Author Topic: KADA cu biti pozvan na ukrcaj??? ,moze li neka pomoc ili savet?!?  (Read 20233 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Ako si prosao intervju, vec si u bazi u kompaniji, ako si dobio garantno pismo koje ti treba za vadjenje USA vize, verovatno imas i svoj employee ID number... Tako da, nemoguce je da te nece pozvati... Budi strpljiv i cekaj, kao i svi ovde, nisi jedini :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Beks89 hvala na odgovoru.Nisam dobio pismo ali jesam dobio ID.Cekam vec osam meseci i nije problem da cekam jos ali agent mi je rekao da sad traze vise od jednog stranog jezika i sl. kao i da oni koji znaju samo engleski nece sigurno otici do kraja godine.Navodno mnogo je kandidata.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Ako si prosao intervju, nema razgola za brigu da vas nece ukrcati. To za drugi jezik ne pije vodu, jer da vam je trebao drugi jezik to bi vam trazili i regruteri na intervjuu, zar ne?

Moj savet ti je da samo mirno i strpljivo cekas...
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline PopajPGD

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Ako si prosao intervju, nema razgola za brigu da vas nece ukrcati. To za drugi jezik ne pije vodu, jer da vam je trebao drugi jezik to bi vam trazili i regruteri na intervjuu, zar ne?

Moj savet ti je da samo mirno i strpljivo cekas...

Danas kod mene na intervju-u, a nije ni glavni:

-Mozemo li da pocnemo?
Mozemo, naravno.

Drugi jezik sem engleskog koji govorite, i koji je to?


Uhvatili se za taj drugi jezik u poslednje vreme, pa to ti je.
 


Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Ima li kod nekog nekih novina?Niko nista ne pise.Da se niste svi vec ukrcali?
Moj brod je odavno zaplovio

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Niki nista.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Nesha88

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Nismo se ukrcali,jos se pracakamo na suvom...

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Pracakanje na suvom ne gine.Izgleda da mi okeana i broda necemo nikada ni videti.Mozda jednog dana kao turisti.Nemojte se ljudi mnogo nadati.Poceli su da rade na brodovima Nemci,Italijani,Spanci,Francuzi...tako da za nas nema leba.
Moj brod je odavno zaplovio

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Da li neko moze da mi kaze da li je stvar u agenciji i da li vredi pokusavati u drugim agencijama i koja je najbolja?
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Nema tu pravila, vec kako te zapadne... :) Nazalost. Moj ti je savjet da probas jos negdje ako vec nisi docekao da te pozovu a toliko je vremena proslo i ako im nisi nista platio.

Nas dvoje koji smo prosli intervju tek prije dva dana, vec smo dobili job offer i uputstvo za polaganje Wonderlica, rekao nam je da odma nakon toga ocekujemo ljekarski i vizu...

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Nisam platio nista.I meni je u pocetku sve brzo islo.Odmah dobio ID kao i mail direktno iz kompanije gde online polazes USA zakone i pravila na brodu.Takodje sam online zaradio i tri sertifikata.Dobio sam i pin za USA ambasadu kao i papire za lekarski.Medjutim problemi su krenuli 6 meseci kasnije.Navodno ima mnogo kandidata sa svih strana a poceli su na brod da odlaze i ljudi iz zapadnoevropskih zemalja koji imaju prednost jer njihov maternji jezik vredi mnogo vise od naseg.Npr. Nemac prica perfekt nemacki + engleski...
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Lutien

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ja bih ti preporucila da probas drugu agenciju, jer vidim da si se prijavio preko sea agency kod "gosp." Dejana. Iz llicnog iskustva mogu da ti kazem da doticni laze i da mu vise ne bih ni poverovala kada mi kaze da je napolju suncano dok to sama ne proverim. Ja sam prvo probala kod njega u septembru prosle godine i tako me je zavlacio do februara. Preskocio me je u novembru, nije me zvao na intervju, i dok sama nisam pocela da ga zivkam i dosadjujem nije nista uradio. Na kraju, na intervjuu mi nije rekao da mi treba diploma fakulteta za moju poziciju, i naravno ja je nisam obezbedila na sta mi je Auksie iz Royala rekla odmah na pocetku: "Slatka si ti devojka i sve, ali treba ti diploma fakulteta." Ja sam joj rekla da je imam ali nisam obavestena o tome da je trebalo da je ponesem i to sam rekla Dejanu na sta mi je on odgovorio da ja lazem i da sam nesposobna da pripremim dokumentaciju!!!!! Tako se moje putesestvije sa Sea Agency neslavno zavrsilo posle nekoliko meseci povuci potegni. Ja sam presla u Kouzon i mogu da kazem kada poredim ove dve agencije se razlikuju kao nebo i zemlja. Od aprila do danasnjeg dana sam imala treninge, intervju, dobila ugovor, datum ukrcaja i trenutno cekam 3.jul da odem na razgovor za vizu.
Sve ovo gore sto sam rekla potpisujem, zato sto je to moje licno iskustvo a ne rekla-kazala. Za Sea Agency imam samo negativno misljenje. Toliko od mene

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
ludilo, nemoj da me plasis sad kad sam bas uzbudjena  :D

Offline ludilo

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
i ja sam bio uzbudjen vise od 8 meseci pa sam se smorio.preko koje agencije si aplicirala?
Moj brod je odavno zaplovio

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Preko Employment Powera.

Receno mi je da u pon. dobijam upute sta i kako dalje.
Na intervjuu me predstavnik Carnivala pitao kada mi zavrsava ugovor u firmi u kojoj sam trenutno zaposlena i kada bih bila slobodna, zapisao u uglu moje aplikacije i nekog njegovog papira SEPTEMBAR, nakon cega mi je i Sinisa rekao da ne brinem jer su planirali Pursere za sep. i okt.  :embarrased:

A cekaj, ti si dobio sve papire, zavrsio ljekarski, izvadio vizu (jer si spomenuo da si dobio PIN, itd) i nakon toga nista? Ili jos uvijek nisi sredio nista od toga?