Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 399649 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline okibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #105 on: 04/July/2008 »
Ljudi i ja sam prosao cuo sam se malo pre sa Alexandrom CARICOM .I meni je trazila da joj posaljem broj racuna i broj odece .
Ljudi mozda ce mo na isti brod .
Hteo bi da se zahvalim Alexandri iz joy koja mi je ovo omogucila i Sefu foruma , jer da nema ovog foruma nikad nebi mi palo na pamet da idem na brod . Sefe svaka cast za najbolji forum sve pohvale . OKIBGD.

Ljudi svaka medalja ima dve strane , dobru i losu mi smo verovali u onu dobru i ispunilo se ono u sta smo  verovali .
Isplatilo se cekanje .
Ljudi jos malo pa idemo i mi .





Oki i ja sam predahnuo kad  sam cuo da i ti ides EXTRAAAAAAA  :uzdravlje:

Brate sto nas vise to bolje jos kada bi bili svi na istmo brodu e to bi bilo EXTRAAAAAAA .
pozdrav
Dok je ovaca bice i vune . (OVCE SU ZA SISANJE ) Stara poslovica

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #106 on: 05/July/2008 »

postovani svi vi!!!
 o aleksandri sam cuo dosta ali sam sa njom i pricao dosta o brodu te se tako i spremam da krajem godine idem na brodic preko nje.

o doticnom sveti ne bi trebalo govoriti jer svaki covek dosta govori o sebi! prazno zvono neka zvoni samom sebi!

takodje ne bi se ni trebalo vredjati ni raspravljati na ovom forumu jer mu to nije svrha. govoricemo konkretno o brodu a doticni nek lupaju koliko im zelja. naravno svako ima pravo da bude ne zadovoljan ali opet naka svoje komentare kanalise nekim drugim tokom.

poz sve vas koji ste na brodu i svojim komentarima pomazete  nas koji se za isti spremamo, naravno pozzz i za sve vas koji cekate ugovore!

AntaSD

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #107 on: 06/July/2008 »
Ljudi neka wam je sa srecom...
Zhelim wam swe najbolje!!!

Nadam se da cu i ja neshto saznati uskoro...

Rider84

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #108 on: 06/July/2008 »
Dragi moji, da bio sam i video i to je to! O kojim parama mi procamo ono sto je ona meni obecavala su pare 3000-4000 hialjde dolara radio sam za 1200, i ljudi nemojte da ste naivni zar ne vidite da zbog vas koji idete jos na brodove necu da je srusim, nemate pojma da su zbog mene na brodu 7 dana bili 2 clana iz princessa na brodu da vide sta se dogadja i kako to da ljudi daju tolike pare da idu na brod sto je sve besplatno..... Potrudite se malo pi internetu trazite aplikacije sto vam daje da popunjavate sve to moze lako i vrlo jednostavno da se skine, ne budite naivni samo vam to mogu reci a alexandra da ima hrabrosti da me supci sa svima vama na intervjuu da vam donesem dokumenta i papire koje sam dobijao od nje pobegli bi ste glavom bez obzirA!!!!! I da znate da imam maximaolnu podrsku pt menagera sa broda inace je covek iz Hrvatske, i potreban je samo moj mail da zena koja nema veze sa princessom salje ljude i uzima tolike pare!!!!! Spreman sam da dodjem u sombor kada svi budete bili tamo da vam dokazem da sam u pravu i da nista ne lazem, ima par momaka ovde koji su mi slali mailove dok i sami nisu otisli na brod, a posle mi se nezvanicno izvinjavali ali ne smeju zvanicno da im kao alexandra ne bi zagorcala zivot na brodu, ljudi to je smejurija, zena je patoloski lazov i ostajem pri tome, recite mi zato bi pricao lose da nemam razlog,      neznam si sam, vidim da se trudim oko vas da vas postedim koji ste zaslepljeni njenim lazima i sine, sreco, cico maco ja vas volim kao svoju decu, vi ste svi meni dragi, ja jos jedino skidam kapu zato sto je jedna od pametnijih zena na svetu to odgovorno tvrdim, samo sto je sve to usmerila na prevaru ljudi i na njihove snove na sta je najlakse upecati somove medju kojima sam i ja!!!!!
Recite ko je tako ocajan da ode od porodice i svih koje voli i koji vas vole da radite kao asistent buffet stewart za 700 dolara, ili kao buffet stewart za 900-1100, ili kao junior waitter za 1600-1800! E vidite ako odete kao assisstent trebate provesti barem 3 ugovora do junior waittera, za smesne pare a kada postanete to i da radite u restoranu xaxa vi ste roblje, ali videcete!!!!! Zelim vam sve najlepse ali ako ovako nastaviite da pljujete po meni zapitajte se da li ce jos neko otici na brod sto ceka ovde jel mi treba manje od 7 dana da sve zaustavim!!!!!! HVALA i nadam se da mi ne verujete jel mi treba samo jedan razlog da to uradim!!!! A ako ste stvarno zainteresovani pisite na svetacar2004@yahoo.com sve cu vam  objasniti i razjasniti!!!! Pozdravljam vas i zelim sve najbolje!!!! CIAO

