Author Topic: u vezi doprinosa, upisati ih iako nisu realno placeni u prosloj godini ili ne???  (Read 8522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline VelaVrata

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
postovanje i veliki pozdrav i cestitke na trudu svima ovdje koji pomazu u zavrzlami snalazenja u birokraciji i ostalim putevima sto donosi morski kruh...
u ime sina koji plovi evo vec drugu godinu na Carnivalu tu sam da nesto priupitam, a citah vas i pronasla vas u vrijeme predaje porezne prijave...

dakle, procitala sam dosta postova i sve sto je tako nesebicno ovdje http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1945 napisano sa svim linkovima, ali u 2011 nije nista novo dodano pa neznam da li se sta promijenilo

dakle, predana je porezna prijava za 2011. bez ikakvih brojki, osim duzine trajanja koja je puno vise od 183 dana, jos uvijek nije stiglo njihovo rjesenje o obvezi placanja i visini doprinosa za prvu plovidbu a on je vec na drugoj

ocekivali smo i eto stiglo je pismo kojim traze nadopunu i to obrazac EPOM i potvrdu poslodavca ili drugu vjerodostojnu ispravu

buduci da platnu listu nema istu je zatrazio i jos uvijek ceka

u vezi doprinosa, upisati ih iako nisu realno placeni u prosloj godini ili ne???

pomorski dodatak, trazi se da se upise, ali sto kad je dana vise od 183, kako se onda tretira, da li je on uvijek vrijedi 400 kn po danu

malo me zbunjuju jer traze nesto sto ako je dana vise kazu da nije potrebno...

moze pomoc? savjet...

hvala unaprijed


Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
jos uvijek nije stiglo njihovo rjesenje o obvezi placanja i visini doprinosa za prvu plovidbu a on je vec na drugoj




zar ne bi uplatnice trebale stizati odmah nakon što je prvi put prijavljen u lučkoj prije ukrcaja?
jel se dogodilo još nekome da je završio prvi ugovor bez da je ijedna uplatnica stigla a bio je naravno prijavljen na LK?

"It always seems impossible until it's done"

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
GOAT, bi, pod uvjetom da je LK poslala prijavu u mirovinsko. Moj decko dan danas nije dobio niti jednu uplatnicu jer LK nije odradila posao i on sad ceka da porezna naknadno posalje rijesenje. Ja sam sve platila, kad sam dosla isla sam na poreznu da mi tocno kazu kolko jos moram platit i ona mi je to isprintala i ja sam platila sve i pitam je jel to to, ona kaze da, da bi ja danas dobila rijesenje od porezne da sam im duzna jos za period od 1.-16.1..i to nekih 2.700 kn...nis mi nije jasno...lopovi jedni :pad:   

Vidim da tema nije aktualna al sam naletila i malo se ispucala :D

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
2.700kn za 16 dana??
nešto tu ne štima, ili ti nisu objasnili što točno plaćaš... :hmm:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 08/April/2015 »
Upravo to,nije mi jasno al cu otic s tim na poreznu pa javim.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zašto asistent konobara da plaća neke nebulozne cifre ako u ugovoru stoji da zarađuje 50$?
Ti bi trebala plaćat neku tešku siću ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 09/April/2015 »
Eee Sefe,stoji 960$,nemoj tako ;D

Znaci od 21.4 do 1.1. Sam platila 10.222 kn+ ovo od jucer kaj se odnosi na period 1.1-16.1.To zadnje mi nije jos jasno,kad saznam javim

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
eee onda ništa.

Zanima me koliko plaćaju ovi kojima u ugovoru piše da primaju 50-60$ (ne može država uračunavati u zaradu i tips, barem mislim da ne može ...  :hmm: )
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Pa svi bi trebali placati isto, sta ne, vodimo se kao hotelsko osoblje i ispadne oko 1200 kuna mjesecno... :embarrased:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
eee onda ništa.

Zanima me koliko plaćaju ovi kojima u ugovoru piše da primaju 50-60$ (ne može država uračunavati u zaradu i tips, barem mislim da ne može ...  :hmm: )

svi se oni vode kao pomoćno hotelsko osoblje i osnovica im je za obračun 2700kn bez obzira što im u ugovoru piše da im je plaća 50$. To je minimalna propisana osnovica. Našao sam na ovom forumu dok sam istraživao i excel tablicu sa izračunom doprinosa i ako se ne varam osnovica za npr kapetana je bila 7.000kn cca /ako se nekome da neka izračuna doprinose za ovu cifru)...
Šefe moraš pažljivije čitati vlastiti forum...  :D :D

"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
znam ja za to ali jedno je sta pise a drugo je sta jeste.
Pise I na zidu pi*ka pa ga niko ne j***
Ostajem pri tome da Jadroplov nema sta traziti u istoj recenici sa rjecju kruzer.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Sa Šefom se slažem u potpunosti da Jadroplov nema veze sa kruzerima, i to u savršenom društvu ne bi bilo tako i ne bi miješali kruške i jabuke ni ti bi derali pomorce maksimalno, iste pomorce koji donose teško zarađen STRANI novac i troše ga u Hrvatskoj, plaćaju poreze ovdje, Republici Hrvatskoj, piju kavu u hrvatskim kafićima, kupuju u hrvatskim trgovinama, plaćaju režije hrvatskim tvrtkama - dakle, kako kaže Ivan Direktor, potpomažu hrvatsko gospodarstvo (a time i svjetsko  :rofl: ). Ali njima je naravno draže prisilno uzimati jaja od zlatne guske koju su otkrili, što će na kraju uzrokovati da se ti isti pomorci počnu snalaziti na način da se prijave u zemljama koje su opuštenije što se tiče plaćanja poreza. Naš vrh nikad ne razmišlja na duge staze, o ničemu drugome pa tako ni o pomorcima.
Once a sailor, always a sailor.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
potpomažu hrvatsko gospodarstvo (a time i svjetsko  :rofl: ).

kako sam se odvalio na ovo ahahaha  :rofl: :rofl:

i da, slažem se i ja da je plaćanje doprinosa RH u najmanju ruku neopravdano, da ne kažem nelegalno...
Pazi apsurda da moraš plaćati doprinose za zdravstveno a udaljen si miljama i fizički ga ne možeš iskoristiti a čim kroćiš na tlo RH odnosno kad te odjave sa LK više ti ne vrijedi to isto zdravstveno nego se moraš prijaviti na zavod da ga dobiješ kao nezaposlena osoba...
čuj, mora netko poplaćati sav aparat po državnim agencijama koji godišnje troši 2 milijarde kuna (to je onaj broj sa 9 nula)...samo kod nas... :pop1:

"It always seems impossible until it's done"

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
plaćanje zdravstvenog dok smo tisućama milja daleko je potpuni apsurd, dok je plaćanje mirovinskog sasvim u redu - ali na dobrovoljnoj bazi, pošto taj isti sustav nikome od nas nije ni na koji način pomogao da pronađemo posao na brodu, nema nikakvo pravo na prisilno uzimanje djela tog teško zarađenog novca, dok drugima oprašta milijune duga. to nigdje ne vodi
Once a sailor, always a sailor.

Offline Eve29

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
plaćanje zdravstvenog dok smo tisućama milja daleko je potpuni apsurd, dok je plaćanje mirovinskog sasvim u redu - ali na dobrovoljnoj bazi, pošto taj isti sustav nikome od nas nije ni na koji način pomogao da pronađemo posao na brodu, nema nikakvo pravo na prisilno uzimanje djela tog teško zarađenog novca, dok drugima oprašta milijune duga. to nigdje ne vodi


Pazi apsurda da moraš plaćati doprinose za zdravstveno a udaljen si miljama i fizički ga ne možeš iskoristiti a čim kroćiš na tlo RH odnosno kad te odjave sa LK više ti ne vrijedi to isto zdravstveno nego se moraš prijaviti na zavod da ga dobiješ kao nezaposlena osoba...

znam ja za to ali jedno je sta pise a drugo je sta jeste.
Pise I na zidu pi*ka pa ga niko ne j***
Ostajem pri tome da Jadroplov nema sta traziti u istoj recenici sa rjecju kruzer.

Znači, isprike za ovoliki quote, ali Šef će pardonirat jer idem preksutra :plovim:

Apsolutno , u svakom zarezu se slažem s vama, i samo bi rekla da toga ima samo kod nas, Apsurdistan rules .  Onda se čude zašto muljamo na sve strane, i zašto ljudi izbjegavaju plaćanja koječega. Pa zato jer nisu normalni sa svojim nametima.

Šefe, p...čka je na plotu, ne na zidu :deda: :rofl:

Jadroplov :rofl: