Author Topic: dobio sam posao za Carnival, medjutim krivicno sam gonjen zbog neke gluposti?  (Read 8603 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Neshinger

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
dobio sam posao za Carnival, pozicija fotograf, uradio lekarski, dobio ugovor, tacan datum putovanja 9. avgust, jos vizu da uradim i to je to ali postoji jedan mali problem pa molim za savet, iz policijske uprave kada je trebalo izvadio sam papir da nisam osudjivan, medjutim jesam krivicno gonjen zbog neke gluposti, zavrsilo se tako sto sam dobio resenje od suda da uplatim 35000 dinara u dobrotvorne svrhe kako bi odustali od daljeg krivicnog gonjenja, medjutim ja te pare nemam jer sam sve dao kako bih otisao na brod, moram vizu raditi za 15 tak dana, pa ako neko zna da li mogu da me odbiju zbog ovoga?

Offline crystaldose

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: STA DA RADIM, POMOC
« Reply #1 on: 20/June/2012 »
Kod mene je obrnuta situacija, osudjivan sam(uslovna) al se ne vodi krivican postupak protiv mene..
Negde sam procitao da kod amera postoji samo jedan dokument dakle sve skupa na jednom papiru i da nisi osudjivan i da se trenutno ne vodi krivican postupak..
Mozda bi mogao da prodjes samo s jednim dokumentom, al ne drzi me za rec, najbolje bi ti bilo da se posavetujes sa nekim advokatom, ili mozda cak da pitas samu agenciju, kazes im sta i kako pa nek ti oni kazu da li mozes nekako da se promigoljis, i njima je u interesu da te posalju tamo, a i cisto sumnjam da su svi moreplovci belog dosijea..
Ne znam, voleo bih i ja da cujem nekog ko zna za konkretan prmer na ovu temu, dal se moze proci samo s jednim dokumentom i sa kojim? (mada ne gajim preveliku nadu jer nisu mutavi valjda, dodje im njih 100 sa 2 dokumenta, i onda se pojavim ja pametan samo s jednim  :deda:)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Obratite pažnju na točan naziv dokumenta koji agencija traži.

Znači, ako traži "Potvrdu da se ne vodi nijedan krivični postupak protiv vas (u opštinskom sudu)", onda možete imati i 20 godina staža u zatvorima, ali je bitno da se NE VODI NIJEDAN KRIVIČNI POSTUPAK PROTIV VAS.
Ako spomenete agenciji bilo kakve komplikacije sa dobivanjem ovog dokumenta, ništa od posla.

Negde sam procitao da kod amera postoji samo jedan dokument dakle sve skupa na jednom papiru i da nisi osudjivan i da se trenutno ne vodi krivican postupak..

Šta ima veze šta postoji a šta ne postoji kod amera?
Važno je samo šta agencija traži od tebe.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
da nadopunim Šefa... predamnom je potvrda o kojoj pričamo... u Hrvatskoj je ona definirana kao Uvjerenje da pred Županijskim sudom u Zgb i Općinskim kaznenim sudom u Zgb NIJE (zaokruženo) a) potvrđena optužnica i b) izrečena nepravomoćna oslobađajuća presuda za kaznena djela za koja je zapriječena novčana kazna ili zatvor. I a) i b) je kod mene odgovor NIJE.... dakle, državni administratori ispunjavaju oba ta uvijeta.

pretpostavljam da je i u Srbiji nešto slično, pa se probajte pronaći u tome.

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
2009. za vadjenje Engleske vize bilo je dovoljno samo da odete sa Licnom Kartom u Opstinski sud, kako je ovde  u Pozarevcu i na salteru , treba mi potvrda da nisam osudjivan to jest da se ne vodi krivicni postupak... i dobijes jedan mali papir bele boje. Nije ni neka cifra za placanje. Mislim da je i sada slicno sto se tice Eng. vize. a verovatno to isto ce vam traziti i za USA.

Offline vladaz86

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Da se nadovezem na temu posto sam skoro vadio uverenje iz suda.

Konkretno u mom slucaju sam otisao na web stranicu http://prvisud.rs/uverenja1/title.php i tamo elektronskim putem poslao zahtev za izdavanje uverenja da protiv mene nije pokrenuta istraga niti se vodi krivicni postupak kod Prvog osnovnog i Viseg suda u Beogradu za bilo koje krivicno delo iz nadleznosti ovih sudova.

Fora sa online narucivanjem vazi samo za BG, nakon par radnih dana odete do lokacije koju ste naveli u formularu i pokupite uverenje koje vas ceka na salteru. Nista se ne placa, posto je za zasnivanje radnog odnosa.

Nadam se da sam malo olaksao  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Neshinger

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Obratite pažnju na točan naziv dokumenta koji agencija traži.

Znači, ako traži "Potvrdu da se ne vodi nijedan krivični postupak protiv vas (u opštinskom sudu)", onda možete imati i 20 godina staža u zatvorima, ali je bitno da se NE VODI NIJEDAN KRIVIČNI POSTUPAK PROTIV VAS.
Ako spomenete agenciji bilo kakve komplikacije sa dobivanjem ovog dokumenta, ništa od posla.

Šta ima veze šta postoji a šta ne postoji kod amera?
Važno je samo šta agencija traži od tebe.

S obzirom da sam isao preko agencije iz Zagreba trazili su mi potvrdu iz mupa da nisam osudjivan i tu potvrdu imam, a vec sam negde procitao da mi za vizu nece traziti taj papir, hm...

Offline Moca DJ

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
ne treba potvrda za vizu... bar ne u ambasadi u Beogradu... ;)

Offline Neshinger

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
dobio vizu na tri godine, polazak 9 avgusta iz bga za majami :yahoo: