Author Topic: I dalje mi par stvari nije jasno  (Read 5500 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MaliDebeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
I dalje mi par stvari nije jasno
« on: 05/June/2012 »
Drage buduce kolege ,danas sam se registrovao, iako vec 4-5 dana detaljno iscitavam ovaj forum.

Dakle i posle svog tog iscitavanja i informisanja i dalje mi par stvari nije jasno.

1. Imam 20 godina u aprilu punim 21 neki kazu da to nije problem ukoliko imas 20 god i 6 meseci, pa me zanima da li ce to uticati na moju sansu za ulazak na brod za koji bih se prijavio u septembru?

2. Zanima me da mi ista znace preporuke koje mogu da dobijem od brata (nemamo isto prezime) koji je odradio 1 ugovor na brodu kao krupije, i njegovog kolege koji vec godinama radi na raznim brodovima?

3.Posto bih se prijavljivao za posao u giftshopu, i posle dosta iscitavanja nije mi kristalno jasno kako ide placanje (fiksne plate bonusi) i targeti pa ako mozete da mi objasnite.

4. Takođe mi nisu jasna pravila oko pica i droge na brodu, da budem precizniji, cuo sam da te vracaju ako ti u krvi nadju vise od 1.5 promila, isto tako ako ti nadju drogu u organizmu, sto mi  nije jasno posto meni burazer kaze da on bio non stop u takvim stanjima.
 
5. Posto mi finansijska situacija nije sjajna, zanima me da li znate neku agenciju kojoj ne moram da platim nista pre odlaska na brod, nego da mi skinu procenat od plate, kao i koje bi mi avionske komapnije i lekarske ordinacije preporucili da me izadje sto jeftinije? iNace sam iz Beograda ali mi ne bio problem da odem negde drugde ako mi je povoljnije.

6.Nemojte da mislite da idem tamo da bih se drogirao i pio ali ,ipak su to destinacije kao sto su jamajka meksiko itd.. pa je normalno da se covek malo zeza sa tim, pa me znaima da li za to dobijas warninge ili ides direktno kuci?

Nadam se da nisam puno udavio sa ovim pitanjima, ali mi je sve ovo novo a imam nevidjenu zelju da odem na taj brod pa ako vam nije tesko da mi pojasnite ove stvari.

Unapred hvala, Nebojsa!
Make shit happen!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #1 on: 05/June/2012 »
1. Imam 20 godina u aprilu punim 21 neki kazu da to nije problem ukoliko imas 20 god i 6 meseci, pa me zanima da li ce to uticati na moju sansu za ulazak na brod za koji bih se prijavio u septembru?
Zavisi preko koje agencije/kompanije ideš, koliko čitam na forumu.
Ja sam punoljetan po svim zakonima svih država, pa ne obraćam previše pažnje na to prilikom moderiranja postova.
I only work here.


2. Zanima me da mi ista znace preporuke koje mogu da dobijem od brata (nemamo isto prezime) koji je odradio 1 ugovor na brodu kao krupije, i njegovog kolege koji vec godinama radi na raznim brodovima?
hm hm ... valjda ne može škoditi. Preporuka Kazina bi bila puno bolja.

3.Posto bih se prijavljivao za posao u giftshopu, i posle dosta iscitavanja nije mi kristalno jasno kako ide placanje (fiksne plate bonusi) i targeti pa ako mozete da mi objasnite.
Fiksnu platu dobiješ ako se redovito pojaviš na poslu, bonuse dobivaš ako prodaješ kao lud, te zajedno sa kolegama nadmašiš očekivanja onih koji su ti dali posao.

4. Takođe mi nisu jasna pravila oko pica i droge na brodu, da budem precizniji, cuo sam da te vracaju ako ti u krvi nadju vise od 1.5 promila, isto tako ako ti nadju drogu u organizmu, sto mi  nije jasno posto meni burazer kaze da on bio non stop u takvim stanjima.
 
Ako ti nađu više od 0.4 promila u Američkim teritorijalnim vodama (manje od 50 milja od US obale) - ideš kući
Ako ti nađu više od 0.5 promila u Internacionalnim vodama (više od 50 milja od US obale) - ideš kući
To su ti 2 piva.
U praksi, kako mojoj (bio Security Officer) tako i mojih kolega - ako si pijan ko letva a nikoga ne zamaraš, mi radije pijemo kavicu i gledamo nogomet na ESPN-u.

5. Posto mi finansijska situacija nije sjajna, zanima me da li znate neku agenciju kojoj ne moram da platim nista pre odlaska na brod, nego da mi skinu procenat od plate, kao i koje bi mi avionske komapnije i lekarske ordinacije preporucili da me izadje sto jeftinije? iNace sam iz Beograda ali mi ne bio problem da odem negde drugde ako mi je povoljnije.
Okreni se kompaniji koja svojim zaposlenicima plaća avionsku kartu.