tika

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #109 on: 06/July/2008 »
za Svetu: decko, ti si zaista, zaista zloban, bolestan i neuracunljiv. Nezasluzujes nijedan sekund ni jedno slovo nicijeg truda vise ovde. Pljujes zenu koja te je poslala na brod.
 Porodica Kljajic

Rider84

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #110 on: 06/July/2008 »
Draga alexandra bas je lepo sto koristis dete od 14 godinica ili koliko vec da bi me pokazala u losem svetlu, koji je razlog da ne smes da mi odgovoris na mail, nego zoves meni blize ljude da me mole da oprekinem da pricam istinu o tebi i o prevaram kojima se bavis, a za pare koje mi nisi duzna setise da si me zakinula za barem 200 evra, i to u zadnjem trenutku a imam i sve priznanice i uplate koje si izvrslia, mislim da si pametna ali ja sam ipak malo pametniji, reci ljudima zasto te je royal otkacio, zasto su te madjari otkacili zato sto su ljudi svesni da si prevarant, i ko ti je spasao d*** u somboru na treningu?"??
Ali ne zato sto te volim nego da bi ja otisao na brod, A janos je bio spreman da ide kuci, ponavljam zakazite mi datum i vreme posle 20og jula kada mogu da se vidim sa svima vama da vam donesem sve papire i pokazem sve mailove od drugih agenata na kojima kazu da je alexandra LAZOV, ali tim recima, i da ne zele da saradjuju sa njom, a pitanje je vremena kada ce i ovde puci! A da i sedecemo u tom lokalu gde smo bezbroj puta sedeli nas milion cekajuci da nam vrati pare i gde je pljuvala po doticnoj gospodji koja drzi taj lokal ali nikada se nisam bavio abrovima pa necu ni sada i ona zna da sam joj uvek zatvarao usta kada je pocela da ogovara nekoga, a zapitajte se da li sam namerno zkasnio na avion, a to da mi je ona sredila kartu, xaxaxaxa setao sam po NY kao kralj, cekao da se otvori kompanija u LA pozvao ih objasnio da mi je otisao avion i poslali su mi nove detalje leta, vrlo lako, nikada mi niko i nije spomenuo to!!!! Ako si hrabra da saljes devojcicu ciju si majku pljuvala milion puta i sramota me da izgovorim reci koje si spominjala kada ste bile u svadji nices i hrabra da me pozoves na sledeci intervju i kada budu svi ovi ljudi kod tebe ja cu a posto mogu o tvojim prevaram da pricam 3 dana, skraticu na samo 2 sata ali najbitnije ionako sve ce to od  13-og februara 2006 kada sam ti dao novac do dana kada sam se vratio sa broda uskoro osvanuti na internet stranici uz podrsku nisi ni svesna kojih tvojih mornara! Ali zelim da pogledam u oci sve te ljude koji me pljuju a ni ne znaju ko sm osim iz tvojih prica, ko moze da veruje zeni koja se kune u decu svoju i laze u oci a Pitaj bubala kada se to desilo kada si ostala u Madjarskoj sa nama, i o tome cu sve da kazem, i trebas da me se plasisi ali ne sto sam jak, lep, visok, zgodan, lud vec zato sto te imam u saci!!!! A i ti to znas!!!
Zato si me i ljbila u d*** svaki put kada ti je bila frka!!!! Samo sto sada nisam vise na tvojoj strani i ako imas hrabrosti da me pljujes imas imoj mail i moj tel pa mi mozes sve reci u oci a ne slati neke napacene duse koje misle da ces im pruziti bolje sutra da me pljuju!!!! XAXAXAXA ironija jel sam i ja to mislio!!! Veruj mi da imam vise spijuna od tebe i da sam informisaniji 3 puta od tebe samo sto volim da te pecem ovako, ali veruj mi puca Joy agencija vrlo brzo!!!!!!!!! Kisssssss

AntaSD

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #111 on: 07/July/2008 »
Naravno krle cim saznamo idemo svi .

Hvala brate . Zasta ti ides ?



Ja idem za snimatelja... Mislim, nadam se...
Josh uwek chekam ugowor...
Poslao sam lekarski i sada mi rekoshe da chekam...

