Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 399635 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #75 on: 06/June/2008 »
E ovo si lepo rekao, svaka ti cast..... To jos niko nije uradio..Zelim ti srecan put iako se mi i ne znam o ali se znamo sa foruma   :D Zelim ti da lepo prodjes, da zaradis pare... Sta drugo... Nadamo se samo da cemo i mi uskoro i otici i kao sto si rekao da pocnemo da jurimo nase snove  ;) Javiljaj se kada budes mogao i pisi sto vise o recnim jer dosta nas ceka intervju 10og...Poz jos jednom i srecno...A da ne zaboravim pamet u glavu i d*** uza zid  :yahoo: hahaha
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #76 on: 06/June/2008 »
E ovo si lepo rekao, svaka ti cast..... To jos niko nije uradio..Zelim ti srecan put iako se mi i ne znam o ali se znamo sa foruma   :D Zelim ti da lepo prodjes, da zaradis pare... Sta drugo... Nadamo se samo da cemo i mi uskoro i otici i kao sto si rekao da pocnemo da jurimo nase snove  ;) Javiljaj se kada budes mogao i pisi sto vise o recnim jer dosta nas ceka intervju 10og...Poz jos jednom i srecno...A da ne zaboravim pamet u glavu i d*** uza zid  :yahoo: hahaha

takodje inace ako na ovome popusim idem pisem govore nasem politicaru jednom , da nespavamo kad on brblja....  :yahoo:
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #77 on: 06/June/2008 »
Mihajlo drago mi je sto ides javljaj se da cujemo kako je tamo srecan put  :yahoo: :uzdravlje:
.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #78 on: 06/June/2008 »
Mihajlo drago mi je sto ides javljaj se da cujemo kako je tamo srecan put  :yahoo: :uzdravlje:


malo ladno ali standard jbg  :tuctuc: ocu naravno dont brigate sad ce te i vi kod ovih....

p.s. ovo je jace od mene, unapred se izvinjavam.... svima


SITNOOOOOOO NOCCCCCCCCCC SITNOOOOOO
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #79 on: 07/June/2008 »
Mihajlo blizi se trenutak ajd samo hrabro. :yahoo: Nego vidim ovde napisao si da mi za Skilu kao radimo 23 dana a posle 7 OFF jel to znaci da smo i dalje na brodu tih 7 dana ili nas back home? ??? ???
.

Offline mir1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #80 on: 07/June/2008 »
Srecan put Mihajlo od Miroslava iz Bg-a

Lapidus i Krle na brodu si svo vreme trajanja ugovora,ti slobodni dani su obavezni verovatno zbog zakona EU, i na kraju se placaju, sve ostalo mislim da ste videli vezano za posao, ja mogu samo da vas posavetujem da vezbate engleski i vidimo se na intervjuu.
Pozdrav

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #81 on: 07/June/2008 »
Placaju se pa to je extra onda  :yahoo: Znaci i ti ides za Skilu ok vidimo se tamo mi cemo doci oko pola 9 malo da se psihicki spremimo.Zop  :uzdravlje:
.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #82 on: 07/June/2008 »
Srecan put Mihajlo od Miroslava iz Bg-a

Lapidus i Krle na brodu si svo vreme trajanja ugovora,ti slobodni dani su obavezni verovatno zbog zakona EU, i na kraju se placaju, sve ostalo mislim da ste videli vezano za posao, ja mogu samo da vas posavetujem da vezbate engleski i vidimo se na intervjuu.
Pozdrav

Hvala Miki & lapidus
na glupa pitanja neodgovaram !!!

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #83 on: 11/June/2008 »
jucer, 10.06., je odrzan intervju u beogradu, hotel balkan (restoran balkan expres), sa pocetkom, negdje oko, 09.00h. prisutnih je bilo, moja procjena, oko, 70-80 kandidata. izlaganje je odrzao arthur bont (resor u scylli tours-quality controller), ono, sa uobicajnim izlaganjem, ko, sto, kako, itd (odredjeno vrijeme se nalazio u toiletu s ciljem da se obrijem. pa posjekotina...tako da bi drugi opsirnije mogli opisati sami tok izlaganja bonta). na zavrsetku izlaganja smo se podjelili (dizuci dva prsta) po kategorijama gdje su kuhari imali cast prvi da sjednu u klupice s ciljem obavljanja intervjua sa predstavnikom scylle (inace jedini prisutni predstavnik scylle za englesko i njemacko...). od nas , oko, 15 kuhara sam aplicirao za njemacko govorno podrucje gdje je intervju tekao u jednom uobicajnom toku ispitivanja, ono, pitanje - odgovor (-"zasto zelim na brod. koliko godina ima kcerkica. od kuda znam dobro njemacki. zatim..zasto kuhar a ne konobar. dali zivim u sarajevu. zar sam ,cak, dosao iz sarajeva...) ...mora se znati jezik a o kvalifikacijama se da kombinirati. naime, uvijek postoji "pomocnik".
jutros razgovarao sa agencijom joy-aleksandrom koja mi je potvrdila da je bilo prisutno 87 kandidata i da je intervju, uspjesno proslo preko 90% kandidata. cestitam.
takodjer, licno sam prosao intervju gdje je sada faza cekanja. naime, predstavnik scylle arthur bont je sinoc otputovao koji bi se trebao sastati sa scyllinom f&b managericom s kojom bi, vjerovatno, odlucili o narednim koracima.

...-"Juce je bilo zanimljivo ,Reuf reci mi kad cemo biti obavesteni da li smo prosli znas li mozda ?"...

sto se tice "lapidus-ovog" podpitanja tada, mislim, vazi ovo u mojoj posljednoj recinici za sve kandidate. naime, mislim, da vise ni aleksandra ne zna. sabura vise tj. strpljenja gospodo.

za lapidus-a. mozemo li pojedine stvari preko p.maila?...

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #84 on: 11/June/2008 »
Juce je bilo zanimljivo ,Reuf reci mi kad cemo biti obavesteni da li smo prosli znas li mozda ? -()-
.

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #85 on: 11/June/2008 »
 :uzdravlje: poz svima a pogotovu Lapidusu , e jesi lik..... Rekto posten i ok decko ko sam ikada upoznao  :D
 Juce je bilo sve ok i hteo bih da pohvalim Aleksandru , Mr. Bont veoma opusten i strpljiv.... Sve nam je objasnjeno do najmanjih detelja i sve je zavisilo od nas kako se ko spremio i ko je  imao kakav CV... Reuf je vec sve rekao kako je bilo a to mogu ostali i da potvrde,zar ne!?
Odgovor Lapiduse treba ocekivati do kraja nedelje.... Svi se nadamo najboljem. Takodje cujem da je gospodja Aleksandra imala neprijatnosti pred kraj intervjua a to nije zasluzila.... Naravno akteri su nasi ljudi, koji ne znaju engleski jezik! Nemaju dobar CV , ljudi koji misle da su juce bili na izletu a ne na intervju-u,bilo nas je skoro 80 a cak 20tak ljudi je ili otislo ranije, bilo nezadovoljno, bunilo se, pricali sve i svasta za Aleksandru...E to je strasno..... Ipak mislim da smo mi svi juce dosli zato sto je ovde losije nego preko i da svi zelimo da odemo, ali sa takvim ponasanjem  oT ni to ne pomaze...
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

reuf

  • Guest
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #86 on: 12/June/2008 »
svakako. bez poznavanja jezika se nema sta traziti po pomenutim intervjuima. medjutim, cujem da si, krle, dominirao na intervjuu. svaka cast. cestitam. a, bogami, ni lapidus iza te dominacije nije izostajao. cestitam momci. licno sam vec sa intervjuom zavrsio do 11 h gdje sam se jos malo provrtio okolo a oko 12h sam vec bio na putu za sarajevo.

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #87 on: 12/June/2008 »
Hvala Reuf , pa Lapidus i ja smo dosli zajedno i bogami smo to jutro i poranili malo , cisto da se ispricamo malo, da se spremimo i verujem da smo zbog toga nadam se i dobro prosli ali vreme ce pokazati..... Cini mi se da smo bili stvarno smireni i opusteni.....Stvarno bez ovog foruma verujem da ne bismo nista uradili na intervju-u i zato se svim zahvaljujem na prilozenim informacijama i iskustvu koje su preneli na nas .....  :D  Kako si ti prosao? Jesi li zadovoljan? Pozdrav svima   :uzdravlje:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #88 on: 12/June/2008 »
Pozdrav svima, evo ljudi imam jako vazno saopstenje za sve vas koji su bili na intervju-u 10 una u Bg-u. Gospodja Aleksandra mi je poslala listu prvih 15 ljudi koji ce ici u prvoj turi ali naglasavam da ovde nisu ubaceni jos kuvari oni ce biti naknadno ubaceni....... Sefe sorry zbog duplog posta..... A evo i liste i dela pisma koje je stiglo gospodji Aleksandri!!!

Dear Alexandra,
 
Hereby the list of approved candidates of the interview held in Belgrad on 10th June 2008.
First  group, we will send you also list of cooks.
English speaking:
•   Petkovic Nevena (reception)
•   Sever Dragana (reception)
•   Krstic Marco (waiter)
•   Miladin Vladan (waiter)
•   Lazarevic Lazar (waiter)
•   Durdic Duro (waiter)
•   Kupusarevic Slobodanka (laundry / head housekeeping)
•   Djuricin Ksenija (laundry)
•   Lackovic Damir (housekeeper)
•   Kobilarov Kristina (housekeeper)
•   Neshovic Natasha (housekeeper)
•   Cvijic Mina (housekeeper)
•   Kis Kristijan (housekeeper)
•   Strilic Daniela (housekeeper)
•   Milojevic Miroslav (housekeeper)
•   Burgijasev Borka (housekeeper)
•   Sabo Manuela (housekeeper)
•   Vucenovic Luka (housekeeper)
 
German speaking:
•   Ankica Sikanja (reception)
•   Mujic Mirza (waiter)
 
All above mentioned persons you can contact and tell them they have been approved.
Next week Arthur and me will check the schedule who we can place where and when.
 

Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline kiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #89 on: 13/June/2008 »
cao svima ja sam nov na forumu,inace sam isto bio na razgovoru 10-og,zadovoljan sam kako je proslo.jel zna neko kad ce biti spisak kuvara.nestrpljiv sam ;D