6.Nemojte da mislite da idem tamo da bih se drogirao i pio ali ,ipak su to destinacije kao sto su jamajka meksiko itd.. pa je normalno da se covek malo zeza sa tim, pa me znaima da li za to dobijas warninge ili ides direktno kuci?
Pa baš i nije.
U nekim lukama policija plaća lokalne probisvjete da ih informira o tome tko, koliko i gdje kupuje bilo šta od zabranjenih supstanci.
Događalo se da i goste izbacimo ako bi stigla dojava da je netko kupio travu.
Sa alkoholom si prilično siguran, ako ga dobro podnosiš, i nikoga ne zaje*avaš.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MaliDebeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #2 on: 05/June/2012 »
Da li imas neku kompaniju sa kojim si ti ili neko koga znas imao pozitivna iskutva a da placaju karte? Malo davim izvini ali sta cu kad me sve zanima  oT
Make shit happen!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #3 on: 05/June/2012 »
Da li imas neku kompaniju sa kojim si ti ili neko koga znas imao pozitivna iskutva a da placaju karte? Malo davim izvini ali sta cu kad me sve zanima  oT

Imam. Meni su Disney Cruise Line i Princess Cruises 7 godina plaćali karte. Preletio sam Atlantik na njihov račun preko 25 puta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MaliDebeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #4 on: 05/June/2012 »
Evo jos jedno pitanje i necu vise pisati neko vreme posto mislim da sam saznao sve sto me zanima  :) znam da sam moram da platim lekarski, ali sto se tice agencija da li znas neku koja uzima procenat a da im ne placam nista pre putovanja? Hvala puno jos jednom na ovom forumu, i tebi na odgovorima koje sma dobio mnogo brze od ocekivanog!!!  :uzdravlje:
Make shit happen!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #5 on: 05/June/2012 »
.. ali sto se tice agencija da li znas neku koja uzima procenat a da im ne placam nista pre putovanja?

 :neceici:

Ko njima garantira da ćeš se uopće pojaviti na brodu?  Ima ih koji odmah po dolasku u US zapale u ilegalu.
Neki odrade tjedan dva i ne vrate se na brod. Dok sa broda raspišu tjeralicu, on je već u Kanadi. Vozi kamion.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MaliDebeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #6 on: 05/June/2012 »
:neceici:

Ko njima garantira da ćeš se uopće pojaviti na brodu?  Ima ih koji odmah po dolasku u US zapale u ilegalu.
Neki odrade tjedan dva i ne vrate se na brod. Dok sa broda raspišu tjeralicu, on je već u Kanadi. Vozi kamion.
Pa da i ja sam mogao malo da razmislim i da skapiram to ali nema veze :D nego nesto nisam video da na ovom forumu ljudi pisu o iskustvima sa devojkama, po prici burazera i jos par ljudi mnogo  su "lakse" i gluplje devojke od nasih, pa me cudi da nema toga :D
Make shit happen!

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #7 on: 05/June/2012 »
"lakse" i gluplje devojke od nasih[/b][/i], 

Sa ovim se ne bih nikako slozio jer u toj recenici polazis vec od toga da su nase devojke glupe i lake sto fakat nije istina, a da su ostale gluplje, jako je lose vredjati celokupni zenski rod a kamoli nase devojke!  :tuctuc:


Siguran sam da ce ti takav stav samo otezati i kod onih uistinu glupljih i laksih devojaka. ;)


Offline MaliDebeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #8 on: 05/June/2012 »
Sa ovim se ne bih nikako slozio jer u toj recenici polazis vec od toga da su nase devojke glupe i lake sto fakat nije istina, a da su ostale gluplje, jako je lose vredjati celokupni zenski rod a kamoli nase devojke!  :tuctuc:


Siguran sam da ce ti takav stav samo otezati i kod onih uistinu glupljih i laksih devojaka. ;)


v ufff nije trebalo tako da zvuci uopste, a i to nisu moje reci vec sam rekao da pricam ono sto sam cuo, a sto se tice devojaka, i inace celukpnog naroda sa Balkana mislim da smo dosta pametniji informisaniji i snalazljiviji od drugih u evropi i usa, za druge narode ne mogu da tvrdim jer sa njima nisam imao neku komunikaciju i kontakt :)
Make shit happen!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #9 on: 06/June/2012 »
nego nesto nisam video da na ovom forumu ljudi pisu o iskustvima sa devojkama,

To je zato jer nisi dovoljno pročitao.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=108.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline MaliDebeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #10 on: 06/June/2012 »
To je zato jer nisi dovoljno pročitao.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=108.0
procitao sam je u dahu sefe!! :) i hteo sam da pitam kad ce decko izbaciti jos prica? a najzalije mi je |Tana :(((
Make shit happen!

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: I dalje mi par stvari nije jasno
« Reply #11 on: 02/February/2014 »
iako je tema stara htio bi samo napisati da sa drogom nikako ne eksperimentirati, bez obzira ako se i o travi i jamajci radi... ne slušati tuđe priče, čuo sam od ovog da je bio stalno mrtav pijan i sl.
Došli ste prvenstveno raditi, a trenutke odmora treba iskoristiti na manje štetan način jer te kontrola lako može potrefiti i automatski letiš s broda a onda ćeš se pitati što mi je sve to trebalo. Kad završiš ugovor imaš 2mj godišnjeg i tu možeš raditi što god te je volja... iako je i tu savjet izbijegavati bilo kakve vrste droga.  ;D

"It always seems impossible until it's done"