Author Topic: KADA cu biti pozvan na ukrcaj??? ,moze li neka pomoc ili savet?!?  (Read 20237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nesha88

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Moguce da je zaradio samo toliko,ali kazi mi na kom brodu je bio tvoj drug odnosno kompaniji i preko koje agencije je otisao?Moguce je da su plate tako slabe na nekim kompanijama,ali od svega sto sam dosada cuo sa RCCL niko nije tako 'lose'prosao-upravo glavni razlog zasto zelim ici bas na tu kompaniju,cuo sam da su najprofesionalniji, i da tamo mozes najvise zaraditi.

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Javljam se opet iz sledeceg razloga.Drug mi je dosao sa broda pa sam ga sve detaljno ispitao.Ass waiter na brodu NEMA baksis i zaradjuje oko 1000 dolara mesecno.Drugar je ocekivao vise ali je ipak zadovoljan tako da ide opet tj. drugi put za nekih 6 do 8 nedelja.Finalni intervju je prosao u maju 2011 a ukrcao se 11. decembra iste godine.Iako ce mi za nedelju dana biti 8 meseci kako cekam on kaze da budem strpljiv i da ce me sigurno zvati.NIKAKO odustati.Kaze kako ce me tj.sve nas koji ovoliko cekamo sigurno zvati u toku ovog meseca.Ako nekog zanima jos nesto iz iskustva mog druga neka slobodno pita ali javno a ne na pvt.

Za to da ne asst. waiteri nedobijaju baksis, nisam 100% siguran, ali se uzima 15% od svega sto prodas i daje se tebi. Recimo, fiksna plata $50+gratuity (15% od prodaje), sto je mom drugaru sa Celebrity-ja donelo prosecnu platu od $2000. Cudno mi je to za $1000, al sve zavisi gde, sta, kako i koliki je brod.


11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Pitacu ga za naziv broda a agencija je safe cruise.Imao je i trening u Budimpesti a mi nismo zar ne?Nije isao u Miami vec u L.A.Baksis sigurno nije imao,hrana losa...navatao je ribicu iz Juznoafricke republike,provodio se,bar tako kaze,besplatna teretana i sl.Cuga u lokalima za posadu je u proseku 1 dolar.Radio je 11 do 12 sati na dan.Prate te nadredjeni tacnije znaju svaki tvoj korak.Najbitnije je to sto on kaze da sigurno necemo izvisiti i da uskoro moramo otici.Kaze da je neki lik iz Krusevca za dva meseca sa ass.waiter unapredjen u waiter.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Nesha88

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Onda ti taj ortak garant nije isao za royal ili celebrity,jer safe ne radi sa tim agencijama i ne ide se u Budimpestu na trening.A ja za te pare ne bih ni isao,imam ovde verenicu,ne zanima me toliko cuga i za*****ancija(mada nije nekad na odmet) glavni cilj su PARE !I ja imam nadu da cemo otici za par nedelj max. samo bi bilo puno lakse kad bi nas neko nesto obavestio iz agencije.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Za to da ne asst. waiteri nedobijaju baksis, nisam 100% siguran, ali se uzima 15% od svega sto prodas i daje se tebi. Recimo, fiksna plata $50+gratuity (15% od prodaje), sto je mom drugaru sa Celebrity-ja donelo prosecnu platu od $2000. Cudno mi je to za $1000, al sve zavisi gde, sta, kako i koliki je brod.

Dobivaju baksis al to ti macak u vreci. Malo ga je i rijetko se dobije. 15% vredi za bar ne za restoran a tek pogotovo asst waiter.

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Nesho kaka si zadnji put kontaktirao Dejana?Ne znam da li da mu opet saljem mail jer ocekujem isti odgovor.Mislim da je i on u situaciji kao i mi i da ceka da mu iz kompanije jave pa da onda on te informacije prosledi nama.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline diva

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
   oh,moj Bože..pa nije valjda da se toliko čeka?? ma daaaj!!!

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Ceka se ali sta da se radi?Poludeo sam od cekanja a nista iz agencije ne javljaju.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Javljam se opet iz sledeceg razloga.Drug mi je dosao sa broda pa sam ga sve detaljno ispitao.Ass waiter na brodu NEMA baksis i zaradjuje oko 1000 dolara mesecno.Drugar je ocekivao vise ali je ipak zadovoljan tako da ide opet tj. drugi put za nekih 6 do 8 nedelja.Finalni intervju je prosao u maju 2011 a ukrcao se 11. decembra iste godine.Iako ce mi za nedelju dana biti 8 meseci kako cekam on kaze da budem strpljiv i da ce me sigurno zvati.NIKAKO odustati.Kaze kako ce me tj.sve nas koji ovoliko cekamo sigurno zvati u toku ovog meseca.Ako nekog zanima jos nesto iz iskustva mog druga neka slobodno pita ali javno a ne na pvt.

Drug ti je otisao na Princess cruises, i nije pozicija ass waiter, nego ass buffet steward, a razlika u pozicijama je velika i zato tako mala plata.

Sto se Veljkovica tice, iskustvo mojih prijatelja je da ga treba zvati i smarati ne jednom u dve nedelje, nego jednom u dva dana, cak ponekad svratiti u Balkansku i castiti ga kojom kaficom  +U+...

Sa srecom ljudi :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline Nesha88

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Tako sam i predpostavljao,medutim kada bih ja probao malo cesce da ga zovem i da mu pisem on bi delovao kao da sam mu sve zivo pobio,na meilove vise ne odgovara a preko fona mi kaze 'aaa ti si onaj sto me stalno zivka i smara,nemoj to da radis nema potrebe nisam te zaboravio,shvati da je meni u interesu da vas sve posaljem' i te price mi prosipa pa ja malo oladim,ali ovi silni meseci prolaze-sto je mnogo,mnogo je!Znaci ti savetujes da ga ipak smaram toliko cesto pa makar se on ljutio zbog toga??

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Tako sam i predpostavljao,medutim kada bih ja probao malo cesce da ga zovem i da mu pisem on bi delovao kao da sam mu sve zivo pobio,na meilove vise ne odgovara a preko fona mi kaze 'aaa ti si onaj sto me stalno zivka i smara,nemoj to da radis nema potrebe nisam te zaboravio,shvati da je meni u interesu da vas sve posaljem' i te price mi prosipa pa ja malo oladim,ali ovi silni meseci prolaze-sto je mnogo,mnogo je!Znaci ti savetujes da ga ipak smaram toliko cesto pa makar se on ljutio zbog toga??

Idi na kulturan, lep nacin, budi prava slihtara, nemoj biti bezobrazan, i to je to.
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Ne shvatite pogresno ali svi mi koji smo davnih dana prosli finalni intervju imamo minimalne a mozda cak i nikakve sanse da ikada odemo na brod.
Smorio sam se zestoko zbog ovog saznanja...
Moj brod je odavno zaplovio

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Ne shvatite pogresno ali svi mi koji smo davnih dana prosli finalni intervju imamo minimalne a mozda cak i nikakve sanse da ikada odemo na brod.
Smorio sam se zestoko zbog ovog saznanja...

Necu da ispadne da branim doticnu agenciju i gospodina agenta, ali da znas da postoje ljudi koji su cekali i duze od godinu dana i na kraju su docekali i otisli... A ako nisi platio proviziju, izbor uvek imas, da odes u drugu agenciju...
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Nisam platio proviziju ali me zanima da li je moguce da vas nikada ne pozovu?
Moj brod je odavno zaplovio