Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 399659 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #30 on: 16/April/2008 »
 Pozdrav... E jbg nemam Hrvatski pasos, ali kako cujem treba mi 5 radnih dana da cekam da bih dobio vizu, nadam se da je to tano !? Posto vidim da su mnogi ispustili ukrcavanje bas zbog vize... A ja idem 22og ovog meseca na intervju u Bg tj u luku  u  9 sati, da li ima jos neko da ide , idem na inatervju na poziciju konobara !? E imam jos jedni pitanje da li proveravaju cv tj da li proveravaju gde smo radili !? I da li neko zna nesto u vezi plate ja cujem razne verzije ali kolika bi bila kao idem prvi put!? I da li na recnom brodu postoje pozicije pomocnik konobara ili samo konobar!? To pitam zbog konkurencije tj da znam kakve su mi sanse 22og ... Hvala unapred !!!!  :uzdravlje:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #31 on: 17/April/2008 »
Pozdrav... E jbg nemam Hrvatski pasos, ali kako cujem treba mi 5 radnih dana da cekam da bih dobio vizu, nadam se da je to tano !? Posto vidim da su mnogi ispustili ukrcavanje bas zbog vize... A ja idem 22og ovog meseca na intervju u Bg tj u luku  u  9 sati, da li ima jos neko da ide , idem na inatervju na poziciju konobara !? E imam jos jedni pitanje da li proveravaju cv tj da li proveravaju gde smo radili !? I da li neko zna nesto u vezi plate ja cujem razne verzije ali kolika bi bila kao idem prvi put!? I da li na recnom brodu postoje pozicije pomocnik konobara ili samo konobar!? To pitam zbog konkurencije tj da znam kakve su mi sanse 22og ... Hvala unapred !!!!  :uzdravlje:

idemo redom intervju nije 22 nego 24 :P prica ti covek koji upoznat sa svim koji primljen(cekam ugovor ovih dana :sprda:)  na taj isti brod gde ti ides na intervju, cv neznam sta rade sa njime manje bitno u ovj prici , plata je 1220-1260e plus tips koji covek objasnio koji je oko 800 evra per month, nepostoje pomocnici postoje samo konobari...
8 u sali za rucavanje i 3 za sankom... viza neznam kako ide ali trebalo bi 5 radnih dana...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #32 on: 17/April/2008 »
Hvala ti Mihajlo na informacijama .... Evo ti moj mail  krle013@yahoo.com  pa mi ostavi broj tvog mobilnog da bih mogao da te okrenem danas u toku dana ,tamo oko 4 pola 5, hteo bih jos nesto da te pitam ....  H :uzdravlje:vala .. POZzzzzz
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #33 on: 17/April/2008 »
Hvala ti Mihajlo na informacijama .... Evo ti moj mail  krle013@yahoo.com  pa mi ostavi broj tvog mobilnog da bih mogao da te okrenem danas u toku dana ,tamo oko 4 pola 5, hteo bih jos nesto da te pitam ....  H :uzdravlje:vala .. POZzzzzz

mobilni ne ostavljam imas mesenger imas msn ili skajp kontaktirajm tu pa cu prceniti dal treba ti dam mob ili ne ok ?
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #34 on: 17/April/2008 »
Pozzz svima narocito Mihajlu.... Pa dobro ako neces da mi pustis broj mobilnog imam jos par pitanja za tebe.. Citao sam onaj deo foruma o intervju ali mi nije bas najjasniji , koliko kontam ti si bobio poziciju konobara ili !? Sta su te konkretno pitali, da li trebao nesto da demonstiras!? Svakako plata je super, verujem da se puno puno radi ali ipak mi smo tamo zbog toga a naravno i da bismo nesti novo videli!? Da li mozda znas koliko kadidata ima za sada na pozicuju konobara za 24ti ? Ako potpises ugovor kada bi trebao ti da se nadjes na brodu ako naravno sve bude islo po planu!? POZzzz Mozda malo vise zapitkujem ali ja sam relativno nov u ovoj celoj prici i nadam se da cu otici uskoro na brod posto imam veliku zelju!!!  :uzdravlje:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #35 on: 18/April/2008 »
Pozzz svima narocito Mihajlu.... Pa dobro ako neces da mi pustis broj mobilnog imam jos par pitanja za tebe.. Citao sam onaj deo foruma o intervju ali mi nije bas najjasniji , koliko kontam ti si bobio poziciju konobara ili !? Sta su te konkretno pitali, da li trebao nesto da demonstiras!? Svakako plata je super, verujem da se puno puno radi ali ipak mi smo tamo zbog toga a naravno i da bismo nesti novo videli!? Da li mozda znas koliko kadidata ima za sada na pozicuju konobara za 24ti ? Ako potpises ugovor kada bi trebao ti da se nadjes na brodu ako naravno sve bude islo po planu!? POZzzz Mozda malo vise zapitkujem ali ja sam relativno nov u ovoj celoj prici i nadam se da cu otici uskoro na brod posto imam veliku zelju!!!  :uzdravlje:

elem idemo redom uzvracam pozdrav
broj telefona ima njih neznam ni ja koji broj vise nisam mogao ni da jedem a da mi nezvoni mob zato kao nedam :D
prijavio sam se za konobara prosao sam intrevju primljen sam i ocekujem ugovor...ocekujem ove sledece nedelje iskreno ti kazem neznam, nebi da te lazem ali sam otkrio sitnicu koja se zove lekarski koji treba platim 150 evra ali ima se moze se...(osim ako zanemarimo omanji zastoj srca zbog te male sitnice ), pa ovako danas je dobila jedna devojak samnom koja bila samnom dobila je ugovor ide 11.maja , na intervju smo bili nas troje sve skupa 10 recenica smo progvorili... od toga vredno pomena jeste bilo ime prezime i pozicija ja sam zbog mog imena zavrsio kao majkl (covek je imao smisla za humor ) i pitao nas je kolke su nam sadanje plate i kad smo rekli on je pitao per week no ser per month nasta samo nasmejao...inace idem duninig room jel sam bio prof konobar do pre nekoliko godina ili ti dve, o kfalifikacija da odgovorim nekom ko me je pitao za to , ostavljamu sam da proceni skoli sam zavrsio kao djak generacije i dve godine sam predvao praksu u jednom restoranu...engelski sam ucio 14 godina... pa sad nek proceni svako kakv sam ja ugostutelj... sve sto zanima slobodno pitaj ovde neujedam ja osim ako me dobro neiznerviras...  :uzdravlje:

24 imate intervju vas 20 kolko ja imam informaciju ali kuvari i moja draga drugarica loka, loko veika cmoka jubite tvoja sisica u celo da mi sto pre ozdravis :)  elem back on topic posle dobijanje ugovora lekarskog i ostalih bhanalaija ides po vizu sedas na avion ides tamo gde se komapniji diglo sa oprostenjem da se ukrcas posle toga ako znas sta je pisalo na ausvicu ja cu samo citirati a neko sa boljim nemackim nek me ispravi ARBITE MACHT FREI ili ti rad oslobodjva :) RAD SAMO RAD I RAD i po koje slobodno vreme za vreme rucka ovim sto sam napisao u ps nisam msilo na tebe nego na one ljude sa kojima sam se cuo i misle da je ovo neki izlet e pa znas kako je kad udjes u kasarnu ili vojarnu za nase citaoce iz regiona pise dobro dosli a kad udjes na istom tom pise za*****ali ste se :) tako je i ovo nema mame i tate da te mazi pazi dosao si da radis ako imas kliker stranci ce to znati da cene i da te unaprede ... ali o tom u drugom izdanju...kad budem imao info kako sta i gde 
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #36 on: 18/April/2008 »
 ""]] hehe hvala ZOVEM SE MIHAJLO na ovim informacijama !!!! Drago mi je ides, obavesti me kada dobijes ugovor... E sada u razgovoru sa Aleksandrom sam saznao da za recni brod nije potreban lekarski, sta sada da mislim !? Sta si sve poneo na intervju,cv ,slike neke ... Havala ti i za tu informaciju unapred !!! E ako imas kopiju tvog Cv-ja posalji mi na mail cisto da vidim kako si to uradio ! Imam ja neki ali ipak zasto da menjam dobitnu kombinaciju  oT  Hvala unapred ! E da  pa mogu ti reci i da nije bas mali broj nas 24 og ali nadam se da ce sve biti ok, posto kazes da je intervju malte ne rutina!!!!
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #37 on: 18/April/2008 »
""]] hehe hvala ZOVEM SE MIHAJLO na ovim informacijama !!!! Drago mi je ides, obavesti me kada dobijes ugovor... E sada u razgovoru sa Aleksandrom sam saznao da za recni brod nije potreban lekarski, sta sada da mislim !? Sta si sve poneo na intervju,cv ,slike neke ... Havala ti i za tu informaciju unapred !!! E ako imas kopiju tvog Cv-ja posalji mi na mail cisto da vidim kako si to uradio ! Imam ja neki ali ipak zasto da menjam dobitnu kombinaciju  oT  Hvala unapred ! E da  pa mogu ti reci i da nije bas mali broj nas 24 og ali nadam se da ce sve biti ok, posto kazes da je intervju malte ne rutina!!!!

i ja sam mislio pa sam znao da odjednom treba lekarski pregled... cv imas na netu vidis kako se pise ili neka ti aleksandra objasni...na intervju sam poneo cv i slike koje mi na kraju nisu trebale uopste... nije vas mali broj sta ti kazem samo srecno...
p.s. uzmi malo citaj ovaj forum ja sam ga citao od prve do zadnje strane sve su informacije tu....
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #38 on: 18/April/2008 »
Evo najnovije informacije za Bojana , danas sam saznao da ako kompanija i trazi lekarski mozes kod svog lekara izvaditi samo jedan papir koji je overen, tako sam saznao i cuo e sada videcemo mada da mi dodjemo prvo do lekarskog..... Koliko ja znam treba dosta radnika jer sezona krece pa videcemo ko ce kolike srece biti !! Mihajlo jesi li dobio ugovor !?  ;)
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #39 on: 18/April/2008 »
Evo najnovije informacije za Bojana , danas sam saznao da ako kompanija i trazi lekarski mozes kod svog lekara izvaditi samo jedan papir koji je overen, tako sam saznao i cuo e sada videcemo mada da mi dodjemo prvo do lekarskog..... Koliko ja znam treba dosta radnika jer sezona krece pa videcemo ko ce kolike srece biti !! Mihajlo jesi li dobio ugovor !?  ;)

ne jos iskreno ti kazem kolko sam sa pocetka zeleo da odem sad sve i manje i manje ima zelju...tako necu vise da se nerviram kad dobijem znace te svi...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #40 on: 19/April/2008 »
interesira me nacin rada kuhinje na rijecnom brodu? mislim da se podobro razlikuje u odnosu na prostorije kuhinje-kruzera (nije na odmet ni o tim tipovima kuhinja ponesto napisati,no, u rubrici za kruzere). kao prvo:
-kakav je raspored kuhinjskih prostorija?
-koji broj , pored sefa kuhinje,kuhara, pomocnika?
-koji sistem rada?
-sto trebaju/moraju znati pomocni kuhari?
-dali mogu pomocni napredovati ?
-itd
Da li pomocni kuhar treba vladati kuharskim ,standrdni,rijecnikom? Upoznat sam da je plata/pomocnog od 700/800e kao i to da ima sedmicni baksis tako da mjesecno moze dobiti oko 1100e.

...“cookie je nesto o tome pisao na trecoj –rijecni brodovi...“


Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #41 on: 20/April/2008 »
da se nebi izvlacile recenice iz mog konteksta o lekarskom pregledu ovo sto sam ja dobio odgvor je bio lekara iz novog sada i kad me citirate onda me citirajte do kraja a ne delimicno i polovicno!!!! od mene vise niko nikakvu inforamciju nemojte da trazite !!! mozemo pricamo o brodu i kako izgleda kako je unutra!
kad odem na brod napisacu sistem rada i ostalo za konobare...a tipa pitanja intervju kolko vas ide na isti ili dal ja radim za agenciju i ostale gluposti, zaboravite  kad dobijem ugovor znace samo meni dragi ljudi !!!
jel dosta mi je pojedinih pojedinaca koji neznaju tumace moje reci kako njima volja !!! I ja sam platio agentu ali NIKAD NISAM NIKOG ZVAO PROGANJAO ILI SL. LEPO UZMI I CITAJ FORUM IMA BRDO INFORMACIJA NEPADA NAPAMET DA SE PONAVLJAM !!! ja sam prvi procitao od prve do zadnje strane hvala sefu za ovaj forum... dakle uzmi i citaj!!!
na glupa pitanja neodgovaram !!!

COOkie

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #42 on: 21/April/2008 »
Pozz  Miho !
Jel si cuo nesto sta je sa nama koji smo vec prosli interview u Bg-u?
Ne razumem kakvi su sad ti interview na brodovima,a meni g-din Sinisa rece
da nece da ukrcavaju iz Srbije ove godine.  :(
Javi mi na msn ili mail kad budes imao vremena.
Pozz !

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #43 on: 21/April/2008 »
cookie, ja mislio ti vec odavno spremas specijalitete. meni licno nije jasna ta, navodna, izjava sinise za ljude iz srbije. pa zar njih par nije prije par dana otputovalo sa urednim vizama. ako mozes i znas tada napisi jos ponesto o kuhinji. vidim da si pun informacija i da brzo zaplovis.
----------------------------------------------
zanimala me informacija pa sam razgovarao sa joy.agency-m gdje sam dobio na uvid vjerodostojne obrasce (kopija pasoske vize, ugovor iz ove godine (odredjenih kandidata) koji potvrdjuju da, normalno, funkcionise slanje kandidata iz srbije.


Offline bluedolphin

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #44 on: 21/April/2008 »
..........pozz mornari :-))))'
apsolutna je neistina da ljudi iz Srbije ne idu na recne brodove, totalna laz!!!!! jedino sto je moguce, da iskljucivo Grand circle travel ne prima ljude iz Srbije, ili ih ne prima ta Zgrebacka agencija, nikad ne znam kako se zovu, ali na internetu takodje i pise da je taj Grand prodat! Koliko ja znam, nasa agentica ni ne radi taj Grand circle t. ona radi druge kompanije. Znaci, to je odluka koju je doneo neko ili iz te Zagrebacke agencije, ili sama ta Grand kompanija.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Top Stories & Trends
Grand Circle Sold to Court Square Capital Partners
Published on: December 12, 2007

-- advertisement --

Alan Lewis, chairman and CEO of Grand Circle Corporation, and his wife Harriet signed an agreement to sell a majority stake in Grand Circle to Court Square Capital Partners. The sale of the direct-to-consumer tour operation is expected to be completed in February 2008. The Lewis family will retain 30 percent ownership, and Alan Lewis will serve on Grand Circle's board. Before finalizing the sale with Court Square, Grand Circle was rumored to be in talks with Apollo Management, which earlier this week bought Regent Seven Seas Cruises.

NEPISI DUPLE POSTOVE 550 PUT SLEDECI KOJI VIDIM BRISEM !!!