Author Topic: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu  (Read 12900 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline 23cruise

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« on: 21/June/2012 »
Pretrazivajuci forum nisam uspeo da nadjem opsirnije informacije o ovoj poziciji na brodu, pa pozivam sve da na ovom mestu ostave svoja iskustva ili saznanja na ovu temu.

Unapred se izvinjavam sefu, ako sam promasio lokaciju ovog naslova.

Offline 23cruise

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #1 on: 21/June/2012 »
Posto sam otvorio ovu temu, na pocetku cu dati neki svoj doprinos.

Opis pozicije Sport Stuff (odnosi se na RCCL): climbing wall, in line skating, golf simulator, volleyball, basketball, golf course, ping pong, shuffle board, etc.

Minimalni zahtevi za apliciranje: Education (high school, coursework, college), Experience (min. one year exp. in sports-related field, MC skills is a plus, microphone technique experience), Technical skills (strong communication, problem solving, decision making...).

Moja informacija je da se zarada krece u prvim mesecima izmedju 1800 i 2000$ a da u drugom delu (prvog) ugovora predje  2000$.

Bilo bi vrlo korisno ako bi se pojavio neko sa informacijom kada se vrsi ukrcavanje na RCCL i koja je trenutna potraznja za Sport Stuff-om sa nasih prostora, tj. koja je prolaznost.

Toliko za sada...

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #2 on: 21/June/2012 »
Sport Staff, a ne Stuff.  ;)

Offline 23cruise

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #3 on: 21/June/2012 »
Eto, super, vec jedan mali doprinos, naucio sam tacan naziv pozicije  :rolleyes:

Offline Maskerano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #4 on: 27/June/2013 »
Dal je moguce da na ovu temu nema niko nista da doda ... malo mi cudno ?! No.. mene interesuje gde je najbolje da seaplicira za ovu poziciju ..preko neke agencije ili direkno na strani RCCL ... mada sam i u google-u gucao pa su mi izasle neke opcije takonje da se aplicira al to su strane angencije ... zanima me preko koje agencije u regionu ili iz srbije najbolje aplicirati  ...

Pozdrav

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #5 on: 27/June/2013 »
Dal je moguce da na ovu temu nema niko nista da doda ... malo mi cudno ?! No.. mene interesuje gde je najbolje da seaplicira za ovu poziciju ..preko neke agencije ili direkno na strani RCCL ... mada sam i u google-u gucao pa su mi izasle neke opcije takonje da se aplicira al to su strane angencije ... zanima me preko koje agencije u regionu ili iz srbije najbolje aplicirati  ...

Pozdrav
Sa mnom na obuci je bio jedan decko koji je aplicirao za ovu poziciju, u pitanju je Kouzon Banja Luka, a mjesec dana prije njega je jedan decko prosao intervju i ide valjda uskoro na brod. Tako da probaj preko Kouzona, i spremi se da ces imati 3-4 Skype intervjua sa predstavnicima kompanije.
Nadam se da sam ti malo pomogao. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #6 on: 27/June/2013 »
Ja sam dobio posao na RCCL za sports staff i imas medju mojim postovima sve od pocetka do dobijanja ugovora posto jos cekam na datum za ukrcavanje....

Offline Fika Glisin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #7 on: 31/August/2014 »
Pozdrav svima koji ce ovo citati a posebno Sefu.Od mog uplovljavanja u pricu zvanu kruzer ovaj forum mi je pruzio mnogo,dao odgovore na mnoga pitanja i bio dobar prijatelj tako da sam odlucio da mu se oduzim na neki nacin.Pre tri dana sam dobio mail u kome mi cestitaju na dobijenom poslu na poziciji Sport staff za kompaniju Royal Caribbean.Primetih tragajuci na pocetku cele price da o ovoj poziciji nema mnogo informacija tako da cu podeliti sa svima sve sto znam u nadi da ce nekom pomoci u nekom trenutku.

