napisano prije i duže je na internetu - dobiva važnije mjesto u rezultatima pretrage.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ja iskreno bez slihtanja mogu da kazem da nisam nasao bolji forum za ovu tematiku sto na srpsko-hrvatskom sto na engleskom,a bogami mnogo sam googlao.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Sefe imam par ideja ali i dosta nedoumica,jer se u ovo ne razumem. S'bozirom da sam dosta bio "preko" i radio i ziveo imam prijatelje bukvalno na svakom kontinentu,pokrenuo bi jedan forum sa idejom da okupim sve te ljude na jednom mestu,ALI ne znam sta i kako... Za pocetak u cemu je razlika i koji je bolji vid-ovi besplatni forumi tj platforme ili ovi koji se placaju ili kako vec to ide? Izguglacu neke odgovore ali mislim da si ti najkompetetniji da das odgovor na ovo.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Možeš besplatni forum, ali oni su puni ograničenja, poslije nekog vremena ti bude krivo da ti drugi diktiraju šta može a šta ne može.
Jedino što te košta u procesu da napraviš forum poput ovoga je cijena domene i hostinga.
Kupiš domenu i hosting (mene košta oko $50 na godinu) , onda besplatno instaliraš smf forum na tu domenu.
Možeš domenu i hosting naći i jeftinije, možeš i kod kuće neku od brojnih firmi ... ja sam krenuo sa 1&1 i nisam požalio.

Jednom kada kupiš domenu i hosting, sve je stvar instrukcija i čitanja uputstava.
Evo poslije 6 godina ovog foruma, moja jedina prava obaveza je da platim svakih 6 mjeseci hosting i domenu, sve ostalo je automatika.
Pa čak i plaćanje je zapravo automatika, jer hosting provider sam povuče lovu sa kartice, meni stigne samo obavijest.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)