Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 398000 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #15 on: 23/March/2008 »
Grand circle travel na prodaju: bostonski business journal javlja da su vlasnici „grand circle corp“ odlucili  prodati , koji nastupaju pod imenom“ grand circle travel“ u europi, svojih  15 rijecnih brodova. povalce se iz tog businessa a isto prodaju corporaciji „court square capital partners“ iz new york-a, no, pored svega zele zadrzati 30% akcija. Preuzimanje treba da se desi u februaru 2008.
U rijecnoj floti GCT-a nalaze se:
MS BIZET, MS CHARDONNAY, MS DEBUSSY, MS PROVENCE, MS RAVEL, MS RIVER ADAGIO, MS RIVER,ANUKET (egipat), MS RIVER ARIA, MS RIVER CONCERTO, MS RIVER HARMONY, MS RIVER, MELODY, MS RIVER RHAPSODY, MS RIVER SYMPHONY, MS TIKHI DON (Rusija), MS ROSSIA (Rusija)
……………………
Online aplikacija:
http://www.gsellundpartner.ch/dynasite.cfm?dsmid=77006&dsrandom=811162&dsreceiver=
imaju flotu od 13 rijecnih brodova koji su 50%-50% namjenjeni za iskljucivo njemacku govornu populaciju dok drugi za americku i englesku populaciju.
.......................
Online aplikacija:
http://www.ihs-management.com/
.........................
Online aplikacija:
http://www.vikingstaff.com/wsJobs.aspx?l=de
.......................
mislim da je produktivnije ici preko domacih agencija nasuprot online apliciranja pa makar doticni uzimali proviziju, naravno, izuzimajuci kvalifikovani kadar sa dugogodisnjim iskustvom u datom poslu....
........................
Za mihajla021: sory. Tek sam sada primjetio tvoje pitanje....nemam brata.

Offline leteci hrelja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #16 on: 23/March/2008 »
moj ugovor za recni koji propao zbog bisera koji su bili na velikom mitingu i nasim politicarima koji su uspeli da mi sjebu izlaz iz fuking Srbije puno hvala inace ugovor potice od gospodje aleksandre iz agencije JOY iz Sombora kome nije sta jasno neka mi se javno obrati!!!!

brate ajde  pojasni malo tvoj problem sa ugovorom, zasto je propao?... tj kakav je uticaj imao miting u bg sa vizom?...
interesuje me iz razloga sto i ja cekam radnu vizu, predao sam ugovor os scylle...
poz

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #17 on: 24/March/2008 »
moj ugovor za recni koji propao zbog bisera koji su bili na velikom mitingu i nasim politicarima koji su uspeli da mi sjebu izlaz iz fuking Srbije puno hvala inace ugovor potice od gospodje aleksandre iz agencije JOY iz Sombora kome nije sta jasno neka mi se javno obrati!!!!

brate ajde  pojasni malo tvoj problem sa ugovorom, zasto je propao?... tj kakav je uticaj imao miting u bg sa vizom?...
interesuje me iz razloga sto i ja cekam radnu vizu, predao sam ugovor os scylle...
poz

Pa Hrelja majku mu, jel to bas toliko tesko povezati. Jel se secas koja je ambasada stopirala izdavanje viza tih dana??? :)

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #18 on: 24/March/2008 »
moj ugovor za recni koji propao zbog bisera koji su bili na velikom mitingu i nasim politicarima koji su uspeli da mi sjebu izlaz iz fuking Srbije puno hvala inace ugovor potice od gospodje aleksandre iz agencije JOY iz Sombora kome nije sta jasno neka mi se javno obrati!!!!

brate ajde  pojasni malo tvoj problem sa ugovorom, zasto je propao?... tj kakav je uticaj imao miting u bg sa vizom?...
interesuje me iz razloga sto i ja cekam radnu vizu, predao sam ugovor os scylle...
poz

nasi povukli ambasadora nema veze ovo sa tobom ja sam trebao u holandiju....malo sam komplikovan slucaj
na glupa pitanja neodgovaram !!!

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #19 on: 26/March/2008 »
karte plovidbi rijecnih brodova:

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #20 on: 26/March/2008 »
slijedece:

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #21 on: 27/March/2008 »
iskustvo jedne njemice (2004 godine) na poziciji cabin stewardess-e , rijecni brod

zelja mi je bila oduvjek raditi na nekom od cruise liner-a. kada sam napokon dobila sansu se zaposliti na jednom od rijecnih brodova nisam se dvoumila ni malo pa sam prihvatila priliku pomislivsi da mi je to odlicna prilika sakupiti iskustvo za kasnije zaposlenje na nekom od cruise liner-a.
sa ovim iskustvom vam zelim prenjeti moje dozivljaje kako je to raditi na jednom brodu.

alternativa cruise liner-a
ok.priznajem da se ranije sa prizmom podsmjeha govorkalo o radu na rijecnim brodovima kada bi se isti uporedjivali sa cruise liner-a. medjutim, u medjuvremenu se na tom polju mnogo nesto izmjenilo gdje je ponuda porasla a i destinacija je bilo sve i vise tako da covjek danas moze vidjeti cijelu evropu. najomiljenije rijeke su ipak rajna, dunav (ukljucujuci; rajna-maina-dunav, npr. amsterdam-budimpesta),rhone i seine, po i elba. licno sam plovila elbom i dunavom.
U zavisnosti od velicine rijecni brodovi mogu zaprimiti izmedju 40 i 180 putnika. sezona traje uglavnom od marta do novembr/decembar/januar. posada broda je u vecini slucajeva izmedju 18-35 godina starosti i dolaze i svih krajeva evrope.

the job
Zelim na svom primjeru prikazati - nalazila sam se na mjestu cabin stewardess-e (odjel; housekeeping) – kako mi je tekao jedan radni dan.  posao je zaista tezak i u pravilu je svih 7 dana u sedmici radno i to do 70h /sedmica.
1.smjena
dorucak za goste je u 07.30h, pocetak mog radnog vremena bi tada bio 30 min ranije, dakle, u 07h. ako bi ponekad dorucak bio u 06h tada bi zapocinjala u 05.30h. u tom vremenu se morao ocistiti  salon, sala kao I sve javne prostorije. poslije toga bi iskoristili trenutak da zdusimo u odredjenu prostoriju da ispusimo po cigaretu nakon koje bi zapocinjali sa ciscenjem kabina za goste. Svaki-a  stjuardes – a bilo nas je cetvero – je morala ocistiti dnevno 14 putnickih kabina dok se ne bi putnici vratili sa izleta na rucak koji bi se u vecini slucajeva organizovao od 12-13 casova. dakle, dovoljno vremena da se uradi posao no zasto isto nismo stizali u vecini slucajeva to je vec druga prica. poslije obaveza sa kabinama imali bi smo slobodnog vremena do 15h gdje bi vec morali raditi na pripremi za “teatime” odnosno “kafa I kolac” gdje bi na kraju morali i posluziti goste u salonu istim. kasnije sam doznala da na drugim brodovima posluzivanje radi iskljucivo bar personal a nikako cabin stewardess-i. nakon posluzivanja kafom i kolacem oko 17-17.30h bi dobili kratku pauzicu koja bi trajala do vecere koja pocinje od 18 do 19 casova. od tada bi zapocinjao nas vecernji servis koji bi ukljucivao djeljenje po kabinama dnevne aktivnosti za naredni dan, kabine spremiti za pocinak gostiju, itd. napokon bi poslije vecere imali slobodno do naredne jutarnje smjene.

To je bila moja omiljena smjena i ne samo moja, naravno, zbog tog sto smo imali nekoliko trenutaka odmora izmedju ...medjutim, postojala je i druga smjena...

2.smjena
pocetak rada kao i sa 1.smjenom. razlika se sastojala u tome sto je jedna od cabin stewardess-a morala nakon ciscenja kabina biti u vrijeme rucka tacno u kuhinji na ispomoci oko pranja posudja. sasvim logicno da se jedna osoba za vrijeme rucka i vecere nije mogla sama izboriti sa tolikim posudjem prema tome je morao neko uskociti i to od nas ( pranje posudja, poliranje besteka, pospremanje posudja itd.)opet bi napomenula da na drugim (vecini) brodovima od starta postoje dvije osobe koje se brinu oko pranja posudja tako da na ispomoc ne treba housekeeping. ali, otom potom. svakako da se trebalo i za vrijeme vecere na ispomoc u praonicu – tako smo nazivali taj odjel – otici. tako da je zavrsetak smjene, u zavisnosti od trajanja vecere, bio izmedju 22 – 23 casova. Pauza bi se desila samo izmedju rucka i vecere. Ako bi se dorucak desio u 06h a na nesrecu nekog od nas da zapocne tu smjenu tada ...dobro vece (njemacka izreka...dan gute nacht.) tada bi slijedio 20-satni radni dan.

tu smjenu smo svi skupa mrzili ali se morala izvrsiti. dobro u svemu tome je pa sam, za sebe i moju najbolju radnu koleginicu, sa hotelskim managerom sklopila deal tako da smo nas dvoje pretezno odradjivale 1 smjenu. druge dvije radne koleginice – malo starije – mrzile su vrijeme „tea time“ tako da su i svojevoljnjo preuzimale 2.smjenu.

vjerovatno ce se neko upitati : zasto neko preuzima 20-satnu smjenu za tako malo novaca. Doista nam je bila mala plata. dobro, dobivali smo i baksis sa kojim bi izlazili na 1000,-eura neto. ali na osnovu koje cijene?
nakon tri mjeseca  sam dala otkaz gdje sam morala slusati kako mi se govori da grijesim sa otkazom, da sam ovdje zaradjivala super novac u odnosu na radne obaveze i da mi je u glavi samo „party...party..“ medjutim, sada, poslije ovog iskustva mogu birati brod.

hvala za vase interesovanje
belisana

slobodan prevod sa:
http://www.ciao.de/Arbeiten_im_Ausland_Tipps_Tricks__Test_2762375
---------------------------------------
Sta reci na osnovu ovog iznesenog. Mislim da se ne treba bojati rada (pogotovo mladji ljudi) a za podneblje balkana ovo je izvrsna, za ovu vrstu zaposlenja, plata.



Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #22 on: 27/March/2008 »

@mihajlo021
Jel znas koja se radna mesta nude? Jel sam dobro razumeo da je to jedan isti brod za sve intervjue.Reci malo vise ako znas.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #23 on: 27/March/2008 »

@mihajlo021
Jel znas koja se radna mesta nude? Jel sam dobro razumeo da je to jedan isti brod za sve intervjue.Reci malo vise ako znas.

boki vreme ti je mrdnes guzom! ovo je intervju za vec ljude koji su priljavljeni i trazi se jos 150 komada dusa :) ako vec ovde nemas posla mrdni guzom po tom pitanju nece nista ti padne sa neba ja zacrto sebi bmw 520d sa dodatnom opremom koji kosta 55 k evra ili ti kao dovsoban stan u ns za 2,5-3godine kad ces ti ovde boki mkoj to zaraditi nikad ako neradis u osiguranju ili kao narodni poslanik, posto nevolim da varam ljude opcija odtpada, nevolim politiku opcija b otpada, zanci uzimam stvari u svoje ruke idem napolje gde se ceni rad i trud gde ti mozes da napredujes a ne da drzis glavu u pesku radio neradio svira mi radio ljudi mrdni te guzicom ako ocete normalno da zivite ili bolje receno ako ocete hleba posle 15 u mesecu evo vam sansa !
Nemoj gledas kako zivot prolazi pored tebe jel nece da te ceka moze samo da produzi.... a ti gledas u strob(plafon )... oces stan auto neku perverziju od auta zaradi ga vise ces ga ceniti nego ono sto su mu mama i tata kupili boze moj!!! na karju karajeva obezbedi svoju familiju za neki kao lagodan zivot....Nikom nepada sa neba osim pojedinaca...verujem da nisi u toj grupi...dovoljan je jedan poziv koji ce ti promeniti sudbinu....
na glupa pitanja neodgovaram !!!

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #24 on: 10/April/2008 »
...nije samo da se penzioneri vrte po rijecnim brodovima...

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #25 on: 11/April/2008 »
Pozdrav svima, imao bih par pitanja za vas, naime nedavno sam stupio u kontakt sa Aleksandrom iz Joy-agency i trebao bih ici na intervju 18og u Beogard, aplicirao sam za poziciju konobara pa vas pitam koliko ce to tesko biti? Od ceka se intervju sastoji?Kakva su pitanja? Da li ima neki test ? Koliko se temeljno trebam spremiti? Inace engleski mi je odlican pa se toga ne plasim ... Mislim da je u pitanju Tetra marine .... Ovo mi prvi put pa se nadam da je bolje resenje recni brod nego prekookeanski... Hvala unapred....  -()-

nije tetra nego tatra marin
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #26 on: 11/April/2008 »
ekipa koja dolazi 18 u novi sad a neznaju gde je luka u NS nek ostave pp da vas povedem da neplacate taksi za djabe... ili nek posalju mail...(ako Vam intrevju bude u NS tako meni nagovesteno) Puno srece svima 18 i neznam jos kog datuma sa srecom ljudi, samo opusteno izgleda da idete na brod na kom smo mi imali intervju...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #27 on: 11/April/2008 »
 oT  oT Hvala Mihajlo!! Poslusacu te i procitati sve o tome...   +U+ Znaci samo mi je sreca potrebna, cv mi nije los, iskustva imam pa se nadam da cu otici na brod, koliko cujem ako prodjem intervju treba mi sengen viza i  nadam se da to ide dosta brzo tj da mogu uskoro mozda do kraja meseca i biti na brodu !? !? Pozdrav !!!!
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #28 on: 11/April/2008 »
oT  oT Hvala Mihajlo!! Poslusacu te i procitati sve o tome...   +U+ Znaci samo mi je sreca potrebna, cv mi nije los, iskustva imam pa se nadam da cu otici na brod, koliko cujem ako prodjem intervju treba mi sengen viza i  nadam se da to ide dosta brzo tj da mogu uskoro mozda do kraja meseca i biti na brodu !? !? Pozdrav !!!!

treba ti radna trazitna viza koja se dobije SR Nemacke pomaze ako imas HR putovnicu jel ces je dobiti brze nego sa srpskim pasosom...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

peedja40

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #29 on: 13/April/2008 »
Pozzz svima, ja sam prvi put na forumu ovakve vrste. Imam jedan problem ako bi neko hteo da mi pomogne naime ja i moj drug bi isli trbuhom za kruhom odnosno probali bi da radimo na putnickom brodu nebitno dali je recni ili prekookeanski, prica se vrti na par agencija ali nikako da neko ostavi broj od Alesandre a kad zovemo u Sea agenciju niko se ne javlja. Moze li neko da mi posalje na koji nacin da kontaktiramo te agencije. Unapred zahvalan peedja40. Moj mail je peedja40@yahoo.com