Pre mesec dana nadjoh na netu oglas gde se traze pozicije za Royal izmedju ostalih i Sport staff sto je uzgred jedina pozicija koju bih ja na brodu radio,pre svega jer mi je to struka,deluje interesantno,staff privilegije i iako mozda manja zarada u odnosu na neke druge pozicije deluje mi da ti sama pozicija pruza zabavu i solidan brodski zivot u smislu slobodnog vremena i koriscenja istog.Stoga poslah CV na engleskom agenciji Kouzon izvesnoj Aleksandri Simonovikj koja mi odgovori vec sutradan pitajuci me kada mozemo da obavimo Skype intervju.Posto nisam tada bio u mogucnosti pitah je moze li sutra i dogovor je pao.Obukao sam pantalone i kosulju bez kravate iako sam bio u rodjenom stanu i moj savet svima je da iako je Skype intervju u pitanju i nebitno gde ste vi obucite se formalno jer to prosto odaje pozitivan utisak i u svakako moze samo pomoci.Na drugom Skype intervjuu sam vec bio formalno obucen sa kravatom i u sakou iako je u stanu bilo 50 stepeni.

Prvi Skype intervju sa Aleksandrom je poceo na vreme od pocetka na engleskom sa audio i video vezom.Engleski je otprilike najvaznija stavka pored,skill-a,iskustva i ostalog.Osmeh je izuzetno vazan i sigurnost u razgovoru smislu da znate o cemu pricate i da odajete utisak nekog ko zna pos'o i naravno da je sve fluent pogotovo za pozicije koje su u neposrednom kontaktu sa gostima.Pitanja su bila jeste li vi taj i taj,sta ste zavrsili,pa prelazak preko CV-ja opis posla koji ste radili,pa onda pitanja vezana za struku tipa,climbing oprema,pravila odbojke i tenisa.Ja sam kao i svaki megacar zabagovao i nisam mogao da se setim kak' se kaze konopac oT .....i tako ona cuti ja se znojim vicem line,line mis'im se u sebi moze i lajn al ja ocu' rope i ne setih se nego ona predje na next question sva sreca :yahoo:....u sustini iako zabagujete sto moze da se desi ne panicite jer ja sam fluent speaker i od pocetka intervjua je sve bilo fluent ali nisam pricao godinama i onda sam zardjo' pa se desi kao i svima...ali se odmah poznaje nivo necijeg engleskog tako da mali bag nece narusiti vasu prezentaciju kao i sa druge strane mozete navezbati sta cete reci ali ako krene neka druga prica moze biti cupavo...ovo se odnosi na pozicije gde je jezik dosta bitniji nego na drugim..elem na kraju intervjua Aleksandra rece stavicu te na spisak za glavni intervju sa Amy Chambers iz kompanije i bices obavesten kada ce to biti.Rekoh hvala i bye-bye. :wave:...

Stize mail posle par dana u kome se kaze da li moze drugi intervju za koji dan,ja reko moz' sto ne moz' i tako pade opet dogovor.Uz to stigose i dva formulara New hire data i neki Royal upitnik u excelu tipa podaci,radna mesta,skole,jezici i tako to.Popunih u najkracem roku i poslah.

Za drugi intervju kao sto rekoh izgled bjese besprekoran da me je neko video od komsija pomislio bi da se zenim....Intervju bese zakazan za 13:00 Miami time sto je 19:00 kod nas pa pomeren za 20 minuta.Obukoh se ja,isterah sve iz kuce i cekam ko mladozenja od pola sedam sve u odelu i kravatom i znojim se ko mladozenja..tako sedim ja 45 minuta mislim se jer se vide graske znoja preko Skypa...kad ono sedam i dvaes' nista...reko sta je sad kad ne lezi vraze eto ti je Amy sa par minuta zakasnjenja po mom racunalu...Poce intervju ja se skocko al nje nema samo audio ali video njet...nista ja od pocetka sam se ponasao normalno kao da je vidim a i cuo sam da je praksa i da se desava da je ne vidis...Pitanja slicna kao iza prvi tipa:vi ste taj i taj,sta ste zavrsili,kako ste culi za pos'o,sto zelite da radite na brodu,malo CV chek i pita ona vi ste na faksu imali razne sportove...ja rek'o nego sta i krenem nabrajam odbojka,kosarka i to i kazem imali smo i climbing kad ona kaze stvarno e tu smo,sta ste imali od climbinga, pita me kako bih ja postupio sa njom kao sa pocetnikom...Za ljude koji se budu prijavili za ovu poziciju vazno je znati da pozicija zahteva rad na climbing wall-u,flowrider na vecim brodovima (surf na masini) svi kazu da je vrh,organizacija turnira u odbojci,kosarci i dodgeball (izmedju dve vatre fazon),golf i neke sporedne aktivnosti.Na dva ili tri broda ima i zip line (spustanje niz kanap).U sustini climbing je najvazniji pitanja na intervjuima bice vezana za sportove u smislu pravila i za climbing.Ja sam na faksu ima climbing i znao sam ovako nesto ali sam se dodatno spremio gledajuci snimke i vazno je uci u terminologiju na engleskom,sve je prosto i samo je potrebno izdvojiti malo vremena.Imate snimak na postovima by iggac kome se ovom prilikom zahvaljujem kao i djibrilu,boyanu uz cije postove sam dosta saznao ali i svima ostalima koji su mi pomogli,nasmejalii,podelili.U svakom slucaju da znate sem sto na snimcima imate sve da je vazno reci da je osnova penjanja da u svakom trenutku morate imati 3 sigurnosne ravnotezne tacke na zidu tipa 2 noge i ruka moraju biti u stabilnom polozaju i da se penje nogama a ne rukama,to na snimcima nema.Da se vratim na intervju,to sam ja njoj rekao i tu sam verovatno pobedio a da i ako niste sigurni u nesto znajte safety je zakon,znaci sve mora biti safety.Posle toga su usledila pitanja,imam li pasos,kada mogu da pocnem i na kraju Amy rece da ce odluciti by end of the day i da ce mi agencija poslati reply....

Bio sam izuzetno zadovoljan svoji preformansom tako da sam ocekivao pozitivne vesti koje su i stigle vec sutradan..Inace Amy je bilo sjajna,sve je bilo opusteno sa dosta uvazavanja i jos jedan savet vezan za pitanje zasto zelim na brod je da je sve super..znaci nikako ocu' iz bede fazon,zavrsio sam faks,nemam pos'o i je....u me ko' magarca nego zelim da napredujem u zivotu,proputujem svet,upoznam ljude,zaradim parice i tako..i na svako pitanje par lepih,sazetih recenica...

Nakon dobijanja dobrih vesti popunio sam neki First advantage diclosure form koje se na forumu pominje samo na jednom mestu vezan za moju saglasnost za obelodanjivanje podataka trecem licu od strane kompanije.Tipa ako Ameri oce' da me spijuniraju ja dajem aproove da im kompanija da moje podatke... ::yes::...Dobio sam i neki broj kao i podatke kolika mi je plata,odmor,osuguranje uslovi rada. Pored toga trazene su mi tri preporuke koje su bile u mom slucaju real,znaci od pravih ljudi sa pravim pecatima i savetujem da ako moze real onda uvek bolje real,kao i info da ce biti jos jedan intervju by phone sa nekim drugim predstavnikom kompanije,da bi posle par dana stig'o mail u kome kaze da je to za sedam dana u 10:00 Miami time i da je sa predstavnikom Peter Nodal.

Sedim pre par dana jee'm ovsenu kasu kad eto ti ga Amerika zove...javljam se kad neka gospodja/djica,necuh je dobro al razaznam da me pita jel sam ja taj reko jesam,jesam li se prijavio i imao intervjue reko jesam i krenusmo opet:kako ste culi za pos'o,sto ocete na brod,sta ste zavrsili,koliko iskustva,imate pasos,kad mozete poceti...Kaze good luck odlucicu do kraja dana pa javljam agenciji..reko jedva cekam da join you onboard i da pocnem da se uzdizem with your company ona rece ok i bye-bye.Dva dana posle odnosno pre dva dana stize mail u kome se kaze da sam accepted i da mi javljaju kad budu imali assignment.Iskreno nisam bio zadovoljan telefonskim intervjuom za razliku od prvog i posebno drugog sa Amy,malo je zeznuto preko telefona savetujem da iskljucite sve i isterate sve jer meni je veza seckala u pocetku a jednom se i prekinula.Sam razgovor je trajao mozda 5 minuta ali iako sam pricao fluent sve i to nekako sam stekao utisak kao da sam trebao biti pricljiviji jer ona me pita vi ste taj i taj ja kazem da,ona cuti par sekundi pa kaze vi ste imali intervju sa Amy i Aleksandrom ja kazem da a ona opet zacuti na par sekudi kao da ocekuje neki monolog posle je vec bilo bolje kako je razgovor odmakao,osmeh se podrazumeva bez obzira sto je telefon u pitanju.S obzirom da sam prosao i da sam stari perfekcionista moguce je i da je to samo neki moj trip...