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #112 on: 10/July/2008 »
Dear Alexandra,

I am looking for good candidate (female) for the position as

Receptionist for the ship MV VISTAMAR on July 24th in Hamburg/Germany.

Swiss Contract a salary of EURO 1.000,+tips

 German/English Skills, Computer skills.

 Do you have possible candidates?

 Kindly advise.

 Thank you + best regards,

Elisabeth
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

COOkie

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #113 on: 10/July/2008 »
Pozz Tika
Ja sam konkurisao ove godine za recni i prosao interview pa su me zvali iz employmenta i rekli kako  ne pustaju Srbe ove godine zbog kosova.
Zamolio bih te samo da mi javis malo detaljnije kako ti je majka otisla i kakav joj je posao,zarada jer sam i ja aplicirao za poslasticara...
Hvala

tika

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #114 on: 10/July/2008 »
 Ne znam za tu pricu da ne pustaju Srbe na recni, mozda samo ti iz Zagreba, posto je jako puno ljudi otislo na nekoliko kompanija iz Srbije, medju njima i nasa mama. Koliko ja znam ima ljudi sa ovog foruma koji su otisli na recne, a iz Srbije su.
   Moja majka je otisla preko joy agencije sto nije uopste cudno, nasa poslasticarnica i ta agencija su u istom poslovno trznom prostoru.Mama nije morala daleko da trazi:).Ja skoro i ne znam nista o drugim agencijama, sem sto procitam na netu. Mama mi je otisla 3.maja, ukrcala se u Budimpesti, stalno smo u kontaktu, ima net u kabini. Plata joj je u evrima, oko 1300+baksis koji deli cela posada jednako na kraju svakog kruza, o njenom brodu znam, za ostale ne. Pitaj agenciju za detalje.Ide jos staz, zravstveno i sva ta osiguranja koliko ja znam.Puno radi, ali ima i slobodnog.Ona je pastry lady, tako joj pise na tom njenom ugovoru, poslasticarka je, pravi kolace, torte i sta ja znam vec sta.Valda sve sto se pravi za dezerte.Neke kremove i tako to. Mi pricamo o drugim stvarima kad se cujemo, ne samo o poslu.

Micho1963

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #115 on: 16/July/2008 »
Evo reci cu vam ja iz prve ruke. Ako vam nije sila ili muka, nemojte ni pomisljati na rijecni brod, zato jer je korupcija, rasizam i mito prvi i jedini nacin poslovanja tih brodova. Ja sam radio za Americku kompaniju (nije vazno koju). Bio sam Maitre D' i kao takav imao placu od 1800 Eura. Kapetan koji je Njemac i lopov nad lopovima kao i oficiri kojima je placa u prosjeku preko 3000 eura takodje djeli napojnicu sa konobarima koji dobiju placu oko sa napojnicim oko 1300 eura mjesecno, a to po pravilu kompanije ne smije, a takodje i dio novca koji (tipsa) koji ide u zajednicku kutiju, hotel direktor odvaja za toboznje potrebe posade da bi od toga kasnije ili isao na pivo ili kupovao cvijece za restoran. Nerijetko sam morao dati svoje novce da se kupi jos tomato juice-a, ili necega sto ljudi zele. Radi se do nesvjesti, a optprilike dva konobara posluzuju jednu stenicu od 50, 60 ili 70 ljudi, pri tome se na tim brodovima tolko daju otkazi da u novi konobari na brodu gotovo svaki dan, pa se ti misli raditi stanicu od toliko ljudi sa novajlijom. Uglavnom ja se ne bih vratio niti kao vlasnik kompanije jer bi me bilo sramota ljudima pogledati u oci. Sto se tice Srba (ja sam Hrvat). Njih primaju na brodove, ali u zemljama gdje im je potrebna viza ne pustaju ih van sa broda, pa ljudi moraju camiti na brodu dok se drugi zabavljaju vani.

tika

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #116 on: 16/July/2008 »
Apsolutno nije tacno da ljudi iz Srbije ne izlaze sa brodova!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nasa mama se javlja iz svake luke u koju pristane, istina ona je na svajcarskoj kompaniji, ne na americkoj na kojoj ste vi bili

cruiser

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #117 on: 16/July/2008 »
Pozdrav mornari, ja sam skoro dosao sa 8 mjesecnog cruisa na Carnival Fascination-u. Radio sam kao assistant waiter.Radio sam do 16 h dnevno, sa malim pauzama od 30 minuta i poslije rucka sat i pol. Slobodno nisam imao prvih cetiri mjeseca. Ali bez obzira na to sve covjek se navikne, ako zeli da nesto zaradi i sam sebe ubjedi da to moze nadje se i nesto lijepo u tom svemu. Ja sam bio na brodu koji je imao cetvero dnevni cruise, sto je veoma dobro zbog stalnog vracanja u Majami koji je bio maticna luka i ukrcavanja novih gosti i radinika. Brod u decembru mjenja maticnu luku i ona ce biti Jacksonvilu. Sada hocu da idem na rijecni brod i vec sam predao papire, ovoga puta cu aplicirati za bar waitera, moze li mi neko reci kakva je plata za bar waitera i radno vrijeme, nezavisno od broda, znaci neki prosjek. Moze li se zaraditi ili da se opet varacam na cruiser. Molim vas da mi odgovorite, pozdrav.  

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #118 on: 16/July/2008 »
Evo reci cu vam ja iz prve ruke. Ako vam nije sila ili muka, nemojte ni pomisljati na rijecni brod, zato jer je korupcija, rasizam i mito prvi i jedini nacin poslovanja tih brodova. Ja sam radio za Americku kompaniju (nije vazno koju). Bio sam Maitre D' i kao takav imao placu od 1800 Eura. Kapetan koji je Njemac i lopov nad lopovima kao i oficiri kojima je placa u prosjeku preko 3000 eura takodje djeli napojnicu sa konobarima koji dobiju placu oko sa napojnicim oko 1300 eura mjesecno, a to po pravilu kompanije ne smije, a takodje i dio novca koji (tipsa) koji ide u zajednicku kutiju, hotel direktor odvaja za toboznje potrebe posade da bi od toga kasnije ili isao na pivo ili kupovao cvijece za restoran. Nerijetko sam morao dati svoje novce da se kupi jos tomato juice-a, ili necega sto ljudi zele. Radi se do nesvjesti, a optprilike dva konobara posluzuju jednu stenicu od 50, 60 ili 70 ljudi, pri tome se na tim brodovima tolko daju otkazi da u novi konobari na brodu gotovo svaki dan, pa se ti misli raditi stanicu od toliko ljudi sa novajlijom. Uglavnom ja se ne bih vratio niti kao vlasnik kompanije jer bi me bilo sramota ljudima pogledati u oci. Sto se tice Srba (ja sam Hrvat). Njih primaju na brodove, ali u zemljama gdje im je potrebna viza ne pustaju ih van sa broda, pa ljudi moraju camiti na brodu dok se drugi zabavljaju vani.

covek je sve lepo na pisao nemam sta dodati....samo sto ja radim za drugu zemlju
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #119 on: 16/July/2008 »
 

RIVER GOING VESSELS

River cruise ships are going on European Rivers such as the Danube or Rhone and between Amsterdam and Budapest. 
There are about 80-200 passangers on these ships and the crew's number is about 35-85. The contracts last for a season, usually from March to November every year. The crewmember shares his/her cabin with one or two other crew members. Meals are provided.
Everyone who is planning to work on a river ship must have a good command of the English or German knowledge and have previous working experience.

WORKING TIME
You are expected to work seven days a week, about 10-12 hours every day. There are no free days but maybe some free hours you can relax.

HOW TO APPLY
The cruise companies usually held interviews in January and February in our office. We preselect people to attend these interviews.
So the first step you can do is to fill our online application form and send your additional documents to our office.
These documents are the followings:

-your cv
-2 passport sized photographs
-relevant references
-copy of relevant diplomas and certificates
-copy of your passport
-a criminal record check

POSSIBLE POSITIONS AND SALARIES

COOK
-cook certificate+experience+good language knowledge
- basic salary: 800-1650€

WAITER/WAITRESS (Chef de Rang)
-experience+ excellent language knowledge
-basic salary: 700-1300€

ASSISTANT WAITER/WAITRESS (Commis de Rang)
-experience+good language knowledge
-basic salary: 700€

BARTENDER
-experince gained on a ship or abroad+ good language knowledge
-basic salary: 900-1500€

BARWAITER/BARWAITRESS
-experience+ good language knowledge
-basic salary: 700-800 €

CABIN STEWARDESS
-4-6 months chambermaid experience+ good language knowledge
- basic salary: 650-1200 €

KITCHEN CREW/CLEANER
-be able to carry heavy items, conversational level of English or German
-basic salary: 650-950 €

RECEPTIONIST
-experience gained in a hotel reception, knowledge of softwares like Fidelio + excellent language knowledge
-basic salary:900-1200 €

NIGHT AUDITOR
-relevant experience + good language knowledge
-basic salary: 700-1200 €

PASTRY CHEF
-pastry diploma + experience + good language knowledge
-basic salary :1000-1650 €

BAKER
-baker diploma+ experience + good language knowledge
-basic salary: 1000-1300 €

Izvor: http://www.crew.hu/webset32.cgi?Crew_agency@@EN@@30@@186213027
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)