Author Topic: Kozmetika i higijena  (Read 10916 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline theleyla

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Kozmetika i higijena
« on: 19/June/2012 »

Interesuje me devojke, da li ste nosile zalihe uložaka i tampona? (ja sam enormni potrošač)
Gde ste kupovale gelove za tuširanje šampone balzame paste za zube i druge svakodnevne potrepštine u koje ne računam dekorativnu kozmetiku i parfeme?
Kreme za cipele?
Prašak za veš?
Ako imate neko saznanje koje su cene tih stvari na brodu ili se kozmetika kupuje kada brod pristane.
I pitanje, koja je procedura pranja uniforme i lične garderobe?
Molim vas za savete obzirom da idem prvi put ulaganje je veliko te mi je porebno dosta informacija da bih odlučila, šta poneti i koliko.
Hvala svima na iscrpnim informacijama :)

Offline Lutien

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #1 on: 19/June/2012 »
Ja licno jos uvek cekam na datum prvog ukrcaja ali po onome sto sam procitala na forumu do sada ne trebaju ti dodatni ulosci, tamponi,kozmetika. Ako ce ti biti lakse ponesi da imas sve to nekih mesec dana. Sve navedeno mozes da kupis na brodu ili u nekoj od luka i stvarno sumnjam da su cene preterano visoke.
Prasak za ves!?!?!? Zasto bi to neko nosio. Pranje licne garderobe je oko 0.5$-1$, ili platis nekome 40$-50$ mesecno da ti pere garderobu i cisti kabinu.
Pranje uniforme ti je besplatno, a po onome sto je meni drugarica rekla a vazi za Celebrity jeste da uniformu dobijas 2 dana posto je predas da se opere.
Ponavljam, nista ne znam iz licnog iskustva ali posle nekog izvesnog vremena provedenog na ovom forumu i iz prica nekoliko ortaka koji su bili na brodu tebalo bi da bude ovako...

Offline Pomadora

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #2 on: 19/June/2012 »
Ulošci, tamponi, šampon... Nosila sam od svega po jedno pakiranje.
Prašak za robu ne nosite jer ga imate na brodu kao i omekšivač isto i jako malo košta.
Uglavnom sve što prifali kupi se u nekoj od luka. Mašine na brodu ne peru dobro, roba uvijek
izađe prljava. Neke ljepše komade robe sam prala na ruke jer mašine isperu boju a ostave mrlje.
Uniformu pere kompanija zavisi od pozicije na kojoj si. Ja sam imala svog kabin stjuarta
koji mi je čistio kabinu i naravno odnosio uniformu na pranje. Danas predaš uniformu, sutra
je dobiješ poslijepodne. Nekad zagubi tvoju uniformu pa ti donese nečiju
koja je dva broja manja ili veća od tvoje. To su sve slatke muke..

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #3 on: 19/June/2012 »
Evo mog iskustva sa prvog ugovora... Ja sam ponela samo jedno pakovanje ulozaka, sto se pokazalo kao greska, jer u Americi nisam mogla da ih nadjem te iste i imala sam gadnih problema zbog toga... Od kozmetike sam ponela jednu kupku, jedan sampon, nesto malo sminke tipa maskara, puder, rumenilo i sjaj, naravno antiperspirant i jedan parfem, i to sam kasnije dokupljivala u lukama...
Mislim da je besmisleno nositi prasak i omeksivac, svega toga ima na brodu, a i moze se kupiti u luci po znatno niskim cenama.
Kabin stjuarta sam placala 7 dolara po kruzu za pranje uniforme, tako mi je bilo lakse, uvece okacim na vrata, on mi sutradan vrati i stvar gotova, nisam htela da se bakcem i da stojim u laundry-ju i da gubim dragoceno vreme. Sto se tice licnih stvari, prala sam ih sama, i to na dve nedelje, imala sam dovoljno zaliha donjeg vesa i carapa.

Moj jedini savet je da od kuce ponesete hulahop carape, sto vise, i da se dobro raspitate koja boja carapa vam treba...
E da, zaboravih da kazem, nosila sam i svoj fen za kosu, sto se pokazalo kao dobra ideja... :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline theleyla

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #4 on: 20/June/2012 »
Različita iskustva  :)
Hvala devojke... već vidim da ću uloške poneti.
Vidim da se svi koji su se raspisali najviše bili na Princessu ili na Carnivalu. Najmanje se priča o Royalu, a to je ono što mene interesuje.
Kad smo već kod fenaa kakva su pravila kompanije što se tiče frizure? (nebitno je koja kompanije, interesuje me vaše iskustvo generalno)

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #5 on: 20/June/2012 »
Moje iskustvo je da sam se u Bgu osisala na kratko, toliko kratko da sam jedva mogla da prikupim kosu u rep, osisala šiške na koso i malo ih izfazonirala, a onda dosla na brod gde su mi rekli da moram da vezujem kosu u pundju i da sklonim siske  :nono: . Naravno, sve sam iskulirala, ali su me s vremena na vreme upozoravali na grooming.