Eto to je to zasad,umorih se od pisanija.Nadam se da nisam smorio i da ce nekom ovo biti od koristi,ovo je moje licno iskustvo i moja licna zapazanja.
Ja sam jos novorodjence tako da nista od navedenog ne treba generalizovati jer trenutno cekam next mail i pratim forum kao i do sada.O svemu sto ce se desiti bicete obavesteni,iskreno nisam ni hteo da se registrujem jer nisam jos otisao a mozda i necu jer uvek kazem kad mi kazu "ides ti sigurno",dok ne odem nisam otisao.Ali opet sam ako nista prosao te intervjue osetih se duznim da vam se oduzim na neki skroman nacin.Interesanto je i to sto sam dobio pos'o a nisam izasao iz kuce i da je sve islo dosta brzo od poslatog CV-ja do dobijenog posla 27-28 dana tako da ako neko zna neki slican slucaj voleo bih cuti.Agencija Kouzon i doticna Aleksandra se do sada pokazala izuzetno profesionalana i krajnje korektna tako da do sada njima sve pohvale.

Hvala svima i veliki pozdrav. :banana:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #8 on: 31/August/2014 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #9 on: 31/August/2014 »
ja sam isto od slanja cv-a do dobijanja posla došao za 4 dana za shorex i čekam garantno već 2 mj... normalno je da te počne malo panika lovit nakon malo dužeg vremena ali pozvat će te bez brige, može biti za tjedan dana može biti i za 6 mjeseci sve ovisi kakve su im potrebe za kadrom...

"It always seems impossible until it's done"

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #10 on: 31/August/2014 »
Cestitam :clapping:
Ne brini,glavno si zavrsio :money:
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #11 on: 31/August/2014 »
Puno hvala za ovaj tekst, pogotovo za informacije o intervjuu  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #12 on: 31/August/2014 »
Ovaj telefonski intervju, što si spomenuo da nisi zadovoljan, da je bilo seckanja, prekidanja i pauza... to mi veoma liči na razgovor obavljen sa broda, preko satelita. Sasvim je moguće da se ta osoba tada nalazila na brodu i da te je odatle intervjuisala. Karakteristika komunikacije preko satelita je "lag", signal putuje velikom razdaljinom (pitanje i odgovor 2 puta prelaze put od površine planete do orbite i nazad), uvek ima tih pauza od ~2 sekunde. Videćeš uostalom kad dođeš na brod, pa pozoveš svoje. ;D I naravno, zavisno od kvaliteta veze u datom trenutku, dešavaju se seckanja, pa i potpuni prekidi.

Tako da tipujem da je to bilo to.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #13 on: 01/September/2014 »
Prince da li ima necega sto ti ne znas :pad:
 :clapping: :clapping: :clapping:
Samo izrazavam divljenje ;)
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline Fika Glisin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Sve o Sport Stuff poziciji na brodu
« Reply #14 on: 01/September/2014 »
Legionnaire nema na cemu i meni su drugi pomogli tako da cu i ja svima koliko je u mojoj moci.

Sto se tice Princevog zapazanja i meni je to posle sinulo (kasno paljenje) tako da sam i ja skapirao da je to verovatno to.Sada cekam dalje instrukcije,pratim forum i obavestavam vas cim dobijem next mail.

Hvala svima i veliki pozdrav. :-))))' :-))))' :-))))'