Author Topic: Treba mi vaš savjet i podrška, Problem je sljede?i. Imam celijakiju  (Read 4477 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Razer

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Pozdrav,
već sam negdi ranije pisao na ovom forumu što sam i gdje sam.. No ovdje ću ponovno napisati.
Dakle ja imam 19 godina i sad bi volio upisat pomorski fakultet i jednog dana bi volio dogurat do mjesta časnika i kapetanskog mjesta (jer imam volje, ambicije itd.) Dakle od malih nogu volim more i s njim živim.

Problem je sljedeći. Imam celijakiju i nesmim jest pšenično brašno, što uključuje kolače, tjesteninu i kruh. Osim toga vid mi je -3.5 ali s naočama je super i veoma oštar. Posavjetovao sam se s mnogima ali još nemogu donit odluku. Prvo su mi ljudi pomorci dali savjete da slobodno idem na pomorski fakultet ali s time da idem pravac kruzer jer bih tamo mogao bolje baratati s hranom tj. mogao bi jesti ono što smijem i što mi neće naškoditi zdravlju.

Druga stvar je što mi neki stariji pomorci (kapetani) govore da "bježim" od pomorstva, jer bi se jednog dana mogao pokajati kao što se pokaju mnogi jer me neće ni vlastit sin/kcer  poznavati (kad ih naravno budem imao za 5-10godina ako ih budem imao  :D)

Mene zanima vaše iskustvo i što bi vi napravili na mom mjestu. Jednostavno se zamišljam na mostu, to mi je jedina želja u životu

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Treba mi vaš savjet i podrška
« Reply #1 on: 04/June/2012 »
kao shto bi se mogao pokajati kada te kcher ili sin ne budu vidjali svakih 6 ili koliko vetj mjeseci, tako isto bi se mogao pokajati jednog dana shto nisi upisao pomorski fakultet a mogao si biti na komandnom mostu.

follow your dreams, no regrets.

 ako se vidish na komandnom mostu, onda nema smisla okretati se u drugu stranu, zar ne?

 :plovim:

Offline Razer

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Treba mi vaš savjet i podrška
« Reply #2 on: 04/June/2012 »
slazem se ali da li se na kruzeru mogu zdravo hraniti (bezglutenski) kao i kod kuce.  Da li  mogu ostetiti zdravlje, da li mogu normalno raditi ako pazim..

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Treba mi vaš savjet i podrška
« Reply #3 on: 04/June/2012 »
eh sada po pitanju hrane vijest iz prve ruke nemam, mozhda bi bilo najbolje nazvati neku od lijechnichkih ustanova koje vrshe lijechnichke preglede pred odlazak na brod, mislim da bi oni imali informaciju iz prve ruke.

probaj nazvati dr. nikolica na +385 (0)51 213 605 (rijeka) obzirom da se kod njega rade lijechnichki za neke kompanije.

takodjer, probaj google, vjerujem da nisi jedini (nazhalost) sa ovim problemom a htjeo bi na brod.

sretno  ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Treba mi vaš savjet i podrška
« Reply #4 on: 04/June/2012 »
, da li mogu normalno raditi ako pazim..

Bez daljnjega. Na kruzerima imaš odličan izbor hrane.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: Treba mi vaš savjet i podrška
« Reply #5 on: 06/June/2012 »
Imas klopu kao oficir da biras kakvu god hoces kao putnik ne brini se za to oni zovu special order ima ne brini svu tu dijet hranu ,cak i poslastice gluten free
rolliin bro positive

Offline Razer

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Treba mi vaš savjet i podrška
« Reply #6 on: 06/June/2012 »
hvala :)

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Pored svega ovoga, raspitaj se i za Lasik, ako ti je samo dioptrija problem. Ako imas astigmatizan i ostale zezancije sa ocima to ipak predstavlja rizik kod te procedure.

A sto se dece tice, postoji mogucnost da ces na njima iskaljavati svoj nemir jer nisi isao na brod i makar pokusao da uspes tamo, a u najgorem slucaju, deca mogu s tobom kad nemaju skole ( zamisli samo taj raport profesorima kad pitaju "Kako ste vi proveli leto")
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline Razer

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
moja doktorica je dala potvrdu s kojom idem na lijecnicki pregled i rekla mi je samo da se ne iznenadim ako nikad ne dobijem matrikulu. Sad samo jos obavit lijecnicki i onda na faks

Offline Razer

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
evo da vas obavjestim da mi je doktorica opce medicine dala dozvolu da pohađam fakultet. Isto tako mi je rekla ako se držim prehrane bez glutena i ako sve ostane ovako da bi mogao dobiti matrikulu