Sto se boje kose tice, nisam vidjala nista osim crnog plavog i veoma retko ridjeg...
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline ciiicaaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #6 on: 20/June/2012 »
Evo da se priključim i ja, ja idem na Royal!
Da, vidiš, to za boju čarapa je pametno, ali nikako da uspem to da saznam.
Hulahop čarape???
Zašto to? A zokne i to?
Jao, imala sam toliko pitanja, sad zaboravih...

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #7 on: 20/June/2012 »
Ja sam restoran dep, meni su trebale crne hulahop...
Hm, ne znam kako ide za youth na Royalu, ali kod nas njima nisu trebale hulahopke, imali su pantalone i patike za uniformu, a ti vidi pa se raspitaj...
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #8 on: 21/June/2012 »
i ja savjetujem ponijeti svoje uloske/tampone.
jedva sam prezivjela uz neke njihove glupe, nekvalietne tampone dok nisam otkrila ducan u st.thomasu sa o.b.

prasak za ves sam si uvijek kupovala u cvs-u, wallgreensu ili sl., cak ne ni na brodu jer jedna mala kutijica nije po meni dovoljna za ogromnu kolicinu robe koju perem svaka dva tjedna, pa ti onda skoro dodje na isto hoces li uzeti tri cetiri kutijice praska+ omeksivaca ili ces to kupiti u vecem paketu u ducanu. jos ces vidjeti i sama...
Labor improbus omnia vincit.

Offline theleyla

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #9 on: 21/June/2012 »
Evo da se priključim i ja, ja idem na Royal!
Da, vidiš, to za boju čarapa je pametno, ali nikako da uspem to da saznam.
Hulahop čarape???
Zašto to? A zokne i to?
Jao, imala sam toliko pitanja, sad zaboravih...
Čestitam :)
Kadnkrećeš i na kojoj si poziciji?

@beks89 ti si prava osoba za ovu temu. Veliko hvala, to su detalji niko ne obraća pažnju a veoma su značajni. Bilo bi lepo ako bi nam otkrila još koju tajnu, info o čarapama i kosi mi je dodatno otvorio oči.

Offline Pomadora

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #10 on: 21/June/2012 »
ja sam na brod došla kao crnokosa kratke kose. Boju sam tamo promijenila u riđu, a zatim kad su me jako naljutili u plavu. Uh koje prodike sam dobila radi boje kose. ahahha. mene je to sve zabavljalo.. Bitno je da je kosa uredna i da se držiš one boje s kojom si došla.
Čarape moraju biti iste boje kao i hlače od uniforme. Dakle ja sam nosila crne. Kod mene hulahopke nisu dolazile u obzir jer sam imala hlače i u hulahopkama bi bilo pre vruče.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #11 on: 21/June/2012 »
Ooo, mi smo radili u suknjama, tako da su hulahopke bile neophodne, na moju veliku zalost... I sto se njih tice, moj savet je da kupujete pamucne, da bi koza mogla koliko toliko da dise...
Ako postoji nesto bas specificno i retko sto koristite od higijene i kozmetike, ponesite... Ne znam sta bih jos mogla da navedem a da je bitno... Ali ako se setim pisacu...  :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #12 on: 21/June/2012 »
Ijaoooo, hulahopke! Nocna mora svake recepcionerke tokom sezone.  :D

Jesu li ih obavezne i recepcionerke na brodu nositi?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #13 on: 22/June/2012 »
Ijaoooo, hulahopke! Nocna mora svake recepcionerke tokom sezone.  :D

Jesu li ih obavezne i recepcionerke na brodu nositi?

kod nas nisu bile obavezne...

evo primer... SA i BEZ

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline MakiDaki15

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Kozmetika i higijena
« Reply #14 on: 09/November/2012 »
A mene zanima kako ja da znam da li asst waitress na carnivalu nose suknje ili pantalone,cisto da znam dal da nosim kratke pamucne crne carape ili da se obezbedim za nalon carape??