Author Topic: Rijecni brodovi - opcenito  (Read 399209 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #240 on: 22/December/2009 »
jeste, dobili smo oboje! sjajne vijesti!   :banana:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #241 on: 22/December/2009 »
zadranka29, Luna051, annieb, aleks, sto je s vama, jeste primljene?
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #242 on: 22/December/2009 »
jesam, jesam i ja sam dobila :)

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #243 on: 22/December/2009 »
jesam dobila ali sam na stand by..... jeli jos neko na stand by? Mada u mailu pise da kompanija ima 10 brodova, a samo nas je 10 na stand by, pa se nadam da necu dugo cekati!


Offline krsta31

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #244 on: 22/December/2009 »
I ja sam na stand by... nesto razmisljam ,ako ugovori krecu sredinom Marta  a prvo pravo na odmor tek kroz dva meseca rada... to znaci da dok neko ne odustane (prekine ugovor) ili ode na bolovanje ili odmor necemo ni poceti... hmmmm... sta sad ako treba da platimo agencijske usluge a potpisemo na stand by pa onda treba da gledam u bob kad ce da pozovu i da li ce UOPSTE da zovu za sezonu 2010!!! jer ako si stand by nigde se ne precizira datum nekog sigurnog pocetka zar ne?? Kao ti si na listi cekanja ako stignes na red - stigo si ,ako ne nikom nista...

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #245 on: 22/December/2009 »
ledeni, ja nisan ni bila na interview-u.. ja sam od 'avanture brod' odustala..
ali još uvik svratim na forum da vidim što ima novo!  ;)

želim vam svima sriću i da se vratite sritni, zadovoljni i puni para!  :uzdravlje:
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #246 on: 22/December/2009 »
I ja sam na stand by... nesto razmisljam ,ako ugovori krecu sredinom Marta  a prvo pravo na odmor tek kroz dva meseca rada... to znaci da dok neko ne odustane (prekine ugovor) ili ode na bolovanje ili odmor necemo ni poceti... hmmmm... sta sad ako treba da platimo agencijske usluge a potpisemo na stand by pa onda treba da gledam u bob kad ce da pozovu i da li ce UOPSTE da zovu za sezonu 2010!!! jer ako si stand by nigde se ne precizira datum nekog sigurnog pocetka zar ne?? Kao ti si na listi cekanja ako stignes na red - stigo si ,ako ne nikom nista...
da za*****ana situacija,moras platiti 250€ da bi potpisao ugovor a nemas garanciju da ce te zvati,mozda da probas kruzer,neznam,ja brijem da nebi potpisao da sam dobio stand by,jer nedaje mi se 2000kn za nesto sto neznam dal ce biti,ali to je osobna stvar svakog,a ovo kad se ide na odmor,moram ti reci da se onda ne popunjavaju rupe sa ljudima sa stand by vec upregnu ovi koji su na brodu za te koji su na odmoru,popunjava se samo ak neko prekine ugovor(i morate bit na isto poziciji)i kad neko ode na duze bolovanje,navodno duze od mjesec dana,ali tog navodno ne zovu kad mu istekne ugovor,eto to sam saznao,naravno to nije sigurno i nemoj me drzati za riječ jer su to infor.iz druge ruke,al mozda ti pomognem u odlučivanju
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #247 on: 23/December/2009 »
Ja sam dobila sa fiksnim datumom. Bas mi zao sta su neki dobili stand by. Pa ja mislim da oni koji imaju stand by datume ne bi trebali nista placati dok im kompanija ne posalje ugovor, a mislim da ugovor ne mogu dobiti sve dok ne dobiju fiksni datum. Mislim da ugovor dobiju odmah oni koji su  sa fiksnim datumom, a oni sa stand by ce dobiti tek kad im odrede fiksni datum. Mislim ne bi bilo uredu da platite 250 eura, a ne vidite ugovor. Trebate nazvat agenciju i raspitati se. Moje misljenje je, ne placati dok ne dobijete ugovor.Eto, ja da nisam dobila fiksni datum bi nazad na prekooceanski. Meni je na prekooceanskom bilo dosta dobro, a sad cu da iskusam rijecni. Sretno svima!

Offline annieb

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #248 on: 23/December/2009 »
evo maila koji sam ja dobila.... Kompanija Uniworld nam je poslala listu kandidata sa vrstom ugovora koji ćete dobiti.

Obaviješatavamo vas da ste vi u grupi koja će dobiti ugovor sa otvorenim datumom početka rada.Znači vi ste na stand by. Ako ste zaposleni, svakako ostanite raditi dok se ne sredi viza, te budete pozvani da se ukrcate na brod. S obzirom da kompanija ima 10 brodova, a samo 10 kandidata je na stand by, nadamo se da ćete se i vi ubrzo pridružiti jednom od teamova na brodu.

Ugovori će biti rasposlani odmah sljedeće godine  nakon blagadana, te ćete tada  isto tako podnijeti zahtijev za vizu.

Mi ćemo vas u svemu voditi.
.......

Tako da koliko sam shvatila i mi na stand by-u dobijamo ugovor u januaru i podnosimo zahtjev za vizu. Sto je meni malo nelogicno i ne fer bas zbog toga sto se mora platiti provizija, a ko zna kad ce biti slobodno mjesto. I viza isto tako, trebamo podnijeti zahtjev za vizu, a ne znamo kad idemo.... Naravno nazvacu agenciju i detaljnije se raspitati. Malo me ovo sad sve brine.

Moja kolegica je isto tako dugo cekala kad je isla na brod (ona radi za Grand circle line), prosla interview i nakon toga cekala godinu dana....kad je odustala od svega oni je zovnu i ona odmah nakon par dana ode po vizu i dobije je. Naime vizu je dobila na 3 mjeseca, a ugovor joj je isto bio stand by. I nije placala nikakvu proviziju agenciji. Ugovor su joj poslali postom. Sedam dana pred isteka vize oni je nazovu i kazu da je upraznjeno mjesto za nju i naravno malo poslije toga je otisla. Btw sad joj je super.
Malo sam oduzila, ali...... ja se sad pitam sta ako isto tako ja recimo odem po vizu i dobijem je na par mjeseci i ne zovnu me za tih par mjeseci i ja moram ponovo po vizu i....... Koji je sad sve to trosak bez ikakve garancije?

 Ali ja necu odustati pa sta bude i kad bude.


Offline krsta31

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #249 on: 23/December/2009 »
Ma lepo je on  objasnio u mailu da je nas desetak na stand by a 10 brodova pa eto bice "valjda nesto" a sta je sa kandidatima iz drugih zemalja npr. Madjarska , Rumunija ,Bugarska... koliko je tamo stand by-a ... Ne rade za Uniworld samo ljudi iz ex Juge...

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odg: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #250 on: 23/December/2009 »
čestitam svima koji su dobili fiksni i nadam se da će nam se ostali što prije pridružiti!  :uzdravlje:


Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #251 on: 13/January/2010 »
na forumu se niko ne javlja..
iz agencije još ne stiže ugovor...

sad sam već malo zabrinuta..  :(

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #252 on: 13/January/2010 »
na forumu se niko ne javlja..
iz agencije još ne stiže ugovor...

sad sam već malo zabrinuta..  :(
i ja gab ali nista ni kod mene,ovi za riveradvice vec dobili ugovor i 18.1.2010.idu u budimpeštu mi još čekamo =""
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #253 on: 13/January/2010 »
Evo ja pitao o ugovorima eto odgovora od Damira iz riversidea


Quote
Poštovani gospodine Andrija,


Ugovori još nisu rasposlani, do kraja tjedna ćemo imati informaciju kada će to biti, a i mi bismo rađe da ih već imate u rukama.

Javiti ćemo vam se.


Srdačan pozdrav
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito
« Reply #254 on: 14/January/2010 »
 :moli: