Author Topic: Vježbanje naprednog engleskog  (Read 4079 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Razer

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Vježbanje naprednog engleskog
« on: 19/June/2012 »
Pozdrav,
završio sam srednju školu i sad kako namjeravam upisat pomorski fakultet isto tako razmišljam kako stojim sa engleskim. Razumim čitat engleski, govorit, pisat, slušat i slično ali bih volio čisto naučiti napredno govoriti. Dakle volio bi proširiti vokabular, volio bi što više govorit bez da zastajkujem. Koristim uvijek nekako slične izraze, čisto bi volio baratati malo večim opsegom jezika.

Fakultet također ima engleski kao predmet, ali opet neznan koliko će mi on dat dodatnog znanja. Pošto bih išao kao oficir trebao bi ga što bolje usavršiti. Da li da idem na neke tečajeve ili nešto?

Neki su mi preporučili da gledma što više filmova bez titlova. Koji su vaši savjeti?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Vježbanje naprednog engleskog
« Reply #1 on: 20/June/2012 »
Najidealnije ti je da pricas uzivo ili ti face 2 face sa nekim ciji je to maternji jezik ili bar ko ga poznaje vise nego ti. Na taj nacin ces dosta napredovati. Govorim ti to zbog licnog iskustva na ranijim poslovima gde sam se svakodnevno susretao sa strancima tako da ti posle par dana engleski jezik dodje skoro kao dobar dan :D
Filmovi mogu pomoci ali ti to nije najpravilniji nacin da ucis engl. zbog gomila fraza i slenga.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Vježbanje naprednog engleskog
« Reply #2 on: 20/June/2012 »
ukoliko nemas cesto priliku da nalazis sagovornike ciji je maternji jezik engleski, probaj neki od sajtova gde se ljudi okupljaju da bi vezbali jezik. Jedan od primera je   http://www.speaking24.com/   
Istina je da neces naici cesto na prirodne govornike, vec isto tako na ljude koji zele da vezbaju, al koristice ti da se opustis i da naviknes komunicirati na engl.

Sto se tice filmova, naravno, ne moze da ti skodi. Slazem se sa Remorkerom da su oni puni slenga i fraza, ali i to je sastavni deo jezika i treba ga uciti.

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Razer

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Vježbanje naprednog engleskog
« Reply #3 on: 20/June/2012 »
hvala. Sljedeći tjedan idem u Njemačku mjesec dana, pa pošto neznen njemački već engleski možda će mi to biti izvrsna prilika  ;)

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: Vježbanje naprednog engleskog
« Reply #4 on: 21/June/2012 »
Moja preporuka ti je da čim više gledaš stare epizode Ali G show-a :D