Author Topic: Kupovina avio karte za Miami, imam li kakav popust? Meni u agenciji rekli 600€  (Read 4813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav ljudi,

evo pošto još nikad nisam kupovao avionsku kartu pa mi je to sada sve malo komplicirano pa me zanima imam li ja kakav popust s obzirom da imam pomorsku knjižicu ?
A i kako to vi koji ste već kupovali ste to obavili, tj kada je najbolje kupiti kartu...kupiti što prije ili čekati do tjedan dva prije polaska ?!!
Ja u 9 mj trebam ići za Miami a gledao sam malo po tim stranicama za aviokarte i prije mj dva su bile oko 4 tisuće kn a sada nisam za 9 mj uspio naći niti jednu jeftiniju od tisuću eura!!!!
I da koliko ste vi platili kartu kada ste putovali ? Meni su u agenciji rekli oko 500-600 eura

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Kupovina avio karte, kako, gdje kada ?
« Reply #1 on: 21/June/2012 »
1000 eura? To jedino moze biti povratna, nikako u jednom smijeru. Znam da je moj drugar kupovao kartu za San Huan , presjedao je 4 puta i ispala ga je negdje oko 800 eura :)
Al' javit ce se neko iskusniji sigurno.
What goes around comes around

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Kupovina avio karte, kako, gdje kada ?
« Reply #2 on: 21/June/2012 »
1000 eura? To jedino moze biti povratna, nikako u jednom smijeru. Znam da je moj drugar kupovao kartu za San Huan , presjedao je 4 puta i ispala ga je negdje oko 800 eura :)
Al' javit ce se neko iskusniji sigurno.

Ma u jednom smjeru... baš sam se i ja čudio, ono to je stvarno puno novaca

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Kupovina avio karte, imam li ja kakav popust?
« Reply #3 on: 11/October/2012 »
Meni je karta Zag-Frankfurt-Miami $471 s lufthansom

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kupovina avio karte, imam li ja kakav popust?
« Reply #4 on: 11/October/2012 »
Meni je karta Zag-Frankfurt-Miami $471 s lufthansom

To je u jednom smjeru? Tko plaća? Ti ili kompanija?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Kompanija njemu jer je corporate trainer. Samo tiping pozicijie na Carnivalu placaju sami sebi kartu. Mene oko 1000 dolara u pravilu izaje u dva smjera.
Al eto zadnji put sam iso emergency i bila 1000 dolara u jedan smjer sam kupio u par dana kartu al inace je jeftinije kad se unapred kupi.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kompanija njemu jer je corporate trainer. Samo tiping pozicijie na Carnivalu placaju sami sebi kartu.

Thnx. Izgleda da je to pravilo isto za sve kompanije. Znam da je na DCL-u i Princessu isto.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Princess svima placa povratnu kartu nevezano bila tipping ili ne tipping pozicija. Placaju i u slucaju emergency-ja, jedino ako das otkaz onda placas sebi kartu. 
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Princess svima placa povratnu kartu
« Reply #8 on: 12/October/2012 »
Princess svima placa povratnu kartu nevezano bila tipping ili ne tipping pozicija. Placaju i u slucaju emergency-ja, jedino ako das otkaz onda placas sebi kartu. 

Znači koji god konobar, asst, buffet steward, hskp steward ode na Princess umjesto na Carnival, uštedi 500€ pa naviše? Interesting.  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Kupovina avio karte, imam li ja kakav popust?
« Reply #9 on: 12/October/2012 »
To je u jednom smjeru? Tko plaća? Ti ili kompanija?

Kompanija placa, ali saznao sam koliko dodje samo zato jer je to ono sto ce mi vratiti. Obzirom da sam sam sebi rezervirao (i platio) kartu onda imam pravo na povrat onog sto su oni meni rezervirali.

Sto se mene tice odlicna praksa kompanije.

Za one pozicije kojima je karta placena, ako netko zeli sam sebi rezervirati kartu koju zeli, placa ju sam, ali kad se vrati na brod dobi povrat novaca karte koju je kompanija kupila.