Author Topic: milamila, Assistant Pastry Cook, Princess Cruises  (Read 13345 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: milamila
Država: Srbija
Spol: Ž
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija:  Assistant Pastry Cook


 
  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
U dnevnim novinama sam procitala fantastican clanak o kruzerima i imedju ostalog je i pisalo da postoje agencije u Srbiji koje se bave posredovanjem.
Znala sam istog sekunda da sam pronasla svoj dream job

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prvenstveno putovanja, zatim mogucnost zarade

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavila sam se preko Safe Criuse agencije, iskreno – finansije su bile jedan od najbitnijih faktora a i moja sadasnja kompanija placa avionsku kartu za svoje zapolene, za razliku od Carnivala

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Kao sto rekoh, prijavila sam se za posao u Princess Cruises jer su troskovi bili najnizi.
Želela sam da se prijavim za posao pekara ali tada kada sam ja konkurisala nije postojalo otvoreno mesto za taj posao, pa su mi iz agencije ponudili da radim kao Pastry

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Prvi razgovor sa agentom iz Safe Cruisa je trajao 10ak minuta, isto koliko i preliminarni sa gosp. Janosom.
Finalni intervju je trajao nekih 15 minuta, jer sam za finalni morala da pripremim 3 video zapisa kako pravim neke dezerte.
Dva dana sam se tresla i onda su mi iz agencije mailom javili da sam prosla.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Hajde da kazem ovako: troskovi agencije 350 eura, prevođenje 50 eura, viza 140 dolara, medicinski pregled oko 100 eura.
Sa putovanjem Novi Sad-Beograd, I kupovinom stvari neophodnih za brod me je sve izaslo oko 1000-1100 eura

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Iz agencije su nam skrenuli paznju da obavezno ponesemo bejzbol kacket (za drilove) i bele majce. Ponela sam 10 belih majica, koje ni jednom nisam obukla.
Ponela sam zaista minimalno stvari, jer su me uplasile price tipa “ kabine su majusne, ormari su jako mali…ponesite samo najpotrebnije” ali, nije bas tako…kabine jesu male, ali su ormari sasvim dovoljne velicine da u njih stane 40 kg garderobe, koliko sam ja vratila kuci. Fen, laptop, kameru sam kupila u Americi.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Fantasticno, uprkos tome da prvi dan nisam znala da se vratim u kabinu iz pastryja, mnogo mi je pomoglo to sto sam bila jedna od 2 devojke u celoj kuhinji.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
U principu su svi izuzetno ljubazni, pocevsi od maestro, preko executive sefa pa redom… Zaista sam se od prvog do zadnjeg momenta osecala dobrodoslom.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, izuzetnu pomoc sam dobila od executive chef assistenta, a zapravo najvecu pomoc sam dobila od svojih kolega sa kojima sam radila.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Ni u jednom momentu brod nisam dozivela kao ogranicen prostor, jednostavno nisam imala takav utisak

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Naravno da jesam, ali uvek moze bolje  :D

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, postoji … ali mnogo toga zavisi od ljudi sa kojima radis … mahom su to Filipinci koji rade na brodu po nekoliko godina a i sef ti je najcesce Filipinac (mislim pritom na kuhinju), pa kako se sa njima slozis tako ti je i 6 meseci a i promocija. Naravno, malo srece i mora zestoko da se radi i uvek da se pomeraju granice mogucnosti i izdrzljivosti

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ja sam potpuno odusevljena celokupnim zivotom na brodu! Drustveni zivot je dinamican ako imas zivot posle radnog vremena, tj.ako odlazis u diskac i u crew bar.
Upoznala sam desetine i desetine ljudi, naravno neki su mi bili vise interesantni, neki manje. Ali poenta je da je mogucnost izbora drustva ogromna.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
U pastry-ju su Filipinci bili vecina, kao uglavnom i u svuda u kuhinji. Imala sam srece da su me skoro svi Filipinci zagotivili na prvu loptu.
Oni su mi uvek delovali kao neki copor, ako su dobri sa tobom, dobri su. Ali ako krenes samo na jednog – ugasio si ga, jer te tada svi smatraju neprijateljem i znaju biti poprilicno bezobrazni i nekulturni, i jednostavno te iskljuce…kao da nisi tu. Indijci su mi bili skroz super! Ostali su uglavnom bili ok, nisam imala nekih problema.

  • Kako biste opisali putnike?
Tokom radnog vremena nisam imala direktnog dodira sa putnicima, sem u slucaju kada se putnicima priredjuje galley tour, ali tu je uvek bilo na nivou, bilo je ljubaznih pitanja, slikanja, sale… Cesto sam pricala sa putnicima kada smo se vozili tenderom od broda do obale. I uglavnom se prica svodila da me pitaju sta radim na brodu, pa se oduseve mojim zanimanjem i tako… sve u svemu, sa moje tacke gledista pozitivan utisak.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da, sreca pa sam imala dobro natempiranu pauzu, pa sam sebi mogla da priustim da izadjem maltene svaki put, dok recimo moj kolega do svog 4 meseca nije nigde izasao

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Hawaii, La Haina definitivno raj na zemlji! Zatim San Francisco, LA, San Diego…

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Prvenstveno prilika da se vidi i oseti ono o cemu ljudi mogu samo da sanjaju, zatim da zaradite novac, slomite strah (ukoliko ga neko ima) od pricanja na engleskom, da upoznate mnogo ljudi, naucite po nesto o mestima u kojima ste bili, eventualno naucite neki drugi jezik na brodu …svakako sticanje novih znanja i vestina, ali to sad vec zavisi od departmenta.
I takodje jako bitno! Pokazete sami sebi koliko zapravo mozete, koliko ste psihicki i fizicki jaki

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Premalo vremena za spavanje i odmor, konstantan stres, ali se to sve zaboravi kad dobijes platu i kad izadjes “napolje” i uzivas u stvarima i mestima koja obicni smrtnici samo mogu da pozele.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, definitivno! Zbog svega navedenog u pitanju “opisite dobre strane rada na kruzerima”

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da dobro razmisle da li to zaista zele. Sve je to lepo, i putovanja, i zarada…ali tamo se crnacki radi. Ako neko zaista to zeli, moj savet mu je da istraje!

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Znam da je tesko, al uvek sirok osmeh! Mene je “spasio” par puta. Samo pozitivno i glavu gore!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Moja Milki uvek pozitivna... Svaka cast kako si ti izdrzala sa "Pilipincima" i Indijcima konstantno :D

I da, i dalje stojim pri tome da niko ne pravi bolji Cheesecake od tebe :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Moja Milki uvek pozitivna... Svaka cast kako si ti izdrzala sa "Pilipincima" i Indijcima konstantno :D

I da, i dalje stojim pri tome da niko ne pravi bolji Cheesecake od tebe :)


Jaaaaaawwwwwww! To kazes zato sto me volisssss!!! :* i ja mog belutka!!! Meni je bilo skroz super,axaxaxax bila sam jedna od 2 glavna ribetine u kuhinji,moja cimerka od 48 godina,notorni alkos i ja! axaxaxax
smile is my answer ;D

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile

Jaaaaaawwwwwww! To kazes zato sto me volisssss!!! :* i ja mog belutka!!! Meni je bilo skroz super,axaxaxax bila sam jedna od 2 glavna ribetine u kuhinji,moja cimerka od 48 godina,notorni alkos i ja! axaxaxax

hehehe...na kojem si ti to brodu bila? da ti nisi zaglavila negde sa Larisom  :hmm: oT
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
hehehe...na kojem si ti to brodu bila? da ti nisi zaglavila negde sa Larisom  :hmm: oT

Bila je na Sapphire :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
hehehe...na kojem si ti to brodu bila? da ti nisi zaglavila negde sa Larisom  :hmm: oT


jok bre,meni je cimerka bila neka zesce opicena Ukrajinka Olena   :pop1:  bila sam na Sapphire Princessu   :run:
smile is my answer ;D

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile

jok bre,meni je cimerka bila neka zesce opicena Ukrajinka Olena   :pop1:  bila sam na Sapphire Princessu   :run:

hahaha...i olena je bila na diamond princess-u...jeste da ima facu kao notorni alkos ali nisam je nesto vidjao da se ubijala od istoga...mada, ko zna...ljudi se menjaju :D...
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Re: milamila, Assistant Pastry Cook, Princess Cruises
« Reply #7 on: 02/August/2012 »
Ona  sa dajmonda a blazzoni ,xaxax jer to ova nasa sa stara zbog koje indijac skocio u more i nikada ga nasli xaxax neznma da lije istina glasine  :plovim:
rolliin bro positive

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: milamila, Assistant Pastry Cook, Princess Cruises
« Reply #8 on: 20/August/2012 »
jeste,olena je bila na diamondu :) ne znam sta da kazem...ponasanje je bilo takvo da ili je bila na losem vinjaku ili neki pero lakim drogama,a o izgledu da ne pricam  :party:   :smack:  ali sve u svemu,cool bakica  :yeah:
smile is my answer ;D

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: milamila, Assistant Pastry Cook, Princess Cruises
« Reply #9 on: 17/October/2012 »
da da, olena...to je ta, ako se ne varam ona bi trebala sada biti na star princess-u. bila je u rotaciji tanije za star...a cura o kojoj ti pricas zorane je tamara, nasa devojka...skroz ok osoba a indijac zeleo da pliva...
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: milamila, Assistant Pastry Cook, Princess Cruises
« Reply #10 on: 17/October/2012 »
Stani,čekaj! Bila je na Caribbean Princessu jedna devojka iz Srbije isto assistent pastry i isto je zbog nje neki gandi skočio u more  :rofl:
Na svakom brodu ista priča,i ja sam jeo najbolji cheesecake od te devojke haha  :haha:

da da, olena...to je ta, ako se ne varam ona bi trebala sada biti na star princess-u. bila je u rotaciji tanije za star...a cura o kojoj ti pricas zorane je tamara, nasa devojka...skroz ok osoba a indijac zeleo da pliva...
Blazzoni da bre Tamara ona bila na istom brodu gde i ja, pa nisam znao da je tako popularna  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Pozdrav milamila!
Jel mozes da mi kazes kako izgleda tvoj dan kao asst pastry? Dobio sam tu poziciju i cekam datum. Sta da ponesem od odece? Na treningu svi pricali o kuvarima i baru, niko nista vezano za poslasticare. Kad pocinje radni dan, jel uniforma i obuca ista kao i kod kuvara? Hvala u svakom slucaju!

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile

moja cimerka od 48 godina,notorni alkos i ja! axaxaxax

Godine? Starosne granice? no;;;


Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Mozda je zena tu vec dugo, sa 40 i kusur je verovatno ne bi primili, ali je ne bi ni izbacili ako je pocela pre 15+ godina i tu ostala do sada.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Sta da ponesem od odece? Na treningu svi pricali o kuvarima i baru, niko nista vezano za poslasticare. Kad pocinje radni dan, jel uniforma i obuca ista kao i kod kuvara? Hvala u svakom slucaju!

Mila je pre neki dan otisla na treci ugovor, pa ne verujem da ce ti u skorije vreme odgovoriti.
Poslasticari kao i kuvari spadaju u Galley department. Dobices istu uniformu kao i kuvar, nema razlike. Pripremi sto vise belih pamucnih majica kratkih rukava, i carapa, pantalone i cipele dobijas tamo :). Eto toliko ti ja mogu reci.
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.